Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

"Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

U władzy polskojęzyczni niemcy.

 

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, w ujawnionym przez tygodnik "Wprost" nagraniu podsłuchanej rozmowy, stwierdza, że

"Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie".

 

"Wprost" ujawnia także inne podsłuchane rozmowy, m. in. byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem, któremu podlega skarbówka. W rozmowie tej Nowak skarży się, że urzędnicy skarbówki "trzepią jego żonę" (Nowak nie wpisał do oświadczenia luksusowego auta którym jeździ a który lesinguje firma jego żony) oraz wyraża obawy, że przelewy z rachunków jego żony "będą chcieli crossować z moimi rachunkami". Parafianowicz odpowiada: "Zablokowałem to".

 

 

http://niewygodne.info.pl/artykul3/01335-Ludzie-Tuska-twierdza-ze-panstwo-istnieje-tylko-w-teorii.htm

 

 

 

KOMENTARZE

 • REWOLUCJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czas z tym skończyć !!!!!!!!!!!!!

  Tego już za wiele !!!!!!!!!!!!!!

  Wreszcie nadchodzi moment, gdy chyba już nikt nie wierzy w uczciwość obecnych elit polityczno-urzędniczych !!!

  Należy teraz spisać BIAŁĄ KSIĘGĘ przemian w Polsce od PRL do dzisiaj (okrągły stół, policzmy głosy, afery, Smoleńsk, uległość wobec Rosji, Niemiec, USA i ZeSRE itp. itd.).

  Należy nie tylko pokazać to BAGNO, o którym sami jego twórcy OTWARCIE MÓWIĄ, ale też pokazać POZYTYWNĄ ALTERNATYWĘ dla społeczeństwa !!!

  Nie dzielić się na podgrupy - należy stworzyć maksymalnie szeroki front społeczny z jednym celem: OCZYSZCZENIE POLSKIEJ SCENY POLITYCZNEJ Z GÓWNA !!!!

  Z GÓWNA !!!!

  Dopiero po wywaleniu NA ZAWSZE wszystkich, którzy uczestniczyli w rozkradaniu Polski, można się zastanawiać, czy lepsza jest droga A, B czy C ...

  Dopóki nie wywalimy starej klasy politycznej, to się nie uda !!!

  Zacząć trzeba od WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH !!!
  Bo to w samorządach jest kontrola nad przeprowadzaniem wyborów centralnych i tylko tam możliwe są oszustwa !!!

  Ponadto samorządy są też miejscem pozyskiwania środków na kampanie wyborcze w wyborach centralnych !!!

  Te nadchodzące wybory to będzie PRAWDZIWA REWOLUCJA !!!

  W szczególności o sukcesie zadecyduje KNP, gdyż na dzisiaj to to środowisko skupia ludzi spoza systemu, którzy udowodnili swoją skuteczność.

  Ktokolwiek będzie zwalczał KNP, ten automatycznie stanie się wrogiem Polski i sam będzie zwalczany aż do całkowitego zwycięstwa !!!

  Spodziewajcie się niedługo kampanii społecznej w internecie, jakiej jeszcze świat nie widział ...

  Będziecie w szoku ...

  W ciągu najbliższych 5 miesięcy wszystko, co do tej pory wiedzieliście o sile internetu, przestanie mieć już znaczenie ...
 • @Ultima Thule 20:08:13
  Ho ho ho, widzę, agenturka ma bogate plany.

  Opanowaliście już cały aparat państwa, że Mikkego wyciągacie z niebytu?

  Już waszej władzy nikt nie zagraża, wszystko macie pod kontrolą?

  "Ktokolwiek będzie zwalczał KNP, ten automatycznie stanie się wrogiem Polski i sam będzie zwalczany aż do całkowitego zwycięstwa !!!"

  Tak, tak, po 1945 roku też tak mówili.
 • @Maciej Piotr Synak 21:39:32
  Zauważ, że KNP to ruch oddolny. Są tam zwykli ludzie. Posłuchaj sobie ich wypowiedzi, poczytaj o nich, przyjdź na spotkania z nimi. Oni są ZUPEŁNIE INNI, niż obecna klasa polityczna ...
 • @Maciej Piotr Synak 21:39:32
  Chodzą słuchy...że ten wyciek zorganizował Izaak Stolzman
 • @Ultima Thule
  "Spodziewajcie się niedługo kampanii społecznej w internecie, jakiej jeszcze świat nie widział ...
  Będziecie w szoku ...
  W ciągu najbliższych 5 miesięcy wszystko, co do tej pory wiedzieliście o sile internetu, przestanie mieć już znaczenie"

  Z miesiąc temu Zbyszek Stonoga pisał o polskich(cokolwiek to znaczy) bezpiecznikach, którzy postanowili pomóc mu przeprowadzić przedterminowe wybory ... w październiku. O to chodzi, Panie Thule?

  PS
  Co tam słychać u Dietricha Eckharta?
 • --------------POMÓŻCIE POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  -------------- TO NAPRAWDĘ jej KONIEC

  ----------- przypomnijcie sobie -WIELKIE EMIGRACJE !!!

  -WSZĘDZIE BYLIŚMY ----------NIKIM ----Rosjanie w 1917r z zasobami !! na emigracji --też byli NIKIM !!!!!!!!!!!
 • @barbarzynca 22:30:27
  Ja nie mam ŻADNYCH kontaktów z kimkolwiek z polityki.

  Działam SAM. Ale w dzisiejszych czasach internetu to nic nie znaczy.

  Ja nie liczę na jakieś zorganizowane struktury. Liczę na te MILIONY zwykłych ludzi, którzy dzisiaj są gotowi już do walki, ale jeszcze nikt im nie zdefiniował WROGA i METOD WALKI.

  Co gorsza: są miejsca, gdzie próbuje się gniew tych ludzi sprowadzić na ślepą uliczkę poprzez BREDNIE na temat "cywilizacji wariatów", "wariatów jutra" lub wzywając do bojkotu wyborów.

  Na szczęście ludzie nie dadzą się ogłupić tym idiotycznym wezwaniom.

  Ludzie coraz więcej rozumieją z tego, co się dzieje.
 • @Ultima Thule 23:04:53
  "Ja nie liczę na jakieś zorganizowane struktury. Liczę na te MILIONY zwykłych ludzi, którzy dzisiaj są gotowi już do walki, ale jeszcze nikt im nie zdefiniował WROGA i METOD WALKI."

  "Ludzie coraz więcej rozumieją z tego, co się dzieje."

  Mógłbyś rozwinąć te dwie myśli?
 • @barbarzynca 23:16:06
  To proste: gdy kampania w internecie zostanie dobrze zorganizowana, to dotrze do tych milczących do tej pory ludzi. Jest ich WIĘCEJ, niż chodzących na wybory. Ale jeżeli już pójdą na wybory, to MASAKROWAĆ DOTYCHCZASOWĄ KLASĘ POLITYCZNĄ ...

  Jedno jest pewne: gdyby zagłosowali wszyscy uprawnieni i nie było by oszustw, to ilość głosów oddana na PO byłaby poniżej progu wyborczego ...

  A oszukać można na 100-200 tys głosów, a nie na miliony ...

  Ponadto zorganizujemy kampanię zachęcającą do zapisywania się do komisji wyborczych oraz na mężów zaufania.

  Ponadto: gdy wygramy przynajmniej część wyborów lokalnych, to dodatkowo utrudnimy lokalne fałszerstwa, co jest niezwykle ważne przed wyborami 2015.

  Zdefiniowanie WROGA i METOD WALKI jest dość proste:
  - wrogiem są osoby tkwiące w obecnych władzach, więc ich wyeliminowanie będzie proste. Jedną z metod jest niegłosowanie na tych, którzy wiszą na bilbordach. Ale tych metod jest więcej. Nie ma teraz sensu pisać o szczegółach.

  METODY WALKI to przede wszystkim dotarcie do "milczącej większości".

  Trzeba im wskazać, że pójście na wybory pozwoli wyeliminować ich znienawidzonych wrogów.

  Jesteśmy już blisko tego celu. W UK, we Francji i w innych krajach już społeczeństwa powiedziały WON !!! klasie politycznej. Niedługo stanie się to w Polsce.

  Co jest do tego potrzebne ? Stworzenie BIAŁEJ KSIĘGI pokazującej to, co do tej pory się działo. Wszystkie afery, złodziejstwa, opisanie JAK DZIAŁA TEN SYSTEM itp.

  Co ciekawe: to wszystko jest tak LOGICZNE, że każdy kto to przeczyta, szybko uzna, że tylko w ten sposób da się wytłumaczyć wszystko to, co do tej pory wiemy.

  Jeżeli widzimy trawnik, a na nim nieporośniętą trawą ścieżkę, to możemy snuć różne warianty. Np. że jakiś tajemniczy "promień siłowy z kosmosu" wypalił trawę, albo że akurat w tym miejscu nie wysiało się żadne ziarenko trawy itp.

  Ale gdy zaintrygowanemu człowiekowi ktoś podsunie myśl, że najprawdopodobniej trawa w tym miejscu została po prostu zadeptana, bo ścieżka prowadzi od bloku do przystanku autobusowego, to wtedy taki człowiek natychmiast odrzuci wszystkie bzdurne koncepcje "laserowych promieni siłowych z kosmosu" czy innych głupot i od razu powie, że tylko nasz opis działania systemu tłumaczy wszystkie afery. A skoro nasz opis tłumaczy te afery, a jednocześnie podajemy logiczną metodą ich eliminacji, to znaczy, że mamy ŚWIĘTEGO GRAALA WOLNOŚCI, któremu na imię WOLNY RYNEK+JKM+KNP+StM+UT ...

  Innej drogi po prostu NIE MA ...
 • @Ultima Thule 23:41:37
  "Stworzenie BIAŁEJ KSIĘGI pokazującej to, co do tej pory się działo. Wszystkie afery, złodziejstwa, opisanie JAK DZIAŁA TEN SYSTEM"
  O jakie afery chodzi, podaj przedział czasowy.
 • @barbarzynca 00:15:13
  powiedzmy od 1989, a może nawet wcześniej.
 • @Ultima Thule 20:08:13
  „W szczególności o sukcesie zadecyduje KNP, gdyż na dzisiaj to to środowisko skupia ludzi spoza systemu, którzy udowodnili swoją skuteczność.”
  Odniósł bym się do tej skuteczności. Dwadzieścia pięć lat przegranych w czambuł wyborów i ostatni „sukces” dający poparcie około 1,5% wyborców przy silnej mobilizacji elektoratu.
  Prawdę mówiąc sam chciałem zagłosować na KNP ale zdecydowałem się na bojkot.
  Dobrze jest przy okazji jest zaznaczyć ,że KNP jest obecnie ostatnią partią „buntu” która jeszcze się nie skompromitowała, teraz wyborcy dali jej szansę.
  Ap ropo promieni laserowych.
  Jak to ma się w zgodzie z faktem ,że mimo braku WR na świecie są państwa bogate i to najczęściej te które mają silną państwowość. Jak długo można twierdzić ,że nieistniejący system gospodarczy będzie lepszy od tych które znamy.
  Oddaliśmy gospodarkę na działanie rynku, jaki by nie był, zagraniczne korporacje zniszczyły nam przemysł, przy bierności państwa. Teraz organizacje przedsiębiorców „płaczą” na rozlanym mlekiem.
  Swoją drogą JKM robi chyba więcej złej roboty WR niż sam towarzysz Miler. Tak kosmicznych bzdur na jego temat nie mówią nawet w centrum Adama Smitha. Nie negują państwa jako takiego piętnują za to jego wady i patologie wskazując sposoby rozwiązania. Można się zgadzać lub nie ale jest z czym dyskutować. JKM można najwyżej posłuchać jak Nocy Kabaretowej.
 • @Cezary Bialik 06:56:28
  Ty czegoś tutaj kompletnie nie rozumiesz. W polityce posiadanie 1% poparcia nie jest tym samym, czym porażka 0:10 w piłce nożnej.

  My, za cenę niskich wyników wyborów byliśmy KONSEKWENTNI W GŁOSZENIU PRAWDY.

  Czy Jezus z Nazaretu (zwany Chrystusem) powinien był przeprowadzać głosowanie wśród współczesnych na temat tego, które z przykazań przestrzegać, a które nie ?

  Według twojej terminologii Nazarejczyk "przegrał z kretesem", a nawet został powieszony na krzyżu.

  Według mojej terminologii Jezus wygrał ...

  I to jest różnica między nami, która nie jest do zasypania ...
 • @Cezary Bialik 06:56:28
  WOLNY RYNEK:

  1. Zauważ, że w III RP NIE MAMY WOLNEGO RYNKU !!!
  Czy tu się ze mną zgodzisz ?

  2. Ja nigdy nie twierdziłem, że WOLNY RYNEK "byłby lepszy" !!!!!!
  Wręcz zwracałem uwagę wszystkim wolnorynkowcom, aby NIE WAŻYLI SIĘ TAKIEGO ARGUMENTU UŻYWAĆ !!!

  JEDYNYM !!!! (powtarzam !!! JEDYNYM !!!) powodem, dla którego uważamy, że rynek powinien być oparty o WOLNOŚĆ DZIAŁANIA jest to, że wtedy realizuje się WOLNA WOLA CZŁOWIEKA ...

  Ja w ogóle nie wychodzę z przesłanek utylitarnych przy analizie systemów politycznych i społecznych !!!

  Często daję taki przykład:
  co by było, gdyby się okazało, że w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau (jak samo jego kierownictwo twierdzi: "chwilowo nieczynnym") wydajność pracy jest większa ?

  Czy to by oznaczało, że powinniśmy pozamykać ludzi w obozach koncentracyjnych w celu zwiększenia wzrostu gospodarczego ?

  Zastosowanie kryterium utylitarnego prowadziłoby natychmiast do takich wniosków !

  Tymczasem moje podejście powoduje, że system oddaje wolność ludziom. Jeżeli chcą oni (jako poszczególne jednostki) więcej pracować, to więcej pracują. Ale jak nie chcą więcej pracować, to nie pracują.

  W ten sposób realizuje się najważniejsza zasada człowieczeństwa: WOLNA WOLA CZŁOWIEKA.

  Jest ona podstawą nie tylko Chrześcijaństwa (bo bez niej nie mogłoby być grzechu), ale wręcz logiczną konsekwencją istnienia ŚWIADOMOŚCI SWEGO ISTNIENIA bez względu na to, czy wyznajemy jakąś religię, czy nie.

  WOLNA WOLA CZŁOWIEKA pozwala nam odróżnić we Wszechświecie dwa podstawowe byty: ENERGIA i ŚWIADOMOŚĆ.

  Celowo nie wymieniam "materii", bo jak wiemy, materia jest jedynie określoną formą energii w czaso-przestrzeni.

  Tak więc jeżeli chcemy nadać jakikolwiek sens otaczającemu nas światu, to musimy uznać istnienie WOLNEJ WOLI CZŁOWIEKA.

  Ponieważ z zasady kopernikańskiej wiemy, że nie można wyróżniać żadnego miejsca we Wszechświecie, tak samo nie można wyróżniać żadnego bytu spośród innych. Nie wynika to z założeń ideologicznych, lecz po prostu z BRAKU LOGICZNYCH KRYTERIÓW pozwalających na dokonanie takiego wyróżnienia.

  A skoro nie możemy nikogo wyróżnić, to przy realizacji swojej WOLNEJ WOLI każdy człowiek musi uwzględniać fakt istnienia WOLNEJ WOLI INNYCH LUDZI, co kolokwialnie określa się czasem frazą: "wolność mojej pięści kończy się na nosie innego człowieka" ...

  Czy to naprawdę tak trudno pojąć ?
 • @Ultima Thule
  "Ja nie mam ŻADNYCH kontaktów z kimkolwiek z polityki. Działam SAM."
  Działasz "sam" a piszesz "my".

  Raz piszesz:
  "W ciągu najbliższych 5 miesięcy wszystko, co do tej pory wiedzieliście o sile internetu, przestanie mieć już znaczenie"
  Chwilę potem:
  "Ponadto: gdy wygramy przynajmniej część wyborów lokalnych, to dodatkowo utrudnimy lokalne fałszerstwa, co jest niezwykle ważne przed wyborami 2015."
  No to kiedy, wkońcu będą te wybory? Co wy tam na dwie zmiany robicie?

  "A oszukać można na 100-200 tys głosów, a nie na miliony"
  "Ponadto zorganizujemy kampanię zachęcającą do zapisywania się do komisji wyborczych oraz na mężów zaufania."
  Jak twój kumpel opiekuje się serwerami PKW, które liczą głosy to przekręcenie kilku milionów głosów to nie problem.

  "O jakie afery chodzi, podaj przedział czasowy.
  powiedzmy od 1989, a może nawet wcześniej."
  Jeżeli chcesz stworzyć księgę opisująca afery to proponuję zacząć od czasów Babilonu( kilka tysięcy lat robienia plebsu w ch...a, tak, to była by gruba gsięga ;) ) tylko wtedy opiszesz jak działa TEN SYSTEM. Ograniczając się do 1989-współczesność opiszesz jak działa "ten systemik" i co najwyżej zostaniesz kolejnym, który zaliczy falstart na Okęciu.

  "A skoro nasz opis tłumaczy te afery, a jednocześnie podajemy logiczną metodą ich eliminacji, to znaczy, że mamy ŚWIĘTEGO GRAALA WOLNOŚCI, któremu na imię WOLNY RYNEK+JKM+KNP+StM+UT"
  Jeżeli decydowanie o swoim losie powierzasz innym to mówienie o wolności jest nadużyciem.

  "Jesteśmy już blisko tego celu. W UK, we Francji i w innych krajach już społeczeństwa powiedziały WON !!! klasie politycznej. Niedługo stanie się to w Polsce."
  "Innej drogi po prostu NIE MA"
  Droga, o której piszesz i którą _mamy_ podążać została nakreślona w 1871 roku i nie porwadzi ona do wolności tylko do feudalizmu XXI(mix socjalizmu z dzikim kapitalizmem).

  "Ponieważ z zasady kopernikańskiej wiemy, że nie można wyróżniać żadnego miejsca we Wszechświecie, tak samo nie można wyróżniać żadnego bytu spośród innych. Nie wynika to z założeń ideologicznych, lecz po prostu z BRAKU LOGICZNYCH KRYTERIÓW pozwalających na dokonanie takiego wyróżnienia."
  Z tej argumentacji można wywnioskować, że wy politycy nie jesteście nam, społeczeństwu do nieczego potrzebni.
 • @barbarzynca 10:45:35
  1. Ja NIE JESTEM politykiem. Nie należę i nie należałem do żadnej partii.

  2. Wspierałem, wspieram i zawsze będę wspierał JKM i StM, chyba, że zaczęliby mówić coś, co byłoby według mnie złe. Na razie ta przesłanka nie zachodzi ...

  3. Piszę "MY" nie w sensie utożsamiania się z jakąkolwiek organizacją. Mam jedynie na myśli Polaków, patriotów, wolnorynkowców ...
 • @Ultima Thule 12:46:22
  Przestań lawirować, proszę odpowiedź na następujące pytania:
  1. Co się wydarzy w październiku 2014?
  2. Dlaczego piszesz my? Kto "wyróżnił twój byt spośród innych"?
  3. Jaki jest sens udziału w wyborach jak kumple władzy adminstrują serwerami PKW?
  4. Skoro nie jesteś politykiem po co mieszasz się do polityki?
  5. Do czego politycy oraz ty, ich zaplecze jesteście mi potrzebni?
 • @barbarzynca 13:49:16
  1. Nie wiem.

  2. "My" to ta część społeczeństwa, która chce naprawy państwa. Są to głównie zwolennicy KNP.

  3. Nie da się sfałszować wyników wyborów, skoro wszystkie wyniki są wywieszane na RĘCZNIE WYPEŁNIONYCH KARTKACH w każdej komisji i każdy może sobie te wyniki sfotografować, zebrać razem na publicznej chmurze i potem je zliczyć.

  Jak sobie w takiej sytuacji wyobrażasz fałszowanie na serwerze ? Przecież taka niezgodność od razu wyjdzie na jaw.

  4. Nie jestem politykiem, ale angażuję się w politykę, gdyż uważam, że 100% ludzi powinno się angażować w politykę. Polityka to po prostu SPOSÓB KREOWANIA RELACJI MIĘDZY LUDŹMI.

  Nie każdy człowiek musi chcieć być politykiem, ale każdy ma prawo angażować się w dobór ludzi, którzy mają być politykami ...

  5. Politycy są niezbędni do kreowania relacji między ludźmi. Inaczej co zrobisz, gdy ktoś cię napadnie ?

  Nie da się stworzyć raju na Ziemi, musimy tworzyć struktury pozwalające rozwiązywać sytuacje konfliktowe.

  Możesz oczywiście robić to gołymi rękami, ale można to robić działając wspólnie z pewną grupą ludzi tworzącą państwo.

  Jest prawdą, że nie jest to organizacja w 100% dobrowolna, ale ja mam na to prostą odpowiedź: jeżeli uważasz, że poradzisz sobie bez państwa, to sobie radź. Tylko jak ktoś przyjdzie cię okraść, to nikt w twojej obronie nie stanie ...

  Możesz też być oczywiście gapowiczem korzystającym z infrastruktury, jaką daje państwo, a nie dokładać się do tego.

  Jest to jak najbardziej możliwe ...
 • @Ultima Thule 21:57:08
  Dobrze wiem jacy są tam ludzie, bo sam ich usuwałem z UPR.

  Niektórzy, zawczasu sami odeszli, żeby nie zostać usuniętym, jak na przykład Mikke - zaraz po tym, jak okazało się, że stracili większość - różnicą 5 głosów.

  Twoja wypowiedź jest tutaj ostatnią.
 • @barbarzynca 10:45:35
  W niemieckich służbach specjalnych pracują same głupki, nie ma się czym ekscytować.

  Ich jedyną siłą jest ilość polskojęzycznych folksdojczów, reszta opisana tutaj:

  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Maciej Piotr Synak 15:26:49
  I jak widzisz, to JKM miał rację, bo po UPR nie ma już śladu ...

  Ludzie po prostu poszli za JKM i StM ...

  A tak przy okazji: jakie jest twoje zdanie o StM ?

  I co powiesz o wyczynach "Wielkiego Magazyniera" ?
 • @Ultima Thule 10:04:44
  Konsekwentni w głoszeniu swojej prawdy są Świadkowie Jehowy.
  I mi nic do tego mogą sobie być istniejącą sektą dopóki nie spróbują siłą narzucić mi swojej woli.
  Nazarejczyk jak go nazywasz wygrał bo jego Prawda przemówiła do większości i „zaplute reguły demokracji” wyniosły jego Słowo ponad inne.
  Idee WR obecne są w świecie od dziesięcioleci i dalej mają moc sekty wiernych wyznawców. Indywidualistom może się to nie podobać ale „masa” woli bezpieczeństwo i stabilność i żadne zaklęcia tego nie zmienią
 • @Maciej Piotr Synak 15:26:49
  Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Niech się człowiek produkuje naprawdę ciężko znaleźć „korwinistę” który wytrzyma więcej jak cztery wymiany zdań. Próbowałem nawet na ich fejsie i muszę stwierdzić ,że determinacja UT jest na tym tle niezrównana.
  Podstawowy problem korwinistów to zupełne oderwanie od faktów i w konfrontacji z nimi gubią się i tracą rezon. Tymczasem UT ma umiejętność odwracania każdej kwestii tyłem na przód.
  Jak choćby to co napisał mi w odpowiedzi. Co prawda często spotykałem się ze zdaniem ,że Jezus to prawie zaprzysięgły liberał, ale styl w jakim to czyni UT budzi podziw.
 • @Cezary Bialik 17:21:14
  nie "jego prawda" lecz po prostu PRAWDA ...
 • @Cezary Bialik 17:29:29
  To ciekawe, co o mnie piszesz, bo ja sam ciągle sobie zarzucam, że za mało nad sobą pracuję, że nie pracuję dość intensywnie, że mój wysiłek nie jest wystarczający, a cele które sobie stawiam, są zbyt nisko położone ...

  Z każdym kolejnym dniem powtarzam sobie: "UT - today is the first day of the rest of the spacetime" ... i codziennie od nowa staję do walki z samym sobą, aby być jeszcze lepszym, jeszcze sprawniejszym, jeszcze waleczniejszym i jeszcze bardziej zwycięskim ...

  Dla mnie moment, w którym nie mogę już ruszyć ręką ani nogą, to moment, w którym MOJA WALKA DOPIERO SIĘ ZACZYNA ...
 • @Ultima Thule 17:44:32
  No popatrz pan, zablokowałem Ultima Thule, a tymczasem okazuje się, że moje komentarze na moim blogu są zablokowane.

  I jak to wyjaśnisz ADMINISTATOR?
 • @Ultima Thule 17:44:32
  To ,że doceniam Twą umiejętność operowania słowem nie znaczy ,że podzielam treści. Co chyba jest oczywiste z moich wypowiedzi
 • @Ultima Thule 17:40:43
  „nie "jego prawda" lecz po prostu PRAWDA
  Fakt tyle ,że nie ma ona nic wspólnego z liberalizmem, Jego nauka nawet w wydaniu protestantów ma się nijak do WR.
 • @Cezary Bialik 18:05:15
  Myślę jednak, że moje Słowo w końcu poruszy nawet takie intelektualne głazy, jak ty ...
 • @Cezary Bialik 18:07:26
  To jak zinterpretujesz przypowieść o robotnikach w winnicy ?
 • @Ultima Thule 18:52:10
  Jak rozumiem przypowieść ta ma uzasadnić wynagrodzenie menadżera na poziomie 40 tyś i robotnika 1,5tyś zł.
  I pozbawiona kontekstu,czyli np. odniesienia do syna marnotrawnego nic nie mówi o zawartym w niej przekazie.
  Ale próba celna :)
 • @Cezary Bialik 20:02:35
  Błędnie to oceniasz.

  Ta przypowieść pokazuje jedynie, że dysponent własności może nią dysponować dowolnie, nawet nielogicznie, ze szkodą dla siebie lub (w lewackim pojęciu) "niesprawiedliwie".

  Jezus np. nie zgodziłby się z hasłami "zrównania płacy za taką samą pracę" i jest zwolennikiem tego, aby każdy sam ustalał, co dla niego jest "sprawiedliwe". Jeżeli uważa, że oferta jest dla niego "niesprawiedliwa", to nikt nie zmusza go do skorzystania z niej ...
 • @Ultima Thule 20:08:14
  Problem w tym że spłycasz przesłanie do kwestii materialnych. Bo tak ci wygodniej i tylko w tym spojrzeniu można ewentualnie wysnuć jakieś „liberalne” wnioski.
  Oczywiści nikt nie zmusza do stosowania się do nauk Chrystusa, ci którzy ją odrzucą dostaną stosowną „nagrodę”. I raczej wolna wolą się nie wykpią
 • @Cezary Bialik 20:17:12
  tzn napisz KONKRETNIE, jak ty interpretujesz przypowieść o robotnikach w winnicy ?

  Czy uważasz, że właściciel winnicy miał prawo dać każdemu robotnikowi inne wynagrodzenie za godzinę ?

  Oczywiście istotne jest tutaj, że NIKOGO NIE OSZUKAŁ - każdy dostał to, na co się umówił:

  "Nie krzywdzę cię, mój drogi. Czy nie uzgodniliśmy, że dostaniesz denara
  Bierz, co twoje, i idź! Chcę bowiem temu ostatniemu zapłacić tak, jak i tobie.
  Czy nie wolno mi z tym, co moje, czynić tego, co chcę? A może krzywym okiem patrzysz na to, że jestem dobry?"
 • @Ultima Thule 20:40:10
  Bóg ma prawo oceniać człowieka według własnego zdania. Tak odczytuję przypowieść.
  A „lichwiarze” poszli won, tak mówią inne przypowieści
  I nie ma co mieszać porządków.
 • @Cezary Bialik 20:55:30
  To podaj mi przypowieść, w której coś jest o lichwiarzach.

  Bo ja znam tą o talentach, ale ona tak jakby też wspiera WOLNY RYNEK ...
 • @Ultima Thule 21:14:38
  Przypowieść mówi jedynie o tym ,że należy dobrze wykorzystywać dary Boga. I za to spotyka człowieka go nagroda.
  Przypowieść o uchu igielnym i wygnaniu kupców ze świątyni mówi wprost ,że naruszenie etyki skutkuje karą. Jeżeli za etyczne uznajemy głodowe płace to rzeczywiście Jezusa możemy uznać za liberała. Tylko nijak ma się to do całego przesłania Pisma Świętego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej