Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Cud, miód i orzeszki...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No, nie mogłem się pohamować.... :)

 

 

 

Zachód Pyszny, Zachód Najdoskonalszy – ta pycha zaraz zwali go z nóg i trzaśnie z hukiem Zachód razem ze swoim EURO, które najświatlejsi ze światłych Polaków daliby sobie wszczepić w czerepy w ciemno zamiast zwojów których i tak nie używają. Filozoficznie od wieków, mentalnie od wieków a gospodarczo już zaraz będzie tenże Zachód o wieki za Chinami i Indiami – które są cywilizacjami Wiary Przyrody.

 

Może warto wyciągnąć wreszcie wnioski dla Polski, zamiast wciąz klepać zakłamaną historię z czasów kolonializmu?

 

Zacytujmy na koniec jeszcze zdanie myśliciela niegdyś wyśmiewanego a dzisiaj bardzo cenionego:


“… Smutne jest to, że wszystko co odkrywa się w naszej świętej ziemi przypisuje się dorobkowi Germanów lub Celtów, a nikt przekonująco nie odpowiedział na pytanie: gdzie byli Słowianie gdy ich jeszcze na terenie Polski niby nie było?! Nasi wrogowie twierdzą, że Słowianie to urodzeni niewolnicy bez państwa ale mam dla nich małą zagadkę: skąd wzięły się słowa King i König na zachodzie i Khan-Chan na wschodzie ? – słowa oznaczające władcę – Kagana! Ignorantom wytresowanym w jednej słusznej wizji świata nawet przez myśl nie przejdzie, że język polski jest równie stary jak łacina i sanskryt, a wszystkie nowożytne, indo-europejskie języki Europy oprócz słowiańskich i bałtyjskich to języki kreolskie, w porównaniu z naszym starożytnym, bardzo młode. Aby tego dowieść wystarczy porównać ilość przypadków w językach germańskich (2-4) i słowiańskich. Język polski historycznie ma 8 przypadków (ten zapomniany przypadek to ablatyw, łac. ablativus comparationis; przykład: “gość nie w pore gorszy Tatarzyna”) – tyle samo co sanskryt i więcej niż łacina. Musiał kształtować się długo i trwać wsród ludzi prowadzących osiadły tryb życia.

To pasuje do Słowian – rolników. Inaczej jest z Germanami, posługującymi się językami prostymi – kształtującymi się podczas mieszania różnych kultur. W tym prymitywiźmie wyróżnia się na plus język niemiecki. Jeżeli wierzyć “historykom” i uznać, że wszyscy przodkowie Niemców na prawdę przywędrowali ze Skandynawii to ich mowa powinna mieć tylko 2 (i to zredukowane) przypadki, tak jak języki: norweski, duński i szwedzki. W języku niemieckim zaskakuje ogromna ilość wyrazów oznaczających to samo – wygląda to jak zbieranina słów różnych ludów zmiksowana przez chrześcijaństwo w wydaniu Karła Wielkiego (takim mianem nazywa Karola Wielkiego Marcin Bielski w “Kronice Polskiej” z 1597r.).

 

Dlaczego zatem niemiecki ma 4 przypadki ? Czyżby mroźny klimat Skandynawii sprzyjał prymitywizacji języka ? A może po prostu germańska prymitywna mowa została przez kogoś ucywilizowana ? Postawmy teze, że tym cywilizującym eliksirem była średniowieczna łacina. Ale tutaj pojawia się pytanie: dlaczego język francuski (romański przecież) jest równie prymitywny jak oryginalne języki germańskie, a niemiecki ze wschodnich rubieży państwa Karła Wielkiego ma tych przypadków więcej ? Historia milczy na ten temat, ale po to człowiek ma rozum by dociekać prawdy. 25 listopada 2007 niemiecka państwowa rozgłosnia radiowa Deutsche Welle podała wyniki badań nad genotypem Niemców, prowadzonych przez firmę Igenea. Okazało się, że statystycznie germańskich przodków ma tylko ok. 6%(!) Niemców.

 

Przodków semickich ma ok. 10% mieszkańców Niemiec , słowiańskich ok. 30% (!!!) – reszta w większości celtyckich. link Jak pokazały wyniki badań nad genotypem obecnie żyjących krewnych Adolfa Hitlera, przeprowadzonych przez Jean-Paul’a Mulders’a i Marc’a Vermeeren’a w 2010 r., wódz III Rzeszy nosił w sobie żadką w Europie haplogrupę E1b1b1, która charakterystyczna jest dla ludów Afrykańskich i występuje często wśród Żydów. To dobitnie pokazuje, jakim ludem z pochodzenia są Niemcy…

 

…Między bajki należy włożyć twierdzenie, o pierwotnym germańskim pochodzeniu takich ludów jak Wandale wywodzący się z Chrobacji i Słewowie (czy to jest germańska nazwa ?). Longobardowie (długobrodzi), Allemanowie (wszyscy ludzie – potomkowie Swewów), Sasi (Sax;sacks-worki? pierwotne siedziby Sasów umiejscawia się na półwyspie Jutlandzkim, który można uznać za pewnego rodzaju worek – czyli mieszkańcy worka. W staropolszczyźnie słowo “sak” = sieć, worek, klatka;), Goci (Guteje; Ostrogoci-Goci z wyspy, a nie jak kłamią Niemcy: wschodni Goci; słow. ostrów = wyspa), Burgundowie, Bawarowie (Bajuwarowie, Bayern, Bojavariorum; bojowi ? bojarzynowie ?; o dziwo w Pakistanie istnieje kraina Bajawar [Badżauar].) to ludy o mieszanym pochodzeniu. Zachowane zabytki języka gockiego, z późnej historii tego ludu, wskazują, że miał 4 przypadki i zbliżone do słowiańskich końcówki co tylko potwierdza, że był językiem kreolskim – słowiańsko-germańskim. Jeszcze jednym potwierdzeniem związków gocko-słowiańskich jest to, że Kazimierz Wielki, wznosząc na miejscu zrujnowanej za jego czasów bazyliki romańskiej w Poznaniu – katedrę gotycką, wystawił nowy okazały grobowiec dla swego wielkiego poprzednika – pogrzebanego w tej świątyni Bolesława Chrobrego.

Na jego płycie kazał umieścić wierszowany napis głoszący sławę zmarłego oraz informujący że Bolesław Chrobry był królem “Regnum Sclavorum, Gothorum sive Polanorum” czyli “królem Słowian, Gotów czyli Polan”– władcą ponownie zjednoczonego państwa słowiańskiego. Pytanie: kim byli Frankowie, którzy zbudowali podwaliny pod Niemcy ?….  …

 

 

Ciekawym przypadkiem są Żydzi aszkenazyjscy (biali Żydzi pochodzący z Europy, przede wszystkim środkowej i wschodniej, którzy prawdopodobnie pochodzą od Chazarów, ludu tureckiego, który przyjął judaizm w VIII wieku i miał państwo na wschód od Kijowa.) . Badania ich genotypu pokazują, że wsród nich odsetek mężczyzn posiadających haplogrupę R1A1 wynosi ponad 50%. Haplogrupa R1A1 prznoszona jest tylko w linii męskiej, zatem ich przodkami po mieczu musieli być Słowianie…  …

 

”Karl der Grosse, Vater Europas” – “Karzeł Wielki, Ojciec Europy”. Można dodać: fanatyczny chrześcijanin i pogromca wolnych ludzi. Jak widać Niemcy, mimo dwóch przegranych wojen w XX wieku, dalej na poziomie symboli kultywują swoje tradycje.

 

Jak pisze Józef Szujski w “Dziejach Polski podług ostatnich badań” z 1862 r.: “Cesarstwo frankońskie z razu, później zaś niemieckie pojmuje walkę ze Słowiańszczyzną jako walkę idei katolicyzmu z pogaństwem, a następnie jako walkę hierarchiczną narodu wcześniej nawróconego o władzę nad później nawróconemi, w ostatniem zaś popularnem znaczeniu jako walkę Germanizmu z Słowiańszczyzną.” Trzeba to zrozumieć: Rzymski katolicyzm to owoc dawnego imperializmu, który przez kaprys historii rozrósł się w przestrzeni i czasie – tylko tyle ! Chrześcijaństwo kiedyś było takim samym narzędziem walki jak dzisiaj są tzw. “wartości europejskie” ! 

 

Jeżeli Niemcy pojmują Unię Europejską jako kontynuację działalności Karła Wielkiego, to tym samym stawiają siebie w roli mentora wobec nowych państw UE. W niemieckiej wizji Europy państwa te, grają rolę aborygenów, których koniecznie trzeba nawrócić na jedyny słuszny model społeczny. Dokładnie widać, że zjednoczeniowa krucjata przeciwko wolnym ludziom, rozpoczęta 1300 lat temu, dzisiaj przybrała postać europejskiej biurokracji, która chce zawłaszczyć i ujednolicić wszelkie pola działalności człowieka. Paradoksem historii jest, że ludy który kiedyś stały sie ofiarami chrześcijańskiego imperializmu Karła Wielkiego – dzisiaj są wyznawcami jego ideii. Sasi i Bawarowie podbici przez niego stali się Niemcami, a Polacy i Chorwaci uwierzyli, że są katolickimi narodami wybranymi. …  …

 

 

Specyficznym poczuciem humoru wykazali się Niemcy w 1950 roku, ustanawiając Międzynarodową Nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną corocznie wybitnym osobistościom i instytucjom za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie. Prawdopodobnie, gdyby Adolf Hitler wygrał wojnę i militarnie zjednoczył Europę, a przy okazji wymordował wszystkie niepokorne narody, to po 1000-cu lat byłby patronem podobnej nagrody. Jak sam mówił: “lud nie ma pamięci”. Laureatem Nagrody Karola Wielkiego byli m.in. Bronisław Geremek, Jan Paweł II, oraz w 2010 r. Donald Tusk. Zapewne Donald Tusk dostał ją jako symbol szczęśliwego dokończenia I-ego etapu budowy Rzeszy Europejskiej i wcielenia świętej polskiej ziemi do Imperium Europeanum.

 

Cóż, wyżej wymienionym laureatom nie można się dziwić – nie byli i nie są polskimi patriotami. Żaden polski patriota nigdy nie przyjąłby podobnej nagordy ! – Karol Wielki: najeżdżał, pali, grabił, eksterminował, przesiedlał i chrzcił kogo mu się spodoabało, w tym naszych słowiańskich przodków. Robił to w imię boże, rzymsko-katolickie, dla dobra niewolniczej kultury łacińskiej. 

Nie oskarżam tutaj pojedyńczych osób składających się na niemieckie społeczeństwo. Jak pokazuje historia, wielu etnicznych Niemców zostało polskimi patriotami na przekór swojemu pochodzeniu. Oskarżam niemieckie elity, które niezmiennie prowadzą politykę ekspansji, pewnego zespołu memów, całkiem innego niż ten, jaki można określić jednym krótkiem słowem – WOLNOŚĆ !.”

 

Cz. Białczyński

 

 

 Normalnie: geny, geny, geny!!!

 

 

//bialczynski.wordpress.com/2012/05/16/jeszcze-o-czarze-czyli-rozbitym-i-zaginionym-dzbanie-wiedzy-zerywanow/

 

 

//halat.pl/drang_nach_osten.html

 

 

KOMENTARZE

 • I cóż ja mogę napisać?
  Białczyński rządzi , z Kossakowskim pospołu.
  A rewelacje r1a1a1 i Hetytach głęboko po szufladach poupychane.
  Celowo zapomniane.
  Nasi nowi władcy musieliby pogodzić się oficjalnie z tym, żeśmy są Ariami, a oni mieszańcami.
  I że praktycznie całą cywilizację i kulturę Euroazji zawdzięczamy naszym praojcom.
  A tak, wyników nie ma, problemu nie ma.
  Przypomina mi to ostatnią scenę z "Poszukiwaczy Zaginionej Arki".
 • Dziwne...
  stronnictwo pruskie ciągle milczy. Całkiem niedawno na każdą wzmiankę o R1A1 fora się gotowały od komentarzy "mądrzejszych" w temacie.
 • Amerykanizacja Polski
  Dzięki badaniom DNA możemy się dowiedzieć o historycznych wędrówkach ludów i pochodzeniu ludności. Jest to znacznie lepsza metoda niż np. nazwiska które w czasie wojny różni agenci zmieniali i mieli po kilka paszportów. Nasz przywódca Donald ma celtyckie imię i żydowskie nazwisko Tusk a jego dziadek służył w Wermachcie bo rodzina ma korzenie niemieckie (co się zgadza z artykułem). Podobnie jak Angela Merkel jest żydówką ale jej matka jest z Gdańska . Dlatego tak bardzo lubią się z Donaldem i miziają dzióbkami a teraz chce mu załatwić pracę w komisji Europejskiej gdy widzi że wyleci zaraz ze stanowiska premiera. Germanie zamieszkiwali tereny obecnej Wielkiej Brytanii więc są braćmi z Anglikami , języki Niemiecki i Angielski są podobne gdyż wywodzą się z odłamu języka niemieckiego zachodniego (również żydowski język Jidysz ). To samo tyczy się Hitlera który do HitlerJugend wcielał polaków o aryjskich rysach twarzy - niebieskie oczy i jasne włosy. Jan Paweł II również miał pochodzenie żydowskie gdyż jego matka była neofitką być może z tego powodu dostał nagrodę Karola Wielkiego. Natomiast obecny papież Josef Ratzinger czyli Benedykt XVI był w hitlerjugend szkolony ale zdołał uciec przed piekłem wojny więc nie można mówić że obecny katolicyzm ma coś wspólnego z dawniejszą krwawą chrystianizacją , również wyprawy krzyżowe są zbytnio wyolbrzymiane jakoby chodziło tylko o walkę zbrojną głównie to były nieprzygotowane pielgrzymki które zakończyły się bardzo tragicznie.

  Najprawdopodobniej podczas wędrówki ludów około VII w n.e. Słowianie zamieszkujący dotychczas tereny Podkarpacia a więc między innymi tereny dzisiejszej Małopolski i województwa podkarpackiego rozpoczęli wędrówkę na południe Europy w kierunku Bałkan. Część z nich osiedliła się w centralnej części półwyspu a część zawędrowała aż do wybrzeża gdzie „pomieszała” się z ludnością już tam mieszkającą. Tę cześć Chorwatów nazywa się Chorwatami białymi. Historia chorwacji jest podobna do polskiej gdyż przez długi czas nie mieli swojego państwa.

  Nawiązania do sanskrytu należy doszukiwać w Indiach bo tam zakończyła się główna wędrówka słowian którzy nie osiedli na terenach obecnej wschodniej Europy i Białorusi gdyż po II wojnie światowej nasze granice zostały przesunięte na zachód a wschód nam zabrano. Języki słowiańskie należą do grupy językowej, którą nauka określa mianem wspólnoty praindoeuropejskiej. Należały tu cała Europa i Azja. Sanskryt jest odłamem "Irańsko-Aryjskim" tej wspólnoty natomiast polski odłamem"bałtycko-słowiańskim" (patrz Wikipedia)

  Warto również zwrócić uwagę na tereny obecnego Śląska , są to rejony poniemieckie a zamieszkująca je ludność dość licznie witała Hitlera w Polsce. W dniu dzisiejszym mieszańcy polsko-niemieccy zamieszkujący te tereny chcą podzielić polskę i odłączyć się od niej. Całe to zjednoczenie UE służy rozbiciu państw narodowych i późniejszym kupczeniem terenami jest to kolejny etap "prywaty-zacji" karierowiczów agenturalnych ze zmienionymi nazwiskami zasiadających w polskim sejmie.

  Język polski jest daleki od języka niemieckiego chociaż pochodzą z rodziny indoeuropejskiej - jedyne słowo jakie mamy wspólne to napewno Kartofel ;) Natomiast język polski jest bardzo podobny do języka rosyjskiego bo nasze języki wywodzą się z grupy słowiańskiej aczkolwiek dziwne jest że niektóre wyrazy niemal tak samo brzmiące mają przeciwne znaczenia
  гордый (czyt. gordzii ) - dumny, ale przypomina słowo polskie gardzić

  Rodzina indoeuropejska jest w prostej linii językiem Albańskim który swoim podwójnym r (rr) brzmi z francuska . Albania to kraina orła . Alb znaczy biały więc możemy mieć z nimi wiele wspólnego bo np. albańska piosenkarka Juliana Pasha występująca na eurowizji wygląda jak przeciętna polka. Jednak wracając do Polski to niestety unia wymusza na nas biegłą znajomość języka angielskiego aby dostać dobrą pracą czyli możemy się czuć jak w czasie okupacji rosyjskiej , tylko że teraz mamy amerykanizację - praca po 16 godzin nie spotykana na zachodzie europy chyba że w obozach pracy. Wniosek prosty że jesteśmy angielską kolonią i nie powinniśmy się dać wykorzystywać jak białe murzyny bo niemcy bronią swojego języka przed amerykanizacją i niechętnie rozmawiają w obcym języku ! Może dlatego tak dobrze się trzymają bo nie ma monopolu , w niemczech nawet amerykańskie karty płatnicze są niechętnie przyjmowane a co dopiero mówić o wymianie walut , tylko Euro chociaż narzekają że za czasów marki niemieckiej było lepiej. Lepiej mieć swoje niż pożyczone , na to wychodzi . Dlatego warto docenić własny język bo nauka innych nie będzie taka łatwa i prosta :)
 • @polski goj 16:56:42
  Taaaa... Słowianie wyruszyli na południe w VII w. n.e. i dotarli do Indii w XV w. p.n.e.

  Bełkot.
 • @korwinista 17:41:52
  Nie czytaj o chorwatach bo równie dobrze można tutaj węgrów wstawić że mamy wspólne korzenie . I nazwa polaków jest inna bo pochodzi od kultury lendzielskiej.Haplogrupa R1a1 (Y-DNA). To są starsze dzieje niż przed Chrystusem więc to nie było wtedy gdy Krzysztof Kolumb płynął do Indii , choć niektóre źródła podają że był polakiem więc twój trop był spóźniony o kilka tysięcy lat ;) Polacy to wieczni emigranci i pełno ich wszędzie szczególnie w dzisiejszych czasach gdy jadą dookoła świata Żukiem bo taki zamiar ma Mateusz Damięcki chociaż wydaje mi się że będzie reklamował cud techniki polskiego komunizmu !! Jego ojciec był agentem w PRLu
 • Skąd Żydzi Aszkenezyjscy mają haplogrupę R1A1 w swoim genotypie?
  Skąd żydzi aszkenezyjscy mają haplogrupę R1A1 w swoim genotypie?
  A no, gdyż byli ludnoscią miejską w europie środkowej, i ich kobiety zajmowały się prostytucją. Głównymi klijentami byli szlachcice pochodzenia słowiańskiego, proste i zrozumiałe. Wywodzenie ich pochodzenia od Żydów z Kaganatu Ćhazarskiego, to jest plecienie bzdur. Gdyż Kaganat Chazarski zrównali z ziemia kniaziowie kijowscy w spółpracy z połowcami. Resztki Żydów Chazarskich, wyemigrowały do Izraela z Kaukazu pod koniec XX wieku. Ta część co żyła w księstwach ruskich to albo została wymordowana za współprace z Mongołami albo uciekła do Polski i Węgier w XIV wieku, kiedy już Żydzi Aszkenezyjscy tam żyli. Gdyż rozpoczeli migracje z Cesarstwa w okresie wypraw krzyżowych, a szczyt ich migracji przypadł na XIII - XV wiek.
 • @polski goj 16:56:42
  Dlaczego określasz się słowem goj?

  Nie rozumiem.
 • @Maciej Piotr Synak 21:04:42
  słowo-klucz , najlepiej opisujące Protokoły Mędrców Syjonu :) I pasuje do polskiej rzeczywistości

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej