Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

"Nie oddzielajmy Niemców od nazistów. To niepokojące"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna antypolska manipulacja

Treść artykułu z Interii.

  

Na łamach gazety "The Guardian" Matthew Evans, członek brytyjskiej Izby Lordów, przestrzega przed "oddzielaniem Niemców od nazistów".

Komentując ostatnią wizytę królowej Elżbiety II w Niemczech oraz pobyt monarchini w niemieckim obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen, Evans zauważył, że brytyjskie media stosują dwuznaczną nomenklaturę.

 

"W ostatnich artykułach dotyczących I wojny światowej, stronami konfliktu byli Brytyjczycy i ich sprzymierzeńcy oraz Niemcy. Jednak dalej, w materiałach dotyczących II wojny światowej, Niemcy znikają, a naziści są ludźmi, z którymi Brytyjczycy i ich sprzymierzeńcy walczyli" - pisze Evans.

 

"To niepokojąca polityczna poprawność. W czasie II wojny światowej walczyliśmy z Niemcami, z których wielu było członkami nazistowskiej partii. Personel obozach koncentracyjnych, w których zamordowano sześć milionów Żydów, stanowili członkowie nazistowskiej partii o niemieckim obywatelstwie, ale też wielu z nich było po prostu Niemcami" – zauważa.

 

"Pomysł, by oddzielić Niemców od nazistów jest wyjątkowo niepokojącą tendencją. Każdy, kto ma na sercu sprawy Holocaustu i prawdy historycznej, powinien sprzeciwić się takiej interpretacji" - czytamy w "The Guardian".

Trzeba przyznać, że w dobie bezrefleksyjnego przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej "nazistom", to zaskakujący głos. W Polsce należy go bezwzględnie nagłośnić. Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.

 

AW

 

 


 

Taaak...

Niby słuszny głos w słusznej sprawie, ale...jak zwykle muszę się do czegoś przyczepić.

Niestety, ale widzę tu subtelną manipulację.

 

 

„Personel obozach koncentracyjnych, w których zamordowano sześć milionów Żydów, stanowili członkowie nazistowskiej partii o niemieckim obywatelstwie, ale też wielu z nich było po prostu Niemcami" – zauważa.”

Brakuje "w" co wprowadza nieporządek do informacji, zakłuca poprawne zrozumienie tekstu.

  

Z tego zdania wynika, że wielu z nich niemcami nie było.

 

 

Ilu? Tego nie wiemy, ale nieprzypadkowo podana liczba „6 milionów zamordowanych” ma stanowić punkt odniesienia dla porównania [autor podsuwa gotowy tok myślenia]:

jak dużo personelu musiało obsługiwać te machiny śmierci i ilu „wielu” musiało być tam (po prostu) niemcami, a z tej wielkości możemy wyciągnąć wniosek, jak wielu nie było niemcami, a „tylko” obywatelami niemieckimi.

 

Domyślamy się, że chodzi o znaczną liczbę nieniemców, a skoro było tam wielu lub bardzo wielu nieniemców, to kto to był?

 

Odpowiedź jest „oczywista” - przecież od lat w mediach przewija się termin POK (p obozy koncentracyjne).

 

Wielka ilość nieniemców w obsadzie personelu obozów tłumaczy dlaczego powszechnie stosuje się termin POK – najwyraźniej, ma sobie myśleć Czytelnik, chodzi o polskich nazistów z niemieckim obywatelstwem.

 

Jeżeli ktoś został przez lata antypolskiej propagandy zmanipulowany i myśli, że istniały POK, to powyższa wypowiedź będzie dla niego w pełni zrozumiała i naturalna.

Sam sobie dopowie, że skoro wielu z tego personelu to byli niemcy, to znaczy, że wielu, a najpewniej większość, to byli Polacy naziści o niemieckim obywatelstwie.

 

Jak widać, wchodzimy tutaj w bardziej wyrafinowaną manipulację.

 

 

 

 

 

Tę manipulację redaktor AW wciska nam gorliwie – to prawdziwa rzadkość, aby pod przedrukiem z zachodniej gazety tutejsi redaktorzy dodawali coś od siebie – a już szczególnie, że dodany wpis ma jakoby wydźwięk patriotyczny. Przecież polski patriotyzm jest gorliwie unikany w polskojęzycznych mediach...


„Trzeba przyznać, że w dobie bezrefleksyjnego przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej "nazistom", to zaskakujący głos. W Polsce należy go bezwzględnie nagłośnić. Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

I znowu – w pierwszym zdaniu mamy słowną „siekankę”, czyli po prostu manipulację.

 

„w dobie bezrefleksyjnego przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej "nazistom"”

 

aby łatwiej było zrozumieć, skrócę jeszcze to zdanie, pominę oczywiste rzeczy:

 

>>w dobie przypisywania przez Zachód wyłącznej winy za zbrodnie "nazistom"<<

 

Co tu nie pasuje?

Co to jest „wyłączna wina”?

Raczej powinno być:

 

>>w dobie przypisywania przez Zachód wyłącznie winy za zbrodnie "nazistom"<<

 

czyli

 

>>w dobie przypisywania przez Zachód winy za zbrodnie wyłącznie "nazistom"<<

 

Teraz pasuje prawda?

 

Pan redaktor się pomylił?

Nie potrafi poprawnie po polsku jednego zdania sklecić?

 

W tym zdaniu akcent położony jest na słowo „wina”, po prostu niegramatyczność tej wypowiedzi skupia naszą uwagę na zbitce „wyłącznej winy”. A więc odwraca (choć częściowo, ale o to tylko chodzi, więcej i tak nie są w stanie zrobić) naszą uwagę od sedna sprawy – od nazistów.

 

Specjalnie klecą rozbudowane, niegramatyczne i „porwane” zdania, żeby człowiek nie ogarniał sensu takiego zdania, tylko przyjmował do siebie jakiś bełkot, w którym na pewno to nie niemcy zostaną zdefiniowane jako zbrodniarze, a może chociaż nie naziści niemieccy, a przynajmniej próbują jak tylko się da odsunąć od naszej uwagi powiązanie niemców ze zbrodniami – też zastępując na każdym kroku słowo niemcy słowem naziści.

 

Ewentualnie termin naziści usiłują powiązać z narodowością polską.

 

Czy oni mają jakiś algorytm na to, aby te zdania wyglądały jak bełkot, czy to takie u nich naturalne?


Najpierw piszą poprawnie sformułowanie zdania, a potem je przerabiają na bełkot z naciskiem na akcentację fragmentów, które odwrócą uwagę od sedna informacji.

 

 

 

----------

Ze zdania „W Polsce należy go bezwzględnie nagłośnić.” możemy wnioskować, że autorowi wypowiedzi znane są praktyki nagłaśniania, bezwzględnego nagłaśniania i pewnie – nie nagłaśniania. Czuć, że pisze tu z autopsji.

Warto zauważyć, że autor nie pisze – nagłośnić go na cały świat, ale tylko w Polsce.

Pisze tutaj jakby pod publiczkę, specjalnie dla polskiego Czytelnika, że niby mu zależy - czyż nie?

 

Jeszcze jeden aspekt tej wypowiedzi – to musi ktoś z zagranicy coś takiego powiedzieć, aby było to warte nagłaśniania? Musi być jakiś powód, żeby tą sprawę nagłaśniać?

 

Redaktorzy sami nie mogą nieustannie – i to "bez powodu", po prostu w interesie polskim -„bezwzględnie nagłaśniać”??

Prawda?


 

Artykuł ilustowany jest zdjęciem Ewansa z podpisem:

 "Lord Ewans dba o prawdę historyczną"

 

Zupełnie jak gdyby był to ktoś wyjątkowy i  ZROBIŁ COŚ WYJĄTKOWEGO.

A redaktorzy z Polski nie potrafią dbać o polskie interesy i prawdę historyczną??

To jest właśnie ich rola, a oni tego nie robią. I udają głupich. Werwolf zawsze tłumaczy się "polską głupotą", takie alibi wymyślili sobie setki lat temu. To nie niemcy sabotują tylko Polacy są głupi.

 

 

 

 

 

I dalej.

 

„Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

Brakuje „się”.

Uzupełnię to zdanie i sprawdzę sens:

 

„Zwłaszcza, że na Zachodzie regularnie przytrafia się przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

Powinno być:

„przypisywanie współwiny za Holocaust Polakom.”

 

 

A jest:

 

„przypisywanie współwiny za Holocaust na Polaków.”

 

czyli widzimy, pojmujemy logiczne (gramatyczne) powiązanie pomiędzy wyrazami jako wyrażenie

 

„przypisywanie współwiny Polaków.”

 

 

a więc funkcjonuje w tym zdaniu stwierdzenie o „współwinie Polaków” wymieszane z niegramatycznym bełkotem pana redaktora.

To bardzo ważne, żeby na to zwrócić uwagę.


 
JEST TO STWIERDZENIE, JAKBY TO BYŁ FAKT, COŚ POWSZECHNIE ZNANEGO I UZNANEGO.


 

I ta informacja ma trafić do umysłów Czytelników – termin "współwina Polaków" w kontekście holokaustu.

 

 

 

To jest działanie na podświadomość.

Wszystko co robi werwolf, przede wszystkim robi względem podświadomości.

 

A podświadomość bezkrytycznie przyjmuje wszystko, co usłyszy – vide trening sportowców, gdzie całe godziny spędza się na WYOBRAŻANIU SOBIE ZWYCIĘSTWA

[http://argo.neon24.pl/post/100888,sila-mysli]

 

 

 

 

Brak „się” i Holokaust pisane przez „c” - dodają autentyczności pozostałym „błędom” redaktora oraz ukrywają prawdziwą „informację” przemycaną do podświadomości Czytelnika.

 

 

 

 

 

 

 

----------------------

 

Ponad dwie trzecie Polaków uważa, że polskie władze powinny ostrzej reagować na przypisywanie rodakom współudziału w Holokauście przez wysokich rangą amerykańskich urzędników – wynika z sondażu SW Research dla „Newsweeka”.

 

– Taką opinię deklarują osoby głównie w wieku powyżej 35 lat, mieszkańcy najmniejszych i największych miast w Polsce oraz osoby z niższym wykształceniem. Co piąta osoba w wieku do 24 lat oraz co czwarty mieszkaniec wsi uważa jednak, że polskie władze nie powinny ingerować w publiczne wypowiedzi amerykańskich urzędników na temat Holocaustu – komentuje Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

 

 

 

 

 

Poniżej zrzuty ekranów wybranych haseł.

 

Warto zwrócić uwagę, że w tytułach i miejscach odznaczających się termin niemcy nie jest powiązany z terminem koncentracyjne lub nazistowskie.


 

Omówienie przygotuję w osobnym artykule, tymczasem proszę samemu zanalizować i wyciągnąć wnioski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://fakty.interia.pl/swiat/news-nie-oddzielajmy-niemcow-od-nazistow-to-niepokojace,nId,1845162

http://sjp.pwn.pl/sjp/współwina;2538101

http://polska.newsweek.pl/polacy-wspolwinni-za-holocaust-wladze-powinny-ostrzej-reagowac-sondaz,artykuly,361676,1.html

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • --------- hm ....
  -- jestem baba ze wsi , bez znajomości języków z nikłymi umiejętnościami poruszania się w przestrzeni internetowej -Pan jak widzę NIE ! .

  ------ naziści obywatele - DLACZEGO Pan od razu widzi tu Polaków ?? ja !! widziałabym np. BETAR.

  Na Pana miejscu, wykorzystując swoje umiejętności , w miejsca SUGERUJĄCE !! wklejałabym ---------TO !!!!!!!!!

  https://www.google.pl/search?q=OBRAZY+DLA+BETAR&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0QCbVauOIouyUbKolfgE&ved=0CCAQsAQ&biw=1366&bih=631
 • @ninanonimowa 00:29:30
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/10/11/listy-z-wannsee/
 • @ninanonimowa 00:34:41
  ------------PRZYPADEK ?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/historycy-kwestionuja-wybor-i-kwalifikacje-szefa-fundacji-wypedzenie/0d0736

  --MY !! Polacy to przesiedleńcy ONI są wypędzonymi. Nie należy skupiać się na prostowaniu /tłumaczeniu się !. TRZEBA !! kontratakować SWOJĄ PRAWDĄ !!

  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla++wyp%C4%99dzenie+polak%C3%B3w+z+kres%C3%B3w&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dgSbVZLwAomXsgHBlLeoAQ&ved=0CCAQsAQ&biw=1366&bih=631

  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla+mordowani+polacy++w+transportach++w+1945r&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9AWbVfXNEoGksgHI953ABw&ved=0CCAQsAQ&biw=1366&bih=631
  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla+mordowanie+polak%C3%B3w+na+kresach&biw=1366&bih=631&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=6ASbVfepH4HMsgHBoLfABg&ved=0CB8QsAQ
 • Szanowny Panie Macieju
  Odnalazłem rzeczony artykuł na The Guardians i po przeczytaniu stwierdzam, że ten urywek został po prostu niechlujnie przetłumaczony.
  Być może w tym niechlujstwie Interii tkwiło celowe działanie, którego zadaniem jest zasugerowanie osobom o nikłej świadomości historycznej jakiegoś dodatkowego kontekstu.
  W poprawnym, dosłownym tłumaczeniu urywek ten brzmi tak:
  Załogi obozów (..) składały się z członków partii nazistowskiej, ale także Z DUŻEJ LICZBY (large number) ludzi będących zwyczajnie osobami narodowości niemieckiej.
  Stwierdzenia "wielu z nich", czyli użycia dopełniacza, tam po prostu nie ma. W jęz . angielskim dopełniacz tworzy się na dwa sposoby - albo ze spójnikiem "of, albo z użyciem Saxon Genitive. Czyli - "a number of them", bądź " many staff's members"- tutaj nie możemy użyć zaimka.
  Kontekst wypowiedzi jest raczej jasny - Nie tylko członkowie NSDAP- "naziści" byli strażnikami byli nimi też "zwykli" Niemcy.
  Mnie w oryginalnym tekście bardziej szokuje mówienie jedynie o żydowskich ofiarach obozów koncentracyjnych, tak jakby Niemcy inne narody, w tym Polaków, tam głaskali.
  Pozdrawiam.
 • WAZNE Mysle ze oddzielenie niemcow od nazistow jest wrecz konieczne
  Cala historia ludzkosci wyraznie pokazuje ze cale narody odkad istnieja panstwa jako takie byly poprzez przymus i indoktrynacje podpozadkowywane panujacej wladzy. Niemcy nie sa tu zadnym wyjatkiem , Przyklad polski w okresie komunizmu wyraznie pokazuje ze ludzie by zyc podporzadkowuja sie wladzy , albo Rosja i system bolszewicki jaki jej narzucona z zewnatrz przez finansjere amerykanska [kto finansowal trockiego i lenina ] doprowadzil do stopnniowego spacyfikowania oporu rosjan i przejecia nad nimi bezwglednej totalitarnej kontroli, niewatpliwie niemcy jako narod maja pewne cechy ulatwiajace kontrole zachowan ich umiejetnosc organizacji i wykozystal Hitler do realizacji swych[czy na pewno byly to jego wylacznie plany] barbazynskich planow .Obecnie USA sa przykladem jak caly duzy narod otumaniono propaganda i garsta ludzi wykozystuje ten kraj do swych globalnych celow ,w istocie usa to panstwo totalitarne [prisonplanet .pl alexjones.pl benjamin fulford analizy wydarzenia ], w sposob w jaki jak wykozystano niemcow obfituje cala historia ludzkosci A nawet dzis Polska w obecnym stanie nie jest przykladem ube\wlasnowolnienia narodu przez nieliczna grupe i ,,pomocnikow ich pomocnikow jak pisal tolstoj ,, ,badzmy wiec sprawiedliwi niemcy w okresie panowania Hitlera nie sa zadna osobliwosci sa regula zachowan wiekszosci narodow,chodzi wiec o to by dowladzy tacy jak hitler [ a glownie ci w cieniu] nie dochodzili. Badania psychologiczne wykazuja ze w kazdej grupie ludzkiej rodza sie tendencje do dominacji rola grupu jest by do roli liderow nie dochodzili zloczyncy..........[Dr Rath ,,kartel farmacutyczny,,]
 • @jan 08:17:37
  Ok, oddzielaj sobie zawartość cukru od cukru w cukrze i nazistów od Niemców.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/NSDAP_Wahl_1933.png
  Tak wyglądała ta"przymusowo narzucona Niemcom obca im ideowo partia, która ich podle wykorzystała".
  Nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia, Johann?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej