Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Niech Grecy zapłacą dług.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ALE NAJPIERW NIECH NIEMCY SPŁACĄ DŁUGI, KTÓRE IM UMORZONO W 1953 ROKU...
Porozumienie w sprawie uregulowania greckiego zadłużenia, które osiągnęli w poniedziałek liderzy krajów strefy euro, jedynie „zapobiega najgorszemu, ale nie samej tragedii” – powiedział były szef Komisji Europejskiej i były premier Włoch Romano Prodi.

 

Unia Europejska powinna wykazać się „wielkodusznością” i umorzyć dług Grecji,  jak miało to miejsce w przypadku Niemiec w 1953 roku - oświadczył w czwartek Romano Prodi.

 


— Zawsze uważałem, że Grecja nigdy nie będzie w stanie spłacić tego długu. Umorzenie w 1953 roku długu Niemiec, które nie mogły go spłacić, było aktem mądrości. Dziś potrzebna jest taka sama wielkoduszność – oświadczył Prodi w Rzymie podczas forum poświęconego problemom gospodarki światowej.


Według polityka, porozumienie w sprawie uregulowania greckiego zadłużenia, które osiągnęli w poniedziałek liderzy krajów strefy euro, jedynie „zapobiega najgorszemu, ale nie samej tragedii”.

„Nieszczęście polega na tym, że w dzisiejszej Europie istnieje napięcie i niezrozumienie. Albo Europa stanie się miejscem zintegrowanym, silnym, wspólnych interesów, albo wszystko, co zrobiliśmy w przeszłości, źle się skończy – podkreślił Prodi.

 

Jego zdaniem obecnie mamy do czynienia z silnym przywództwem Niemiec w Unii Europejskiej i „kraj-lider powinien wykazać się mądrością uwzględniania interesów wszystkich”. Były przewodniczący Komisji Europejskiej dodał, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie powinien uczestniczyć w rozwiązywaniu greckiego kryzysu, bo zrodziło to wątpliwości  co do tego, że UE może sama poradzić sobie z tym problemem.

 

Wcześniej niemiecki minister finansów  Wolfgang Schäuble, który uważany jest za jednego z głównych autorów porozumienia liderów strefy euro w sprawie Grecji,  kategorycznie   sprzeciwił   się   umorzeniu   greckiego   zadłużenia.

Liderzy eurolandu jednogłośnie przyjęli decyzję w sprawie uregulowania zadłużenia Aten, co pozwoli Gracji na pozostanie w strefie euro. W taki sposób szczyt zachował unię w obecnym składzie. Program pomocy przewiduje wydzielenie od 82 do 86 miliardów euro w ciągu trzech lat. 

 

 

 

Niech Grecy zapłacą dług.

 

 

Ale najpierw niech niemcy spłacą długi, KTÓRE IM UMORZONO W 1953 ROKU...

 

 

 

 

Polakożerca Konrad Adenauer, jeden z czołowych członków Zakonu Krzyżaków (Rycerzy Marii Panny – od marca 1958 roku) – kanclerz Niemiec w latach 1949 – 1963.

 

 

 

 


http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150717/687546.html#ixzz3gAN2U0uR

 

 

KOMENTARZE

 • wybaczamy i prosimy o wybaczenie...
  "Wcześniej niemieckiministerfinansówWolfgang Schäuble, który uważany jest za jednego z głównych autorów porozumienia liderów strefy euro w sprawie Grecji,kategorycznie sprzeciwił się umorzeniu greckiego zadłużenia."

  Znów się powtarza sytuacja ,gdy szwab mówi nie :

  W latach 90-tych podobnie było z Polska i jej "długiem" u chazarskich lichwiarzy.Wtedy to gruby i tłusty szwab Coca -kołem zwany /ten sam co obłapiał sił z chazarem Mazo-wieckim/ powiedział darować długi Polakom ? NIE! Wyciągnięto wtedy ten dokument ,który umarzał długi szwabom...
  Prawda jest jak dupa ,szczególnie gdy jest chazarsko/niemiecka.
 • @kfakfa 18:39:33
  Rozumiem, że to co mówi Schäuble nie podoba się nie tylko Grekom - i słusznie.
  Tylko tak się zastanawiam, czy Pańskie wnioski odnośnie Schäuble i reprezentowanego przezeń "niemieckiego interesu" nie są zbyt daleko idące.
  Dla porównania, czy Balcerowicz, Bauc, Kołodko, Skrzypek, Rostowski, Belka, Gilowska, Osiatyński itd., itp. w jakimkolwiek momencie reprezentowali polski interes narodowy i państwowy, czy interes żydowskiego okupanta z USA?
 • Parę uwag
  Tak Grecki dług wygląda w liczbach.
  http://www.tradingeconomics.com/charts/greece-government-bond-yield.png?s=gggb10yr&d1=20040101&d2=20151231
  Grecy od roku 1998 płacili za swój dług przeciętnie 7.81% rocznie, w obligacjach 10-letnich. Od 2002 roku płacili w twardej walucie..
  Za Trading Economics:
  "The Greece Government Bond 10Y averaged 7.81 from 1998 until 2015, reaching an all time high of 48.60 in March of 2012 and a record low of 3.21 in June of 2005".
  Można ten procent przyjąć za przybliżenie kosztów obsługi greckiego długu.
  Ten dług kształtował się następująco:
  http://www.tradingeconomics.com/charts/greece-government-debt.png?s=greecegovdeb&d1=20050101&d2=20151231
  Jak widać, dług poszybował w górę wtedy, kiedy zamiast drachmą, której kurs podlegał wahaniom związanym z koniunkturą, Grecy zaczęli swój dług regulować w euro.
  Dług średnio wynosił około 300 mld $, strona TE podaje dokładnie 289 mld od 2005 roku.
  Teraz policzmy - 7.81% z 289 mld daje 22.6 mld $ rocznie. Zatem od 2002 roku Grecy oddali lichwiarzom już 293 mld $.
  Wysokość odsetek zrównała się więc z kapitałem długu.
  Jak widać, początkowo dług narastał o wysokość rocznych odsetek.
  Jasne, że zarabiają banki Rotszyldów i innych tego typu instytucji.
  Ale tutaj chodzi o ochronę euro, które międzynarodowej lichwie do niczego nie jest potrzebne, a nawet szkodzi.
  Gdyby Polska miała euro, Goldmany i Sachsy nie zarobiłyby paru wagonów USD na rozgrywaniu naszej waluty.
  Niemniej jednak, jak widać na przykładzie Grecji, i tak nam się opłaca trzymać rodzimą walutę.
  Gdyby nie euro, niemieckie samochody, odkurzacze i proszki do prania nie sprzedawałyby się tak świetnie w Europie - tak jak za "dawnej dobrej" dojczmarki, przeciętnych Europejczyków nie byłoby stać na "niemiecką jakość".
  Popatrzmy, jak euro posłużyło się Niemcom.
  Bezrobocie:
  http://www.tradingeconomics.com/charts/germany-unemployment-rate.png?s=gruepr&d1=19950101&d2=20151231
  PKB:
  http://www.tradingeconomics.com/charts/germany-gdp.png?s=wgdpgerm&d1=19950101&d2=20151231
  Niemcy powiększyli dwukrotnie swoją gospodarkę od roku 2002, choć jak wynika z tabelki, wcale wcześniej tak różowo u nich nie było i między rokiem 1996, a 2002 ich gospodarka skurczyła się aż o 30%.
  Jednak "dziwnym zbiegiem okoliczności", od wprowadzenia euro ich gospodarka rośnie jak na drożdżach i jej podwojeniu nie przeszkodziły nawet chude lata po 2008 roku.
  Widać jasno, że projekt pn. euro, który Grecję położył na łopatki, przede wszystkim służy Niemcom, a nie żydowskim lichwiarzom z USA, do czego tak usilnie przekonuje nas tutaj Herr Koshiur.
  Co to jest wysupłać na Grecję jakieś marne kilka miliardów $, jeśli chodzi o ratowanie projektu, który za niewiele ponad dekadę przyniósł Niemcom okrągłe 2 biliony?
 • @alek.san 02:11:58
  No, robi wrażenie...
 • Czy mozna wycisnac krew z kamienia?
  Tak tylko sie pytam.
 • @Maciej Piotr Synak 08:55:57
  Ma Pan temat na kolejny artykuł, Panie Macieju:
  http://www.defence24.pl/239019,polskie-leopardy-pod-niemieckim-dowodztwem#
 • @chrisdigger 21:29:04
  Nie, no Max, nie trywializuj.
  Tutaj nie miałem wiele do roboty, wystarczyło podać kawę na ławę.
  A że ktoś od tego może mieć przez jakiś czas kłopot z siadaniem..
  .. to się nazywa fachowo po angielsku:
  Collateral Damage.
 • Polska Niemcom długu nie umorzyła
  Wprawdzie w 1953 roku Warszawa tekstem gazetowym po rozruchach w NRD ogłosiła że umarza Niemcom reparacje wojenne, to nie podpisała nawet z NRD żadnego wiążącego paktu na ten temat.
  Coś przy tym Niemcy majstrowali ze Skubiszewskim, ale chyba furtka do odszkodowań dla nas została.
 • !!
  Wybaczamy i prosimy o wybaczenie.....To jest klucz do do całego blatu między szwabami i Nami(???)od tego się wszystko zaczęło... dość powiedzieć że szwaby odpowiedziały na list,ale o naszej zachodniej granicy to już się nawet nie zająknęły...Tak jest ze wszystkim i zawsze. Dlaczego zawsze jest ważniejszy interes Watykanu, Moskwy, Brukseli, NY czy Tel avivu a nie Warszawy????
 • @chrisdigger 11:04:25
  Ożesz q..rva jego mać!!
  Teraz to mnie wkurzyli do białości.
  Niech sobie szwabskie mordy (cytat z "Ziemi Obiecanej", proszę nie usuwać) zniszczą swój shit, np. VW Passat B6 2.0 TDI.
  Jak zniszczyć to szwabskie guano, które wciskają całemu światu, pomimo że prochu toto nigdy jeszcze nie wąchało?
  Zapytaj kolesi z US Army, którzy po testach stwierdzili, że czołg ten ma słabe punkty, wynikające z konstrukcji, które nie są do usunięcia w wyniku modernizacji. Dlatego wybrali M1A1, a że L2 miał być również produkowany w Stanach, inne względy niż jakość nie wchodziły w grę.
  Wiesz co jest najśmieszniejsze?
  Była kiedyś monografia po polsku i miałem ją tu wkleić, ale dziwnym trafem dziś nie da się jej namierzyć. Setki bzdur, jakieś durne fora, ale to profesjonalne opracowanie zniknęło.
  Niech mi nikt nie mówi, że przypadkiem.
  Szwedzi chcieli kiedyś kupić licencję na czołg, ale Yankees odmówili im sprzedaży M1A1 z pancerzem ze zubożonego uranu, bez którego ten tank staje się sprzętem ze średniej półki.
  To kupili toto, ale wybebeszyli do zera, poprawili od podstaw i zaczęli produkować jako Strv 122. Sami twierdzą, że to wszystko, co mogli zrobić, aby upodobnić go do M1.
  Grecy kupili 170 nowych tanków w wersji A6 i około drugie tyle zmontowali u siebie. Dziwne, ale z netu zniknęły informacje o koszcie programu, oraz o wadach tej Wunderwaffe, takich jak pękanie kadłubów.
  Jak tu nie wierzyć, że ich brygady sieciowe działają pracowicie..
  Jeżeli sztuka wyszła im tyle ile Hiszpanom, czyli 17 baniek eurosów od sztuki, to koszt tego programu wyniósł circa 5 miliardów tychże.
  Czyli 2% ich długu to sam koszt tanków.
  Miałem kumpla, szweja w Żaganiu. Mówił, że do byle naprawy tanka, z rajchu przyjeżdża VW Transporter ze szwabskimi serwisantami.
  Więc do tych 2% dochodzi co roku parę promili.
  Grekom tanki w tej ilości są potrzebne jak umarłemu kadzidło. Na wszystkich granicach mają góry, gdzie te 70 ton złomu będzie świetnym celem dla piechura z PPK.
  Najlepszym zakupem dla obrony greckich granic jest więc to:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/BM-30_Smiercz
  Po trudach wymiany handlowej z rajchem w kwestii zakupu nowoczesnych u-bootów, całe byłe Ministerstwo Obrony Grecji obecnie odpoczywa w ateńskim zakładzie karnym:
  http://www.defence24.pl/news_korupcja-przy-zakupie-niemieckich-okretow-podwodnych-greckie-sledztwo-nabiera-tempa
  (Nie lubię tego portalu, bo to cyngle do wynajęcia, ale czasem coś ciekawego napiszą).
  Niemiaszkom, którzy korumpowali, nawet nie spadł włos z głowy.
  Tak właśnie działa "niemiecka jakość".
  Byłem na Krecie jakiś czas temu. Lidl na Lidlu, jak u nas.
  Ale najgłośniej drą mordy, jak to Grecy ich okradają.
  Ech, doigrają się po raz kolejny. Taki będzie finał.
  Bylebyśmy jakoś z tego wyszli bez kolejnej utraty pokolenia.
 • @chrisdigger 19:52:24
  Max.
  Można do czołgu wsadzić gorszą elektronikę, słabszy silnik, gorszą stabilizację wieży i armaty, archaiczny SKO, albo zastosować słabszy pancerz modułowy, bądź zasadniczy.
  Tak jak to robią USA-mani, sprzedając Abramsa Arabom.
  Ale konstrukcyjnie jest to wciąż ten sam czołg.
  Amerykanom nie spodobała się konstrukcja wieży, jarzmo armaty i parę innych szczegółów w konstrukcji kadłuba. Tego nie da się opracować na nowo dla wersji eksportowej, więc należy się spodziewać, że jest to wada wrodzona kociaka.
  Szwedzki Bofors dla Strv122 całkowicie przekonstruował wieżę, przede wszystkim wzmocnił jej strop i dopracował pancerz zasadniczy, eliminując osłabienie, spowodowane wycięciem na przyrząd obserwacyjny dowódcy. Mimo tego ponoć do końca zadowoleni nie byli.
  A "nasz" poniemiecki złom?
  Wersja A4 to zabytek, nadający się do huty. Chcą toto modernizować, ale chciałbym zobaczyć w jakim stanie są: spawy kadłuba, silniki i przekładnie, instalacja elektryczna, oraz zamki i lufy armat.
  Wiadomo, że trzeba tam będzie wymienić system stabilizacji z hydraulicznego na elektryczny i dołożyć parę ton pancerza modułowego.
  Więc w grę wchodzi całkowite wybebeszenie wszystkiego, remonty kapitalne i wymiana gratów na nowe do ostatniej śrubki.
  Czyli zbudowanie czołgów od nowa. Plus demontaż starych.
  Oczywiście zrobią to Niemcy, bo nasi ponoć nie umieją. Jaki sens?
  Z kolei te "nowe", za którymi Niemiec ponoć płakał i gonił eszelony do granicy, to rezerwa pozostała z selekcji, jaką niemiaszki przeprowadziły w 2004 roku. Wybrali wtedy najlepsze egzemplarze i przerobili je na wersję A6. Cóż, na defiladzie prezentują się nieźle, podobne do A7.
  Ale te koty nawet nie mają czym strzelać, mamy do nich tylko stare pociski pk z sabotem odrzucanym typu DM-33, które mogą dziurawić co najwyżej stare wersje T-72. Coś tam Pionki podobno opracowały, ale nie chwalą się zbytnio.
  Nawet gdybyśmy mieli pociski podkalibrowe DM-53, które ponoć radzą sobie nieźle z pancerzem Kontakt-5 z zaprezentowanej przez Ciebie ruskiej riposty, to odpowiednią prędkość początkową nadaje im dopiero lufa L55. "Nasze" A4 i A5 mają lufy L44. Amerykanie strzelają z uranu, więc im taka lufa wystarcza w pełni. Ale Ty nie kupisz tych pestek..
  Nasz Anders miał strzelać z Ruag CTG 120 mm NATO, nadającego pociskowi identyczną prędkość początkową jak L55 - 1720 m/s.
  Załoga siedzi pod wieżą, w chronionej przez kilka warstw pancerza kabinie i w razie czego może dać dyla przez tylny właz.
  Idealny mały tank do robienia zasadzek i na koty i na riposty, w dodatku bez wyłącznika STOP na pilota, który leży koło telewizora Merkel. Pewnie z powodu braku tego urządzenia został skasowany.
  Pisałeś o idealnej snajperce na koty. Oto ona:
  http://www.rt.com/files/news/3e/5d/50/00/t6.jpg
  Po jego użyciu załoga tanka pojawia się na pancerzu, o tak:
  https://www.youtube.com/watch?v=uMayU-dk_0w
  10 km zasięgu jest dobre, ale lepsze jest 90.
  https://www.youtube.com/watch?v=VtFCsWeO1Lc
  Po jego użyciu załogi tanków zostają w środku.
  https://www.youtube.com/watch?v=Gm2wVPqp2ic
  Tyle to warte, Max.
  Miliard euro te psie syny dały za to, żeby nasza młodzież miała w razie "W" w czym się smażyć.
  Nabijanie na pal to naprawdę byłoby okazanie miłosierdzia tej bandzie sprzedajnych gnoi.
 • Grecja MUSI pozostać
  w strefie euro.

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/schaeuble-grecja-poddaje-pod-referendum-propozycje,0,1647922,168587567,czytaj.html

  dlatego NIE WOLNO aby wyszła, a co jeszcze gorzej, była w stanie coś spłacić. Z długiem to nie ma nic wspólnego, chodzi o to, dla jakiej funkcji została już wśwczas zbankrutowana Grecja włączona do strefy euro.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej