Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Symulakra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Państwo polskie praktycznie nie istnieje" - TVN24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każde państwo można obalić w przeciągu 100 lat


poprzez zakulisowe działania 5 kolumny, zorganizowanej na wzór podziemnej armii, polegające na:

 

- zmasowanych zgodnych z prawem czynnościach mających na celu paraliż państwa

 

- zmasowanych zgodnych z prawem nieetycznych czynnościach o bandyckim charakterze,mających na celu wpłynięcie na postępowanie konkretnych osób

 

- ukrywanych działaniach nielegalnych

 

 

 

symulakra  [łac.], obiekt materialny, płaski (np. wydruk z drukarki komputerowej) lub trójwymiarowy (np. hologram), umieszczony w celu wypełnienia pustego miejsca po oryginale, który zaginął, uległ zniszczeniu lub znajduje się w innym miejscu.

 
 

 

Symulakra nie jest kopią, której sporządzenie wymaga współistnienia oryginału; nie jest także jego wiernym odtworzeniem, gdyż do wykonania s. stosuje się inny od pierwotnego materiał; np. w konserwatorstwie dzieł sztuki zastosowanie techniki elektronicznej ogranicza twórczą ingerencję autora s. w porównaniu z tradycyjną pracą konserwatora-restauratora.
 
 
Przykładem zastosowania s. w Polsce jest realizowany (2005) od kilku lat projekt wystroju wnętrza zabytkowego Dworu Artusa w Gdańsku: w miejscach dawniej zajmowanych przez malowidła olejne, zaginione lub zniszczone podczas II wojny światowej, umieszcza się ich s. wytworzone przy użyciu drukarki (plotera), nanoszącej na specjalnie dobrane podłoże warstwy pigmentu tworzące obraz; obraz ten jest generowany przy użyciu fotografii cyfrowej i specjalistycznego oprogramowania komputerowego, z wykorzystaniem elektronicznej obróbki zachowanego wizerunku; wizerunkiem tym jest fotografia lub reprodukcja autentycznego artefaktu, pokazujące go na ogół w innej skali i kolorystyce.
 
Symulakra umożliwia nowe sposoby badania (np. analizę porównawczą powiększonych szczegółów lub uzupełnionej całości) oraz eksponowania dzieł sztuki i zabytkowych wnętrz nie zachowanych w oryginale; s., jako ich prawdopodobna podobizna, służy celom edukacyjnym, umożliwiając prezentację hist. przestrzeni kulturowej i zapewniając jednocześnie odróżnienie zabytkowych elementów autentycznych od nowo wytworzonych.
 
 
symulakrum «obraz, zwłaszcza stworzony przez kino lub telewizję, który jest czystą symulacją, pozorującą rzeczywistość albo tworzącą własną rzeczywistość»
 
 

Symulakr, symulakrum (łac. simulacrum „podobieństwo, pozór”; l.mn. simulacra) –˜ obraz, który jest czystą symulacją, pozorującą rzeczywistość albo tworzącą własną rzeczywistość. Również obiekt materialny wyobrażający istotę żywą, nadprzyrodzoną i fantastyczną w ich trójwymiarowym kształcie. Wykorzystywane w celach religijnych, magicznych, naukowych, praktycznych i zabawowych (np. lalki). Często są wyposażone w pewne atrybuty, potwierdzające ich pozorne życie, na przykład możliwość działań motorycznych.

 

 

 

 

 

 

"Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje, dlatego że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością. Tam, gdzie państwo działa jako całość, ma zdumiewającą skuteczność. Tylko jakoś nikt nie chce korzystać z tej…"

 

 

- Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych

 

 

 

 

http://werwolfcompl.blogspot.com/

 

 

 

 

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/symulakra;3982027.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Symulakr

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2576805

 

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/panstwo-polskie-praktycznie-nie-istnieje-polityczny-deal-sienkiewicza-z-belka-najwazniejsze-cytaty,439819.html

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @banaco 18:35:02
  Tak banaco, ulegasz iluzji.


  To nie naród jest przyczyną, tylko 5 kolumna w narodzie - w narodzie, który mówi: "jaki naród, takie państwo..."
 • @banaco 23:33:41
  Nie lubię jak ktoś szkaluje Polaków, albo Polskę, dlatego pozwolę trochę "powisieć" twoim wypowiedziom, żeby je inni mogli zobaczyć i ocenić, a potem je wytnę.

  A nie chcesz się czasami przedstawić?

  Bardzo proszę.
 • @banaco 20:12:47
  Nie dyskutuję z osobami, które używają plugawego języka.

  TAK - brakuje ci logicznych i rzeczowych argumentów, zamiast tego szkalujesz Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej