Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Gazeta Fakt sugeruje, że Przemyśl to nie Polska?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraińcy żądają Przemyśla

 

 


Fakt sugeruje, że Polacy nie lękają się utraty Przemyśla? 
Bo wg gazety "blady strach padł" tylko na mieszkańców Przemyśla, Chełma, Sanoka i kilkunastu innych miast w południowo-wschodniej Polsce.  

Reszta ma to w nosie???
Tak sugeruje Polakom niemiecka gazeta. Tak macie myśleć i się zachowywać - wy to nie Przemyśl, ani Sanok.

Ukraińcy żądają Przemyśla

01.02.2014 13:28

Nie oddamy Polski faszystom z Ukrainy

 

Blady strach padł na mieszkańców Przemyśla, Chełma, Sanoka i kilkunastu innych miast w południowo-wschodniej Polsce. Ukraińscy nacjonaliści domagają się kilkunastu polskich powiatów. Tym razem jednak ich żądania są bardzo groźne, bo to właśnie banderowcy z flagami UPA przejmują rządy na Majdanie
 – Już wiele razy słyszałem ze strony Ukraińców, co my tu jeszcze robimy – przyznaje Marian Bartkowiak (80 l.) z Przemyśla.

 [tylko...]

Radykalni ukraińscy nacjonaliści nie kryją swoich planów. – Po wojnie operacja „Wisła” spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach – powiedział „Rzeczpospolitej” Andriej Tarasenko, rzecznik neobanderowskiej organizacji „Prawy Sektor”.Normalnie te pogróżki należałoby zlekceważyć, podobnie jak głosy polskich narodowców domagających się odbicia Lwowa czy Wilna. Jednak to właśnie neobanderowcy są najbardziej aktywni na kijowskim Majdanie. – Solidaryzujemy się z Ukraińcami walczącymi o wolność, bo sami o nią walczyliśmy. Boje się jednak nacjonalistów. Nie można ich bagatelizować, zwłaszcza teraz – niepokoi się kolejny mieszkaniec Przemyśla, Tadeusz Kurpiel (41 l.).

Jeśli dojdzie do podziału Ukrainy, tysiące zwolenników Stefana Bandery i UPA z zachodniej Ukrainy będzie się domagać zwrotu ziem objętych akcją „Wisła”. Chodzi o część Bieszczad, wschodnią ścianę województwa lubelskiego i fragment Małopolski. Najbardziej zależy im jednak na Przemyślu i okolicy. Mieszkańcy miast nie mają zamiaru uginać się pod żądaniami ukraińskich radykałów.

 – Głosy roszczeniowe nacjonalistów zza wschodniej granicy były, są i będą. Nie ulegniemy im – stwierdza Bartkowiak i dodaje, że Przemyśl zawsze był Polski i taki pozostanie.

– Skoro Ukraińcy domagają się naszego miast, to może my powinniśmy zacząć mówić o powrocie do naszych granic Lwowa. Nie oddamy im Przemyśla! – dodaje Kurpiel.


Ukraińscy nacjonaliści chcą, by w ich granice powróciły takie miasta jak Chełm, Lesko, Sanok, Lubaczów, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów i Przemyśl. Są to tzw. Grody Czerwieńskie. Ziemie te należą jednak do Polaki od ponad 1000 lat. Zdobył je od lokalnych plemion prawdopodobnie już Mieszko I w X wieku. Później miasta te często dostawały się w ręce Rusi i książąt Kijowskich. Kolejno odzyskiwali je dla nas jednak Bolesław Chrobry, Bolesław Szczodry, Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Już mnie chyba nic nie zdziwi .Pzdr. http://www.pch24.pl/msz-ukrainy-publikuje-mapy-podwazajace-polskosc-przemysla-i-chelma,32587,i.html
 • Fakt, to przecież niemiecka gazeta...
  więc czego Polacy, czytający tą gazetę a przez to uzasadniający jej istnienie, mogą się po niej spodziewac?
 • Junta
  Witam ,
  Rezuny wiedza , ze w Warszawie jest zainstalowana junta ktora rzadzi Polakami. Dlatego niemiecka gazeta ,,fakt,, nie boi sie wysuwac takich opini , badajac orzy Okazji zdanie opini publiczne na ten temat ... Junta juncie raczke Myje a Slowianie na enigracje...
 • Spokojnie...
  Rus Czerwona to nie zadna Ukraina, zadna czesc Ujkrainy...ale tytulem spadku jako niezalezne i suwerenne ksiestwo przejeta zostala przez krola Polski Kniazia Rusi Czerwonej Kazimierza Piastowicza po kuzynie Jerzym... Tworzyla pozniej rozne administracyjne formy w tym byla wielka czescia Wojewodztwa Ruskiego ze stolica we Lwowie..i zawsze wchodzila w sklad Korony- Polski...
  Ukraina to panstwo sztuczne i niehistoryczne- nowo powstale ze sztucznymi granicami uznanymi przez Polske ,jako pierwsza, ktora ich uznala- jako panstwo i takimi granicami, jakie jej podarowali Carowie, Lenin i Stalin, a zwlaszcza Hruszczow...i Brezniew..
  TO prawdziwi Ojcowie Ukrainy...
  TO bardzo dobrze, jesli banderowcy wysuna oficjalnie zadania- jako parlament Ukrainy. Bedzie to jednostronnym wypowiedzieniem uznania granic i Ukrainy, jako takiej. TO daje wolna reke do zadania zwrotu ziemi Lwowskiej...Przy istniejecej sytuacji inni tez sa zwolnieni z jakichkolwiek umow..co oznacza likwidacje Ukrainy. I likwidacje Banderyzmu.
 • Kresy Wschodnie
  ,,RomanKa,,
  Pytanie : Kto mialby ewentualnie wysuwac pretensje terytorialne wzgledem wroga Ukrainy po uruchomieniu procedury prawnej ? Victor Orban w imieniu Polakow ? No chyba ze liczysz na Pomoc obecnej polskiej ,,elyty,, w tym przypadku... Chyba ze mam stare informacje to prosze popraw mnie ....
 • "niemiecka gazeta" sugeruje...
  .
  Wszystkim wiadomo, że to jest fuckt!
 • A co!? Może nieprawda!?
  Proszę zapytać przeciętnego osobnika zamieszkującego teren zwany Polska, gdzie jest Przemyśl czy Chełm? No, proszę! Większość ma to dokładnie w doopie! Byle telewizorek świecił i coś się na nim ruszało.
 • @Strzala 04:52:12
  Kto?????
  KTo??? bedzie mial z tego korzysc...stara rzymska zasada -cui prodest...
  Prosze pamietac...ze takie sa granice- jaki rozklad sil. zawsze i wszedzie!
  I zawsze ma na uwadze implozje demograficzna....Europy...z Ukraina na czele.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej