Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Rosja walczy z wynaradawianiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A u nas podatnik finansuje festiwale obcych kultur. Kiedy święto kultury polskiej?

 

Ministerstwo kultury Federacji Rosyjskiej przygotowało projekt dokumentu «Zasady polityki kulturalnej państwa», którego główna teza brzmi: «Rosja – nie Europa».

Poinformował o tym 25 marca sam Władimir Putin, podczas odbywającej się na Kremlu ceremonii wręczenia nagród dla młodych twórców kultury. Prezydent podkreślił, że «dokument ten, powinien odbić się głośnym echem w rosyjskim społeczeństwie».

«Rosja powinna być traktowana jako wyjątkowa i niepowtarzalna cywilizacja, nie może redukować się ani do «Zachodu», ani do «Wschodu» – cytuje fragment projektu «Niezawisimaja Gazieta». – Krótkim podsumowaniem tego stanowiska jest teza, że Rosja nie jest Europą, czego potwierdzeniem jest cała historia kraju i narodu».

 

Россия-карта-мира-песочница-204268Gazeta donosi, że dokument przygotowany przez Ministerstwo Kultury podpisał pierwszy zastępca ministra kultury Władimir Arystarchow, po czym przekazał go do administracji prezydenta.

«Stosownym wydaje się włączenie do dokumentu tezy o rezygnacji z zasad wielokulturowości i tolerancji – czytamy w dokumencie. – Zachowanie jedynego kodu kulturowegowymaga odrzucenia pomocy państwa dla projektów kulturalnych, które narzucają społeczeństwu obcy system norm i wartości».

 

Autorzy projektu uważają za konieczność – obronę tradycyjnych wartości społeczeństwa rosyjskiego.

«Żadne odwołania do «wolności twórczej» i «narodowej indywidualności» nie mogą usprawiedliwiać zachowań uważanych za niedopuszczalne z punktu widzenia tradycyjnych wartości rosyjskich. Nie oznacza to ograniczania wolności słowa i praw obywateli, ale wymaga odrzucenia rządowego wsparcia dla osób i wspólnot, które wykazują zachowania sprzecznego z rosyjskimi normami kulturowymi».

Przemawiając do ludzi kultury Putin oświadczył, że nad tym ważnym projektem pracuje grupa robocza, składająca się z twórców kultury i sztuki, literatów, pedagogów, ludzi biznesu, organizacji społecznych i politycznych, a 31 marca doradca prezydenta Władimir Tołstoj powiedział agencji Interfax, że prace nad projektem potrwają do połowy kwietnia, a później stanie się on przedmiotem dyskursu publicznego.

Kresy24.pl/ng.ru

 

 

No i tak powinno być....

 

 P.S.

Tymczasem na Ukrainie Tymoszenko promuje walkę zbrojną cywili z tzw. separatystami - następuje to w momencie, w którym należy się spodziewać, że Rosjanie wejdą zbrojnie na teren Ukrainy - w obronie mniejszości rosyjskiej.

 

Czy podobny scenariusz przewidziano dla Polaków?

Armia polska nie istnieje, więc kto będzie bronił kraju?

Patrioci, których Sikorski zamierza posłać na śmierć?

 

A może owi ukraińscy "cywile" to po prostu najemnicy Black Water?

 

 

 

 

//monitor-press.com/pl/kalendarz/na-czasie/1506-rosja-nie-europa.html

//wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Julia-Tymoszenko-oglosila-powstanie-ruchu-oporu-przeciw-agresji-Rosji,wid,16541897,wiadomosc.html

 

 

 

.

KOMENTARZE

 • autor
  Rosja takze przeciwstawia sie kulturze multi-culti, homoseksualizmowi oraz innym "zboczeniom".I to Rosja ma racje, nie zas UE, gdzie zmusza sie spokojnych, religijnych ludzi ( np merow malych miasteczek) do udzielania slubow homo, zas matki protestujace przeciwko wszechobecnej aborcji traktuje sie gorzej niz prostytutki, ktore maja pawo manifestowac podczas roznych "teczowych" marszow "pokoju"...
  To przeciez mr Thusk stwierdzil , ze "polskosc to nienormalnosc" , wiec czego mozna zadac od lzymediow oraz sluzalczych pieskow dziennikarzyn lub bezczelnych dzieci rezimu typu M.Olejnik?
  Rosja ma racje broniac swojej tozsamosci.
 • @babaraba 23:39:05
  http://www.youtube.com/watch?v=lutj9sNcVCw
  Tak na przyklad lud francuski protestowal przeciwko zgody na sluby homoseksualistow - tymczasem rzad poparl je a parlament WBREW WOLI LUDU wydal na nie zezwolenie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej