Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Cypr ostrzega: Rosja nakazuje pilnie pozbywać się zachodnich aktywów!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

??? UE i USA przygotowują się do największej kradzieży prywatnego bogactwa w historii nowożytnej.???

 

Nikosia.

 

Cypryjska strona internetowa twierdzi, że rosyjski MSZ rozesłał do swoich ambasad pilny biuletym, w którym zaleca rosyjskim obywatelom i przxedsiębiorstwom rozpocząć "bez zwłoki" zbywanie aktywów w zachodnich instytucjach bankowych i finansowych.

 

Wg tego dokumentu Kreml obawia się, że UE oraz USA przygotowują się do kradzieży prywatnego bogactwa, które ma nastąpić poprzez działania mające charakter konfiskaty.

Ostrzeżenie wydano na polecenie premiera Miedwiediewa.

 

//www.incyprus.com.cy/en-gb/Showbiz/4118/33749/russian-warning

 

Angela Merkel zaleciła Cyprowi prowadzenie rozmów w sprawie kredytu jedynie z Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym oraz MFW, nie angażując państw trzecich, w tym Rosji.

 

Jednak ministrowie finansów i energetyki, kierownictwo faktycznie państwowego, drugiego co do wielkości na wyspie, Cyprus Popular Bank, rzuciło się w kierunku Moskwy. A przedtem prezydent Anastasiades zadzwonił na Kreml. Wiadomo, że w zamian Rosji proponuje się cypryjskie banki i złoża gazu. Dlaczego Nikozja nie posłuchała Brukseli?

 

Michaił Hazin powiedział:

Obserwujemy ostry konflikt między Putinem a Merkel z powodu strefy wpływów. Merkel powiedziała: „Cypr jest nasz”, Putin odparł: „Nie, nie tylko wasz”. Unia Europejska ubiega się o pierwszeństwo w ustalaniu zasad gry finansowej.

A jeśli, mówiąc obrazowo, zażąda wyskoczenia przez okno, przy czym sama nie jest w stanie podtrzymywać stabilności w strefie euro?

Wchodzące w jej skład kraje tracą cierpliwość. Zaczynają więc samodzielnie szukać źródeł finansowania. To, że Brukseli nie słuchają nawet takie malutkie państwa, jak Cypr, jest jej własną winą.

 

 Od 1991 roku rosyjski biznes wyprowadził do stref offshorowych 800 mld dolarów. Innymi słowy sumę, która stanowi dwa roczne budżety federalne kraju.

Po co Rosji Cypr i Bahamy, skoro można stworzyć własny raj podatkowy i przyciągnąć pieniądze rosyjskich oligarchów z powrotem do Rosji?

Na pomysł ten wpadł premier Dmitrij Miedwiediew podczas posiedzenia rządu.

Zaproponował on stworzenie strefy offshore na Sachalinie lub na Wyspach Kurylskich.

Dmitrij Miedwiediew wziął udział w nadzwyczajnym zjeździe Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Szef rządu zaproponował odrodzenie wewnętrznych offshore’ów na Dalekim Wschodzie. Program państwowy, który wywołał w gabinecie ministrów wiele sporów, przewiduje przekształcenie Dalekiego Wschodu w konkurencyjny region ze zdywersyfikowaną gospodarką. Naten cel rząd gotów jest przeznaczyć bezprecedensowo dużą kwotę – 10 bilionów rubli do 2020 roku.

Rossijskaja gazieta

 

 

 

 

Siły ds. operacji specjalnych, które będą działać nie tylko na terytorium kraju, lecz również poza jego granicami, utworzono w ramach Sił Zbrojnych Rosji – oświadczył dzisiaj szef Sztabu Generalnego armii Walerij Gierasimow w Centrum Zarządzania Operacyjnego Sił Zbrojnych Rosji.

„Przebieg ich przygotowania bojowego znajduje się pod stałą kontrolą” – dodał Gierasimow.

 

 

Jakie to siły specjalne, oprócz specnazu, może mieć na myśli rosyjski generał?

 

 

 

 

 

//polish.ruvr.ru/2013_03_23/W-Rosji-stworzono-sily-ds-operacji-specjalnych/

//polish.ruvr.ru/2013_03_21/A-jesli-Bruksela-zazada-wyskoczenia-przez-okno/

 //polish.ruvr.ru/2013_03_22/Przeglad-prasy-18-22-marca/

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej