Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Rugowanie 5 kolumny w Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ruska agentura contra razwiedka....

 

 

Putin: Rosja nie pozwoli na destrukcyjną działalność organizacji pozarządowych

 

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, że jej władze nie dopuszczą do tego, by organizacje pozarządowe (NGOs) były wykorzystywane do destrukcyjnych celów na terytorium Rosji, jak stało się to na Ukrainie.

Putin również zaapelował do Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), by oddzielała zgodną z prawem aktywność opozycyjną od ekstremizmu. Prezydent także postawił przed FSB zadanie, by nie dopuściła do przeniknięcia do struktur władzy na zaanektowanym Krymie radykałów, ekstremistów i osób z kryminalną przeszłością.

Putin mówił o tym w Moskwie na posiedzeniu kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa, poświęconym wynikom działalności FSB w 2013 i jej zadaniom na 2014 rok.

 

- Nigdy nie dopuścimy do tego, aby organizacje pozarządowe były wykorzystywane do destrukcyjnych celów. Tak, jak stało się to na Ukrainie, gdzie w dużej mierze właśnie kanałami NGOs z zagranicy finansowano nacjonalistyczne, neonazistowskie struktury i bojówkarzy, którzy stali się główną siłą uderzeniową antykonstytucyjnego zamachu stanu - oznajmił gospodarz Kremla.

Putin podkreślił, że "należy wyraźnie oddzielać zgodną z prawem aktywność opozycyjną,występującą w każdym demokratycznym kraju, od ekstremizmu, który jest budowany na nienawiści, wzniecaniu narodowych i międzyetnicznych waśni oraz negowaniu prawa i konstytucji".

 

- Należy wyraźnie dostrzegać różnicę pomiędzy cywilizowanym przeciwstawianiem się władzy, a służeniem cudzym interesom narodowym, kosztem własnego kraju - Władimir Putin

 

Prezydent polecił FSB, by szczególną uwagę poświęciła formowaniu swoich terytorialnych organów w Republice Krymu i Sewastopolu. - Jednym z ich zadań będzie niedopuszczenie do przeniknięcia do struktur władzy osób z kryminalną przeszłością oraz przedstawicieli różnych nurtów radykalnych i ekstremistycznych - zaznaczył.

Putin również ocenił, że podziemie terrorystyczne w Rosji wciąż ma możliwości dokonywania dużych zamachów. - Sytuacja jest nadal złożona. Podziemie terrorystyczne, mimo poniesienia poważnych strat, wciąż jeszcze zachowuje możliwości dokonywania dużych zamachów przeciwko ludności cywilnej, jak miało to miejsce w końcu ubiegłego roku w Wołgogradzie - oświadczył.

Prezydent zauważył, że "ekstremistyczne, radykalne grupy próbują aktywizować swoją działalność nie tylko na Północnym Kaukazie, ale też przenieść ją do innych regionów - Powołża i środkowej Rosji". Putin podkreślił, że "prowokują one konflikty międzyetniczne i międzywyznaniowe, prowadzą agresywną propagandę wśród młodzieży, wykorzystując najnowocześniejsze technologie informatyczne, w tym internet i sieci społecznościowe".

Gospodarz Kremla poinformował, że tylko w 2013 roku w Rosji zamknięto ponad 400 stron internetowych o charakterze terrorystycznym lub ekstremistycznym.

Putin ujawnił, że służby specjalne Rosji w ubiegłym roku zdemaskowały na swoim terytorium 46 oficerów wywiadów obcych państw i 258 agentów zagranicznych służb wywiadowczych.

Mówiąc o walce z obcymi wywiadami, prezydent podkreślił konieczność poprawy zabezpieczenia narodowych zasobów informacyjnych, linii łączności i baz danych zawierających tajemnice państwowe. Podał, że w 2013 roku zarejestrowano 9 mln przypadków "ukierunkowanego oddziaływania" na strony internetowe organów władzy FR.

Putin także zażądał, by FSB nasiliła walkę z praniem nielegalnych dochodów i korupcją. - Trzeba nie tylko wykrywać korupcyjne schematy, ale też budować przeszkody na drodze tych, którzy próbują legalizować nielegalnie zdobyte środki, ukrywać je na zagranicznych rachunkach bankowych, inwestować w nieruchomości i inne aktywa, w tym poza granicami Rosji - powiedział prezydent.

 

Co na to osławiona "ruska agentura", która podobno trzęsie całą Polską ??

Co na to słynne WSI ????

Co na to przesłynna razwiedka ??????

 

CO NA TO MICHAŁKOWICZ ????????????

 

 

Powiązane:

http://argo.neon24.pl/post/90076,ruska-agentura-zaczyna-trzepac-niemiecka-v-kolumne

 

http://argo.neon24.pl/post/91827,na-smyczy-mi6-i-cia-zachodni-wywiad-placi-polskim-politykom-ha-ha-ha-ha-ha

 

 

http://argo.neon24.pl/post/90309,jamal-2-niemcy-nie-sa-juz-bezpiecznym-partnerem

 

 

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Putin-Rosja-nie-pozwoli-na-destrukcyjna-dzialalnosc-organizacji-pozarzadowych,wid,16522405,wiadomosc.html

 

 

 

KOMENTARZE

 • autor
  http://www.youtube.com/watch?v=eJN6WRQAGJ0
  W taki zas sposob "demokratyczna" policja ( w Brukseli) traktuje protest ludnosci przeciwko polityce oszczednosci.
 • autor
  http://www.youtube.com/watch?v=cUEG2v-Pqfc
  Jeszcze jeden filmik ukazujacy "pokojowe" i "demokratczne" traktowanie protestujacych w kwietniu tego roku w Brukseli ..
  A przeciez manifestujacy to mieszkancy UE, ktorzy maja jedynie dosc zaciskania pasa i chcieliby, zeby Unia zaczela dbac o ludzi, nie zas o kapital, wielki przemysl oraz banki! Jakos nikt nie rozpisuje sie o "brutalnosci" policji, wprost przeciwnie informacje na temat ostatnich manifestacji zostaly pominiete w prasie UE.Czyli policja Unii jak trzeba to i potrafi rozgonic protestujacych( w tym wypadku grzecznie ) . Natomiast gdy chodzi o wywolane sztucznie "zrywy" podekscytowanego tlumu we "wrogich " krajach(Ukraina), krzyczy sie o "wolnosci", "prawie" , "sprawiedliwosci" dla razrabiajacych " w slusznej" czyli UE sprawie ! Rosja ma racje dbajac o swoje podworko , bowiem jest wielu, ktorzy chcieliby tam namieszac.
 • @
  W kwestii zmian na stronie NE:

  - prawa kolumna powinna zostać tak jak była, obecna jest nieczytelna


  Czy mi się wydaje, czy jest mniej tekstów?

  Zmiana mi nie odpowiada, może też i innym
 • U nas takie wywrotowe NGO, to m.in:
  działający na rzecz niemców, RAŚ.
 • @Jan Paweł 21:31:16
  RAŚ - oczywiste, ale przede wszystkim fundacje jak: Batorego, Kowala, niemieckie fundacje jest ich cała masa, finansowane są z zachodu, tak by rękami ,,obywateli polskich" pacyfikować umysłowo Polaków.
 • ------- no i to !!! BEZ PRECEDENSU !!!
  ------------------- TRZEBA CHŁOPAKA wesprzeć !!!!
 • Zagraniczne organizacje pozarządowe utrzymywane z grantów to w większości ekspozytury obcych służb specjalnych
  do prowadzenia kreciej, wywiadowczej, dywersyjno -ideologicznej roboty na terenie przeciwnika pod przykrywką między innymi : praw człowieka, demokracji, ekologii itd. Putin jako człowiek służb specjalnych wie co robi. W przeciwnym razie Rosja zostanie pożarta od wewnątrz przez te obce operacyjne efemerydy.
 • @detektywmjarzynski 22:25:28
  --- tak właśnie postrzegam Putina/ ruchy /--w Polsce ŚMIERTELNĄ jest !! -FUNDACJA Adenauera !!! / współpracująca wespół-zespół z K.K./
 • @fretka 21:15:58
  http://www.youtube.com/watch?v=kZ99ronphJA
  Oto filmik ukazujacy bezsens "wiosny arabskiej" jaka wlasciwe sluzby probuja "swkrzesic" jako "slowianska wiosne" w wydaniu Ukrainy. Na filmie pokazano, ze arabska wiosna przyniolsa jedynie CHAOS oraz ZNISZCZENIE oraz poczucie ZMARNOWANIA ZRYWU . Kiedy wezmiemy pod uwage fakt, ze byla to maniplacja oraz gra tajnych sluzb - mozemy stwierdzic, ze " spontaniczny zryw" arabskiej wiosny"jednak jest sukcesem - Usraela, ktory zdestabilizowal kraje arabskie ...
 • @ninanonimowa 22:03:28
  http://polonuska.wordpress.com/
 • Ludzie na świecie mają już dość syjonistycznego bandytyzmu. Oto dwa przykłady :
  Zamieszkujący Czarnogórę chcą oddać swoją ziemię Putinowi

  Mieszkańcy wielu wsi pod miastem Kom w czarnogórskim regionie Andrijewica zadeklarowali swoją ziemię prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi pod budowę rosyjskiej wojennej bazy.

  Takim przykładem Czarnogórcy z wiejskiego plemienia Wacojewiczej chcą pokazać swoim władzom co oni myślą o wstąpieniu Czarnogóry do NATO. Oni mówią, że słowiańscy bracia są dla nich bliżsi , niż ci , którzy jeszcze nie dawno siali tutaj śmierć i oni nie mogą zapomnieć bombardowania NATO w sąsiednim Murino, gdzie 15 lat temu zginęli niewinni ludzie , w tym również i dzieci.

  http://top.thepo.st/205067/Jiteli-CHernogorii-hotyat-otdat-svoi-zemli-Putinu

  Ze swojej strony tym mieszkańcom dedykuje piosenkę :

  https://www.youtube.com/watch?v=rssYzWWJtvw

  Drugi przykład :

  Petycja do Międzynarodowego Sądu i Trybunału w Hadze !!

  Apelujemy, ażeby rozpoznać zbrodnie USA przeciwko Ludzkości .

  Dlaczego jest to ważne


  Na obecną chwilę USA jawi się głównym wrogiem ludzkości / człowieczeństwa/. W swojej historii żadna ze stron na świecie nie przyniosła tyle cierpień i tyle krzywd wśród ludności cywilnej jak Ameryka. Nadszedł czas , aby ten satanistyczny kraj odpowiedział za wszystkie przestępstwa popełnione przeciwko ludzkości. Za wszystkie bombardowania pod fałszywym pretekstem do interwencji wojskowej w suwerenne państwa za wszystkie goeprzewroty na świecie, które były finansowane przez Stany Zjednoczone Ameryki ! Za działania w celu całkowitego zniszczenia słowiańskich narodów i ustanowienia panowania nad całym światem! Najwyższy czas, aby zatrzymać głównego wroga ludzkości w postaci USA. Ostatnio pojawiło się zbyt wiele dowodów zbrodni popełnionych przez USA, których nie wolno pozostawić bez odzewu , nie mamy takiego prawa! Oni powinni być ukarani za bombardowanie Jugosławii, Iraku, Libii. Afganistanu i jeszcze wielu innych krajów , które USA napadły pod fałszywym pretekstem. Oni powinni być ukarani za geoprzewroty w Egipcie i Ukrainie! Nadszedł czas , aby powiedzieć USA – STOP !

  https://secure.avaaz.org/ru/petition/Mezhdunarodnyy_sud_v_Gaage_Mezhdunarodnyy_tribunal_My_prizyvaem_vas_priznat_prestupleniya_SShA_prot

  Oświadczam , iż podpisałem tę petycję.
 • @detektywmjarzynski 06:29:21
  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/04/05/amerykanska-machina-wojenna/
 • Plany USA zmierzające do zniszczenia Rosjan , Ukraińców i Białorusinów /tylko dokumenty/ -video bomba.
  W 80 –tych latach rosyjskie służby specjalne zdobyły te tajne dokumenty. O tym powinni wiedzieć wszyscy.

  https://www.youtube.com/watch?v=fDI582TFBq4

  Na 6:25 jest mowa o likwidacji tak jak w hitlerowskim planie Barbarossa Słowian /chodzi o 300 milionów ludzi/ i spokrewnionych z nimi Żydów.
 • @detektywmjarzynski 22:20:49
  O planach Międzynarodowej Lichwy wobec Rosji o tzw. projekcie harwardzkim :

  zobacz na 4:14

  https://www.youtube.com/watch?v=ymqBXj1-OKA

  a także o tzw. planie houstońskim

  zobacz na 49:48

  http://www.youtube.com/watch?v=94GvCOaS6aA
 • @detektywmjarzynski 22:20:49
  W tej wypowiedzi opartej na gołych faktach -tajnych syjonistycznych dokumentach jest bardzo ciekawy moment dotyczący likwidacji również części swoich współbraci Żydów.

  zobacz na 6:50

  "Za likwidacją wraz ze Słowianami dla własnych interesów części Żydów stoi taka prosta Logika : Żydzi idą na likwidację razem ze Słowianami , po to, by później powiedzieć, iż oni nie wpisali się w rynek."

  No cóż , w przeszłości II wojna światowa już to raz przerabialiśmy. Dzięki temu później powstał mit holokaustu i oparty na nim - mówiąc językiem profesora Finkelsteina - pomysł powszechnych ogólnoświatowych roszczeń i wyłudzeń w postaci przedsiębiorstwa holokaust :

  https://www.youtube.com/watch?v=sCPf-OTDQyw
 • @detektywmjarzynski 06:29:21
  Wyświetla się nie wiem czemu zły adres zacytowanej petycji

  Prawidłowy adres petycji do Międzynarodowego Trybunału w Hadze w sprawie USA:

  https://secure.avaaz.org/ru/petition/Mezhdunarodnyy_sud_v_Gaage_Mezhdunarodnyy_tribunal_My_prizyvaem_vas_priznat_prestupleniya_SShA_protiv_chelovechestva/

  Treśc petycji po polsku powyżej w przytoczonym moim poście z
 • Dzięki mojemu przyjacielowi z Niemiec Andrzejowi Szubertowi / Opolczyk.pl znalazłem w sieci bardzo interesujący artykuł o NATO :
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6623
 • @detektywmjarzynski 12:15:43
  Nasze "ukochane" -zbrodnicze NATO :

  https://www.youtube.com/watch?v=kelmEZe8whI
 • Film o "psach wojny", najemnikach, prywatnych armiach.
  Wyjaśnia zagadkę "zielonych ludzi" znanych z ostatnich wydarzeń na Krymie :

  https://www.youtube.com/watch?v=pzbkL4J5nzQ&feature=player_embedded
 • @detektywmjarzynski 12:16:59
  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77827
 • Wezwanie Dr. Ratha do mieszkańców Niemiec, Europy i całego świata, Berlin 13.03.2012
  https://www.youtube.com/watch?v=YgoCOxgI85M

  http://nnka.wordpress.com/2012/04/13/wezwanie-dr-ratha-do-mieszkancow-niemiec-europy-i-calego-swiata-berlin-13-03-2012/
 • Daniel Patrick Welch / antywojenny aktywista z USA/ w rozmowie z mediami podał,
  że obecnie na Ukrainie znajduje się 400 najemników z USA z firmy Greiston United, w tym 300 przebywa w Doniecku, a 100 w Ługańsku. Tym samym sytuację na Ukrainie destabilizuje USA, a nie Rosja jak fałszywie informują światowe media. Nowe władze Ukrainy ściągając do kraju amerykańskich najemników potwierdzają swoją nielegalność:

  https://www.youtube.com/watch?v=r4e2rvctRGY

  Zdaniem kandydata na prezydenta Ukrainy Olega Carowa szturm na okupowane budynki administracji w Doniecku i Ługańsku ma być przeprowadzony w12 kwietnia 2014 r.

  http://rusvesna.su/news/1397237050
 • Ponieważ zablokowano adres przeze mnie wyżej podany
  - /http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6623/

  podaje nowy:

  http://antynwopolska.wordpress.com/2010/11/06/nato-pentagon-%E2%80%93-zbrojna-piesc-ideologow-nwo/

  jak ten zablokują -podam kolejny.
 • @detektywmjarzynski 08:38:56
  A PIS ze swoim wodzem Jarosławem Kaczyńskim na czele chce amerykańskiego NATO w Polsce.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-chce-amerykanskiego-wojska-w-Polsce,wid,16533174,wiadomosc.html?ticaid=112890

  Jak , by doszło co do czego ten zdrajca -dekownik zachowa się jak w stanie wojennym w Polsce. Przypomnę, iż wówczas gdy przyszła do niego milicja , stwierdził, iż szukają jego brata , a nie jego . Fajny braciszek-tchórz !
  On chce rządzić Polską!
 • Przygotowania do odparcia szturmu w Słowiańsku na okupowany budynek milicji :
  https://www.youtube.com/watch?v=KmGVk0M_MRQ&feature=youtu.be

  rozpoczęcie szturmu :

  https://www.youtube.com/watch?v=CJkfbumGbYA#t=170
 • Ultimatum prezydenta Putina dla Europy i Ukrainy :
  http://armij.mirtesen.ru/blog/43919540850/Vot-i-finish.-Ultimatum-Putina-Evrope-i-Ukraine?fb_action_ids=442431969193242&fb_action_types=og.likes
 • @
  Panie jarzynski,

  mam panu napisać tekst o tym jak agentura zakłada w internecie para-słowiańskie blogi w których epatuje antysemityzmem, aby odium antysemityzmu na Polakach wiecznie było naklejone??

  Proszę mi tu nie podawać opolczyka.
 • @detektywmjarzynski 16:45:09
  Uzbrojeni napastnicy przejęli komisariat w Sławiańsku . Kim oni są ?

  W mojej ocenie to ci sami "zieloni ludzie", których widzieliśmy w trakcie wydarzeń poprzedzających referendum na Krymie. W takim razie : kim oni są ?

  Odpowiedź na to daje ten film, z którego wynika - o czym nikt dotąd na świecie nie wiedział i nie mówił oraz nie mówi- iż Rosja podobnie jak USA posiada prywatne firmy wojenne i ci "zieloni Ludzie" to właśnie ludzie z takiej rosyjskiej firmy.

  https://www.youtube.com/watch?v=pzbkL4J5nzQ&feature=player_embedded

  Nadmieniam, iż pod tym filmem znajduje się mój komentarz, który polecam.

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-uzbrojeni-napastnicy-przejeli-komisariat-w-slawiansk,nId,1408797
 • @detektywmjarzynski 18:11:23
  Przywołane wyżej zdarzenie o przejęciu komisariatu w Sławieńsku :

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-uzbrojeni-napastnicy-przejeli-komisariat-w-slawiansk,nId,1408797
 • @detektywmjarzynski 18:11:23
  Tym samym mamy do czynienia – moim zdaniem- w ukraińskim konflikcie z faktem prywatyzacji wojny poprzez z jednej strony udział w niej amerykańskich najemników z prywatnej firmy :

  „Daniel Patrick Welch / antywojenny aktywista z USA/ w rozmowie z mediami podał, że obecnie na Ukrainie znajduje się 400 najemników z USA z firmy Grejston United, w tym 300 przebywa w Doniecku, a 100 w Ługańsku. Tym samym sytuację na Ukrainie destabilizuje USA, a nie Rosja jak fałszywie informują światowe media. Nowe władze Ukrainy ściągając do kraju amerykańskich najemników potwierdzają swoją nielegalność:

  https://www.youtube.com/watch?v=r4e2rvctRGY


  Z drugiej strony mamy do czynienia z tzw. „zielonymi ludźmi”, którzy są z prywatnej rosyjskiej wojennej firmy.

  Tak de facto na tym przykładzie widzimy, iż obecnie w świecie doszło do prywatyzacji wojny, gdzie regularne państwowe armie zastępuje się armiami prywatnymi. Temat ten jest gorący wymagał będzie naukowego pogłębienia z punktu widzenia obronności, taktyki i strategii prowadzenia współczesnych działań bojowych.
 • Przemówienie lidera "Prawego sektora" Jarosza,w którym ogłasza mobilizację i walkę o południowo-wschodnią Ukrainę :
  https://www.youtube.com/watch?v=mWsA-kyu_Xo

  http://3rm.info/45684-pravyy-sektor-obyavil-voynu-russkim-yugo-vostoka-ukrainy-zayavlenie-yarosha-video.html
 • Wczoraj Ukrainę odwiedził szef CIA Brenner,
  który przekonywał ukraińskich przywódców, iż w powstaniu i okupacjach rządowych budynków na wschodzie Ukrainy nie uczestniczą regularne rosyjskie pododdziały , a nieregularne pododdziały. Nie specoddziały rosyjskiej armii, a szczególni powstańcy /wojownicy/ – weterani i profesjonaliści rosyjskich wojskowych sił zbrojnych . Tą wiadomością stymulował przywódców Ukrainy do przyspieszenia antyterrorystycznej specoperacji na południowo-wschodniej Ukrainie.

  http://3rm.info/45709-ob-amerikanskom-vklade-v-karatelnuyu-operaciyu-na-vosstavshem-yugo-vostoke.html

  A nasi weterani i emeryci wojsk specjalnych - moi wojskowi koledzy ? Uczestniczą w akcjach martyrologii /przeciwko, którym nota bene nic nie mam , ale z umiarem , bez przesady/, w grupach rekonstrukcyjnych /historycznych/, najczęściej falsyfikujących historię , czy też są ochraniarzami na przykład w nocnych mafijnych sklepach z alkoholem, które rozpijają i tym samym zniewalają naród i tak już zniewolony i upokorzony, ochraniają żydowskie sądy itd. Jak spotkałem w swoim czasie zastępcę szefa WSW w Łodzi ppłk. Andrzeja Konopkę jako ochraniarza w łódzkim sądzie , to się szczerze uśmiałem. No cóż podobno żadna praca nie hańbi!!!

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100006486979257

  Tym razem szef CIA Brenner ma rację . Kwestię tę poruszyłam wcześniej tutaj :

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77826

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77958
 • @detektywmjarzynski 04:03:54
  W mojej ocenie -z wojskowego punktu widzenia- wynik tej operacji jest z góry przesądzony na niekorzyść kijowskiej junty i wspierających ich amerykańskich najemników / w sumie 400 osób z firmy Grayston Limited - co to jest w tego typu działaniach bojowych -na południowo -wschodniej Ukrainie mamy do czynienia z powstaniem narodowym/. W swoim czasie kończąc w 1974 r. szkołę oficerską- WSOWPanc w Poznaniu napisałem prace dyplomową na temat działań bojowych w warunkach szczególnych : w miastach, w terenie lesistym i bagiennym, a więc tematyka ta jest mi pod względem teoretycznym znana. Jako były oficer służb specjalnych i komandos wiem, iż na terenie działań bojowych przewagę ma ten kto dobrze zna ten teren i ma poparcie miejscowej ludności. W tym przypadku nie ulega wątpliwości , iż to powstańcy z południowo-wschodniej Ukrainy w ewentualnej walce dysponują tym jakże ważnym atutem. Wykorzystanie regularnej armii, w tym czołgów, transporterów, dział w terenie miejskim jest znacznie ograniczone, a czasami niemożliwe. W tym względzie przemieszczenie jednostek regularnej armii przez kijowską juntę na wschód Ukrainy ma charakter jedynie psychologiczny, propagandowy, tym bardziej, iż tak naprawdę nie jest wiadomo jak ta armia się zachowa w warunkach walki ze swoimi współbraćmi /zobacz przypadki powszechnej dezercji w wydarzeniach na Krymie/. W tej sytuacji Rosja nie ma po co wkraczać na Ukrainę, gdyż przewaga jest po stronie powstańców o orientacji prorosyjskiej. Powinna się jedynie ograniczyć do prowadzenia wzmożonej w tym momencie wydarzeń wojny informacyjnej, co zresztą jak dotąd świetnie czyni. Powstańcy mają jeszcze jeden ważny element na swoją korzyść co z góry czyni ich zwycięzcami, a przeciwników stawia na przegranej pozycji. Mają wysokie morale i motywację wynikające min. z faktu uświadamiania sobie skutków ewentualnej przegranej. Ten ważny element nie występuje po stronie przeciwnej, w tym szczególnie wśród amerykańskich najemników, którzy walczą za pieniądze. Współczuje najemnikom, którzy wpadną w ręce obrońców wschodniej Ukrainy. Obserwowany w ostatnim okresie wzrost wzajemnej agresji nie wróży im najlepiej. W tej sytuacji może okazać się , iż nie dojdzie do działań bojowych, bo rachunek strat i zysków przemawia przeciwko kijowskiej juncie. Taki wariant też biorę pod uwagę. I takiego rozwoju wydarzeń życzę najbardziej Ukraińcom.
 • @detektywmjarzynski 05:42:40
  25 samodzielna dniepropietrowska brygada powietrzno desantowa przeszła na stronę powstańców południowo wschodniej Ukrainy, co zdaniem niektórych ekspertów oznacza początek końca kijowskiej junty.

  http://www.voicesevas.ru/news/yugo-vostok/-nachalo-konca-hunty-slavjansk-25-brigad.html

  Nadmieniam, iż wcześniej oceniając sytuację militarną na Ukrainie wskazywałem na możliwość takiego rozwoju wydarzeń na Ukrainie. Wydaje mi się, iż ogólnie rzecz biorąc ukraińskie wojsko, w tym kadra dowódcza nie darzy sympatią kijowskiej junty i nie ma zamiaru wykonywać jej rozkazów walki ze swoimi współbraćmi ze wschodu Ukrainy. Patrząc na to od strony polityczno-militarnej jest to osobliwy przypadek niesubordynacji wojska wobec własnego przywództwa politycznego z którym obserwując wydarzenia na Ukrainie mieliśmy już wcześniej do czynienia na Krymie, gdzie wojsko – w zdecydowanej większości- przeszło na stronę krymskich powstańców / czarnomorska flota i inne jednostki/. Uogólniając można powiedzieć, iż na wschodzie Ukrainy mamy –jak na razie- sytuację podobną z jaką spotkaliśmy się podczas krymskich wydarzeń , a więc narodowe powstanie –referendum w sprawie oddzielenia się od Ukrainy – ogłoszenie własnej suwerenności.

  Jak dalej potoczy się sytuacja na Ukrainie, czy dojdzie do krwawej jatki z jaką mieliśmy wcześniej do czynienia na kijowskim Majdanie trudno do końca przewidzieć. Na razie rozwój wydarzeń militarnych na wschodzie mą tę odmienność od stosowanych na przykład przez NATO działań bojowych, iż dokonuje się środkami poza militarnymi, politycznymi, bez bombardowania infrastruktury przeciwnika i ofiar wśród ludności cywilnej. Sądzę, iż taki rozwój wydarzeń na Ukrainie , pomimo prowadzonej przeciwko niej –na szeroką skalę wojny informacyjnej, w której aktywnie uczestniczy Polska , a szczególnie jej polityczne kierownictwo /polski naród jako całość w przeciwieństwie do swoich przywódców -zachodnich syjonistycznych marionetek w większości nie akceptuje banderyzacji Ukrainy/ zjednuje na świecie w oczach opinii publicznej , coraz więcej zwolenników i sympatyków dla tych nowo wykreowanych podmiotów państwowych oraz dla samego prezydenta Rosji Putina, któremu – moim zdaniem słusznie- przypisuje się autorstwo tych zmian.

  Nie można wykluczyć obserwując obecną sytuację na świecie, iż w ten sposób na naszych oczach dokonuje się nowa globalizacja świata , tym razem pod patronatem Rosji i samego jej prezydenta Putina. Tak na dobrą sprawę jest to ta sama globalizacja , która realizowana jest przez Zachód. Różni się jednak od niej tym, iż ma ludzką twarz i jak widać jest akceptowalna przez międzynarodową społeczność. Czy za tym stoi ta sama tajna struktura, która rządzi światem ? Nie można tego wykluczyć !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej