Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

"Nie oddzielajmy Niemców od nazistów. To niepokojące"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna antypolska manipulacja

Treść artykułu z Interii.

  

Na łamach gazety "The Guardian" Matthew Evans, członek brytyjskiej Izby Lordów, przestrzega przed "oddzielaniem Niemców od nazistów".

Komentując ostatnią wizytę królowej Elżbiety II w Niemczech oraz pobyt monarchini w niemieckim obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen, Evans zauważył, że brytyjskie media stosują dwuznaczną nomenklaturę.

 

"W ostatnich artykułach dotyczących I wojny światowej, stronami konfliktu byli Brytyjczycy i ich sprzymierzeńcy oraz Niemcy. Jednak dalej, w materiałach dotyczących II wojny światowej, Niemcy znikają, a naziści są ludźmi, z którymi Brytyjczycy i ich sprzymierzeńcy walczyli" - pisze Evans.

 

"To niepokojąca polityczna poprawność. W czasie II wojny światowej walczyliśmy z Niemcami, z których wielu było członkami nazistowskiej partii. Personel obozach koncentracyjnych, w których zamordowano sześć milionów Żydów, stanowili członkowie nazistowskiej partii o niemieckim obywatelstwie, ale też wielu z nich było po prostu Niemcami" – zauważa.

 

"Pomysł, by oddzielić Niemców od nazistów jest wyjątkowo niepokojącą tendencją. Każdy, kto ma na sercu sprawy Holocaustu i prawdy historycznej, powinien sprzeciwić się takiej interpretacji" - czytamy w "The Guardian".

Trzeba przyznać, że w dobie bezrefleksyjnego przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej "nazistom", to zaskakujący głos. W Polsce należy go bezwzględnie nagłośnić. Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.

 

AW

 

 


 

Taaak...

Niby słuszny głos w słusznej sprawie, ale...jak zwykle muszę się do czegoś przyczepić.

Niestety, ale widzę tu subtelną manipulację.

 

 

„Personel obozach koncentracyjnych, w których zamordowano sześć milionów Żydów, stanowili członkowie nazistowskiej partii o niemieckim obywatelstwie, ale też wielu z nich było po prostu Niemcami" – zauważa.”

Brakuje "w" co wprowadza nieporządek do informacji, zakłuca poprawne zrozumienie tekstu.

  

Z tego zdania wynika, że wielu z nich niemcami nie było.

 

 

Ilu? Tego nie wiemy, ale nieprzypadkowo podana liczba „6 milionów zamordowanych” ma stanowić punkt odniesienia dla porównania [autor podsuwa gotowy tok myślenia]:

jak dużo personelu musiało obsługiwać te machiny śmierci i ilu „wielu” musiało być tam (po prostu) niemcami, a z tej wielkości możemy wyciągnąć wniosek, jak wielu nie było niemcami, a „tylko” obywatelami niemieckimi.

 

Domyślamy się, że chodzi o znaczną liczbę nieniemców, a skoro było tam wielu lub bardzo wielu nieniemców, to kto to był?

 

Odpowiedź jest „oczywista” - przecież od lat w mediach przewija się termin POK (p obozy koncentracyjne).

 

Wielka ilość nieniemców w obsadzie personelu obozów tłumaczy dlaczego powszechnie stosuje się termin POK – najwyraźniej, ma sobie myśleć Czytelnik, chodzi o polskich nazistów z niemieckim obywatelstwem.

 

Jeżeli ktoś został przez lata antypolskiej propagandy zmanipulowany i myśli, że istniały POK, to powyższa wypowiedź będzie dla niego w pełni zrozumiała i naturalna.

Sam sobie dopowie, że skoro wielu z tego personelu to byli niemcy, to znaczy, że wielu, a najpewniej większość, to byli Polacy naziści o niemieckim obywatelstwie.

 

Jak widać, wchodzimy tutaj w bardziej wyrafinowaną manipulację.

 

 

 

 

 

Tę manipulację redaktor AW wciska nam gorliwie – to prawdziwa rzadkość, aby pod przedrukiem z zachodniej gazety tutejsi redaktorzy dodawali coś od siebie – a już szczególnie, że dodany wpis ma jakoby wydźwięk patriotyczny. Przecież polski patriotyzm jest gorliwie unikany w polskojęzycznych mediach...


„Trzeba przyznać, że w dobie bezrefleksyjnego przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej "nazistom", to zaskakujący głos. W Polsce należy go bezwzględnie nagłośnić. Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

I znowu – w pierwszym zdaniu mamy słowną „siekankę”, czyli po prostu manipulację.

 

„w dobie bezrefleksyjnego przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej "nazistom"”

 

aby łatwiej było zrozumieć, skrócę jeszcze to zdanie, pominę oczywiste rzeczy:

 

>>w dobie przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie "nazistom"<<

 

Co tu nie pasuje?

Co to jest „wyłączna wina”?

Raczej powinno być:

 

>>w dobie przypisywania przez Zachód wyłącznie winy za zbrodnie "nazistom"<<

 

czyli

 

>>w dobie przypisywania przez Zachód winy za zbrodnie wyłącznie "nazistom"<<

 

Teraz pasuje prawda?

 

Pan redaktor się pomylił?

Nie potrafi poprawnie po polsku jednego zdania sklecić?

 

W tym zdaniu akcent położony jest na słowo „wina”, po prostu niegramatyczność tej wypowiedzi skupia naszą uwagę na zbitce „wyłącznej winy”. A więc odwraca (choć częściowo, ale o to tylko chodzi, więcej i tak nie są w stanie zrobić) naszą uwagę od sedna sprawy – od nazistów.

 

Specjalnie klecą rozbudowane, niegramatyczne i „porwane” zdania, żeby człowiek nie ogarniał sensu takiego zdania, tylko przyjmował do siebie jakiś bełkot, w którym na pewno to nie niemcy zostaną zdefiniowane jako zbrodniarze, a może chociaż nie naziści niemieccy, a przynajmniej próbują jak tylko się da odsunąć od naszej uwagi powiązanie niemców ze zbrodniami – też zastępując na każdym kroku słowo niemcy słowem naziści.

 

Ewentualnie termin naziści usiłują powiązać z narodowością polską.

 

Czy oni mają jakiś algorytm na to, aby te zdania wyglądały jak bełkot, czy to takie u nich naturalne?


Najpierw piszą poprawnie sformułowanie zdania, a potem je przerabiają na bełkot z naciskiem na akcentację fragmentów, które odwrócą uwagę od sedna informacji.

 

 

 

----------

Ze zdania „W Polsce należy go bezwzględnie nagłośnić.” możemy wnioskować, że autorowi wypowiedzi znane są praktyki nagłaśniania, bezwzględnego nagłaśniania i pewnie – nie nagłaśniania. Czuć, że pisze tu z autopsji.

Warto zauważyć, że autor nie pisze – nagłośnić go na cały świat, ale tylko w Polsce.

Pisze tutaj jakby pod publiczkę, specjalnie dla polskiego Czytelnika, że niby mu zależy - czyż nie?

 

Jeszcze jeden aspekt tej wypowiedzi – to musi ktoś z zagranicy coś takiego powiedzieć, aby było to warte nagłaśniania? Musi być jakiś powód, żeby tą sprawę nagłaśniać?

 

Redaktorzy sami nie mogą nieustannie – i to "bez powodu", po prostu w interesie polskim -„bezwzględnie nagłaśniać”??

Prawda?


 

Artykuł ilustowany jest zdjęciem Ewansa z podpisem:

 "Lord Ewans dba o prawdę historyczną"

 

Zupełnie jak gdyby był to ktoś wyjątkowy i  ZROBIŁ COŚ WYJĄTKOWEGO.

A redaktorzy z Polski nie potrafią dbać o polskie interesy i prawdę historyczną??

To jest właśnie ich rola, a oni tego nie robią. I udają głupich. Werwolf zawsze tłumaczy się "polską głupotą", takie alibi wymyślili sobie setki lat temu. To nie niemcy sabotują tylko Polacy są głupi.

 

 

 

 

 

I dalej.

 

„Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

Brakuje „się”.

Uzupełnię to zdanie i sprawdzę sens:

 

„Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia się przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

Powinno być:

„przypisywanie współwiny za Holocaust Polakom.”

 

 

A jest:

 

„przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

czyli widzimy, pojmujemy logiczne (gramatyczne) powiązanie pomiędzy wyrazami jako wyrażenie

 

„przypisywanie współwiny Polaków.”

 

 

a więc funkcjonuje w tym zdaniu stwierdzenie o „współwinie Polaków” wymieszane z niegramatycznym bełkotem pana redaktora.

To bardzo ważne, żeby na to zwrócić uwagę.


 
JEST TO STWIERDZENIE, JAKBY TO BYŁ FAKT, COŚ POWSZECHNIE ZNANEGO I UZNANEGO.


 

I ta informacja ma trafić do umysłów Czytelników – termin "współwina Polaków" w kontekście holokaustu.

 

 

 

To jest działanie na podświadomość.

Wszystko co robi werwolf, przede wszystkim robi względem podświadomości.

 

A podświadomość bezkrytycznie przyjmuje wszystko, co usłyszy – vide trening sportowców, gdzie całe godziny spędza się na WYOBRAŻANIU SOBIE ZWYCIĘSTWA

[http://argo.neon24.pl/post/100888,sila-mysli]

 

 

 

 

Brak „się” i Holokaust pisane przez „c” - dodają autentyczności pozostałym „błędom” redaktora oraz ukrywają prawdziwą „informację” przemycaną do podświadomości Czytelnika.

 

 

 

 

 

 

 

----------------------

 

Ponad dwie trzecie Polaków uważa, że polskie władze powinny ostrzej reagować na przypisywanie rodakom współudziału w Holokauście przez wysokich rangą amerykańskich urzędników – wynika z sondażu SW Research dla „Newsweeka”.

 

– Taką opinię deklarują osoby głównie w wieku powyżej 35 lat, mieszkańcy najmniejszych i największych miast w Polsce oraz osoby z niższym wykształceniem. Co piąta osoba w wieku do 24 lat oraz co czwarty mieszkaniec wsi uważa jednak, że polskie władze nie powinny ingerować w publiczne wypowiedzi amerykańskich urzędników na temat Holocaustu – komentuje Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

 

 

 

 

 

Poniżej zrzuty ekranów wybranych haseł.

 

Warto zwrócić uwagę, że w tytułach i miejscach odznaczających się termin niemcy nie jest powiązany z terminem koncentracyjne lub nazistowskie.


 

Omówienie przygotuję w osobnym artykule, tymczasem proszę samemu zanalizować i wyciągnąć wnioski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://fakty.interia.pl/swiat/news-nie-oddzielajmy-niemcow-od-nazistow-to-niepokojace,nId,1845162

http://sjp.pwn.pl/sjp/współwina;2538101

http://polska.newsweek.pl/polacy-wspolwinni-za-holocaust-wladze-powinny-ostrzej-reagowac-sondaz,artykuly,361676,1.html

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • --------- hm ....
  -- jestem baba ze wsi , bez znajomości języków z nikłymi umiejętnościami poruszania się w przestrzeni internetowej -Pan jak widzę NIE ! .

  ------ naziści obywatele - DLACZEGO Pan od razu widzi tu Polaków ?? ja !! widziałabym np. BETAR.

  Na Pana miejscu, wykorzystując swoje umiejętności , w miejsca SUGERUJĄCE !! wklejałabym ---------TO !!!!!!!!!

  https://www.google.pl/search?q=OBRAZY+DLA+BETAR&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0QCbVauOIouyUbKolfgE&ved=0CCAQsAQ&biw=1366&bih=631
 • @ninanonimowa 00:29:30
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/10/11/listy-z-wannsee/
 • @ninanonimowa 00:34:41
  ------------PRZYPADEK ?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/historycy-kwestionuja-wybor-i-kwalifikacje-szefa-fundacji-wypedzenie/0d0736

  --MY !! Polacy to przesiedleńcy ONI są wypędzonymi. Nie należy skupiać się na prostowaniu /tłumaczeniu się !. TRZEBA !! kontratakować SWOJĄ PRAWDĄ !!

  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla++wyp%C4%99dzenie+polak%C3%B3w+z+kres%C3%B3w&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dgSbVZLwAomXsgHBlLeoAQ&ved=0CCAQsAQ&biw=1366&bih=631

  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla+mordowani+polacy++w+transportach++w+1945r&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9AWbVfXNEoGksgHI953ABw&ved=0CCAQsAQ&biw=1366&bih=631
  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla+mordowanie+polak%C3%B3w+na+kresach&biw=1366&bih=631&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=6ASbVfepH4HMsgHBoLfABg&ved=0CB8QsAQ
 • Szanowny Panie Macieju
  Odnalazłem rzeczony artykuł na The Guardians i po przeczytaniu stwierdzam, że ten urywek został po prostu niechlujnie przetłumaczony.
  Być może w tym niechlujstwie Interii tkwiło celowe działanie, którego zadaniem jest zasugerowanie osobom o nikłej świadomości historycznej jakiegoś dodatkowego kontekstu.
  W poprawnym, dosłownym tłumaczeniu urywek ten brzmi tak:
  Załogi obozów (..) składały się z członków partii nazistowskiej, ale także Z DUŻEJ LICZBY (large number) ludzi będących zwyczajnie osobami narodowości niemieckiej.
  Stwierdzenia "wielu z nich", czyli użycia dopełniacza, tam po prostu nie ma. W jęz . angielskim dopełniacz tworzy się na dwa sposoby - albo ze spójnikiem "of, albo z użyciem Saxon Genitive. Czyli - "a number of them", bądź " many staff's members"- tutaj nie możemy użyć zaimka.
  Kontekst wypowiedzi jest raczej jasny - Nie tylko członkowie NSDAP- "naziści" byli strażnikami byli nimi też "zwykli" Niemcy.
  Mnie w oryginalnym tekście bardziej szokuje mówienie jedynie o żydowskich ofiarach obozów koncentracyjnych, tak jakby Niemcy inne narody, w tym Polaków, tam głaskali.
  Pozdrawiam.
 • WAZNE Mysle ze oddzielenie niemcow od nazistow jest wrecz konieczne
  Cala historia ludzkosci wyraznie pokazuje ze cale narody odkad istnieja panstwa jako takie byly poprzez przymus i indoktrynacje podpozadkowywane panujacej wladzy. Niemcy nie sa tu zadnym wyjatkiem , Przyklad polski w okresie komunizmu wyraznie pokazuje ze ludzie by zyc podporzadkowuja sie wladzy , albo Rosja i system bolszewicki jaki jej narzucona z zewnatrz przez finansjere amerykanska [kto finansowal trockiego i lenina ] doprowadzil do stopnniowego spacyfikowania oporu rosjan i przejecia nad nimi bezwglednej totalitarnej kontroli, niewatpliwie niemcy jako narod maja pewne cechy ulatwiajace kontrole zachowan ich umiejetnosc organizacji i wykozystal Hitler do realizacji swych[czy na pewno byly to jego wylacznie plany] barbazynskich planow .Obecnie USA sa przykladem jak caly duzy narod otumaniono propaganda i garsta ludzi wykozystuje ten kraj do swych globalnych celow ,w istocie usa to panstwo totalitarne [prisonplanet .pl alexjones.pl benjamin fulford analizy wydarzenia ], w sposob w jaki jak wykozystano niemcow obfituje cala historia ludzkosci A nawet dzis Polska w obecnym stanie nie jest przykladem ube\wlasnowolnienia narodu przez nieliczna grupe i ,,pomocnikow ich pomocnikow jak pisal tolstoj ,, ,badzmy wiec sprawiedliwi niemcy w okresie panowania Hitlera nie sa zadna osobliwosci sa regula zachowan wiekszosci narodow,chodzi wiec o to by dowladzy tacy jak hitler [ a glownie ci w cieniu] nie dochodzili. Badania psychologiczne wykazuja ze w kazdej grupie ludzkiej rodza sie tendencje do dominacji rola grupu jest by do roli liderow nie dochodzili zloczyncy..........[Dr Rath ,,kartel farmacutyczny,,]
 • @jan 08:17:37
  Ok, oddzielaj sobie zawartość cukru od cukru w cukrze i nazistów od Niemców.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/NSDAP_Wahl_1933.png
  Tak wyglądała ta"przymusowo narzucona Niemcom obca im ideowo partia, która ich podle wykorzystała".
  Nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia, Johann?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej