Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Projekt FOTOPOMNIK - prośba o pomoc

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Galeria pomników poświęconych tym, którzy zginęli podczas IIWŚ.

 

 

 

 

Proszę o pomoc przy stworzeniu bazy fotograficznej pomników, tablic, obelisków i innych form pamięci, poświęconych ofiarom II Wojny Światowej.

 

 

 

Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że na pomnikach w tekście unika się sformułowań precyzujących sprawców zbrodni - zawsze są to enigmatyczni faszyści, oprawcy lub hitlerowcy.

Jest to tak powszechna sytuacja, że zakrawa to na działanie celowe.

 

 

Na blogu chcę pokazać jaka jest ilość takich pomników w stosunku do ilości miejsc, w których użyto dokładnego określenia narodowości oprawców.

 

 

Ponieważ internet jest ubogi w takie zdjęcia, proszę czytelników NE o pomoc w realizacji projektu.

 

 

 

//fotopomnik.blogspot.com/

 

Już w szkole podstawowej zauważyłem, że na większości powojennych pomników nie używa się określenia: Niemcy, niemiecki.
Było to zastanawiające, ale dopiero dwa lata temu zrozumiałem, że nie jest to przypadek. 
 

W latach pięćdziesiątych XX wieku niemieckie służby specjalne zaczęły wdrażać w życie pomysł zdjęcia z  Niemców odium za II Wojnę Światową i przeniesienia go na Polaków.Wymyślono dwuznaczny termin "polskie obozy koncentracyjne" i zalecono go do stosowania w mediach, głównie zachodnich. Jednocześnie w "komunistycznej" Polsce, opanowanej przez ZSRR, podczas budowy pomników poświęconych pamięci pomordowanych Polaków, decydenci starannie unikali precyzowania narodowości niemieckiej.
Stąd na pomnikach mamy: faszystów, hitlerowców, okupantów - ale nie Niemców.Ten fakt wybitnie koresponduje z poczynaniami niemieckich służb na zachodzie.

Co moim zdaniem oznacza, że struktury władzy komunistycznej zostały przesiąknięte przez byłą niemiecką agenturę, która pozostała na terenie PRL po zakończeniu działań wojennych.Tezę tę opisałem - i myślę - udowodniłem - na stronie //werwolfcompl.blogspot.com/

Blog fotopomnik powstał jako uzupełnienie tamtej strony.Poniższa galeria ma pokazać, że ten chwyt stosowany był permanentnie i masowo w całej Polsce.
 
Gorąco polecam zapoznać się koniecznie z całą treścią tekstu Werwolf.

Opracowanie jest bardzo duże, bo istnieje dużo przesłanek - i dopiero po ogarnięciu tej ilości owych przesłanek, zdamy sobie w pełni sprawę z naszego położenia w dzisiejszej Polsce.

 W miarę możliwości (jestem mieszkańcem Pomorza) zdjęcia wykonałem sam, jak też pościągałem z internetu.


Gdzie było to możliwe - opis odpowiednio uzupełniłem np. o informację, że dana tablica upamiętniająca miejsce zbrodni zniknęła, a na jej miejsce pojawiła się inna, z inną treścią...
Osoby zainteresowane tematem i chętne do pomocy przy zbudowaniu fotograficznej bazy pomników bardzo proszę o podsyłanie zdjęć i opisów na adres: fotopomnik@o2.pl lub poprzez opcję komentarze pod każdym postem.

 

 

 

 

 

 

Kto zamordował?

Może leśni zbóje??

 

A literówka w słowie "ŚWIATOWEJ"?

Ma wzbudzać lekceważenie?

 

Pomnik przed wejściem na teren szkoły podstawowej.

 

 

 

 

KOMENTARZE

  • @
    Świetny pomysł, ale może to również funkcjonować jako baza dla innych badań, coś jak wirtualne muzeum pomników II wś, mam nadzieję, że odezwa będzie duża.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej