Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Szczucie na Rosję - 2 cel

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kampania pro-unijna: "bo jak nie, to Rosja nas zje..."

 

Lęk przed Rosją jako metoda głosowania. Dwie pieczenie na jednym ogniu, zgodnie z zasadą o maksymalizowaniu zysków.

 

 

Retoryka antyrosyjska, straszenie wojną i eskalowanie (Sikorski) konfliktu z Rosjanami można wykorzystać jako straszak, aby nakłonić obywateli do zgody na ściślejszą formą UE, a konkretnie na utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy.

 

Podobny trick zastosowano podczas referendum o przystąpienie do Unii, wtedy też straszono Rosją, a także - Białorusią - „Jeśli nie Europa to Białoruś?”.

 

Przypominam niedawny artykuł ze stycznia, kiedy ruchawka w Kijowie jeszcze była młoda...

 

 

"Przemawiając w Atenach, José Manuel Barroso zasygnalizował, iż UE wykorzysta stulecie wojny światowej, aby ostrzec przed  eurosceptycyzmem i prawicowymi partiami antyeuropejskimi, które mogą sprowadzić wojnę do Europy

 

- Ważne jest, aby przypomnieć to szczególnie w tym roku, w którym przypada setna rocznica rozpoczęcia pierwszej wojny światowej. Nigdy nie wolno nam brać pokoju, demokracji i wolności za pewnik– dodawał.

 

I dalej: – Szczególnie  ważne jest, aby  przypomnieć to w maju, kiedy narody Europy będą brać udział w wyborach europejskich."

 

 


 

A także sierpień 2013:

  

"Mi­cha­ił Alek­san­drow, eks­pert z In­sty­tu­tu Wspól­no­ty Nie­pod­le­głych Państw w Mo­skwie na­pi­sał na swoim blogu, że  “je­że­li Stany Zjed­no­czo­ne wejdą do Syrii, Rosja po­win­na zająć kraje bał­tyc­kie”.

Takie rzeczy trzeba odczytywać jak kalambur podany przez władze rządowe, a nie blogowe analizy - podobnie w tą retorykę wpisuje sie niedawne "przypadkowe" lądowanie wojskowego poduszkowca na plaży pełnej ludzi, co sugerowałem w poprzednim wpisie...

 

Jeśli Rosjanie zdecydują się na aneksję Estonii, Łotwy i Litwy, to co polska armia będzie miała zrobić w RAMACH SOJUSZNICZYCH ZOBOWIĄZAŃ?

 

Po to szczuje się Polaków przeciwko "tym złym" Rosjanom, aby wytracić nas na kolejnej  wojnie w obronie interesów zachodnich "sojusznikow" - zupełnie jak w 1939 roku."

//argo.neon24.pl/post/97913,szczucie-na-rosje-1-cel

 

 


Zajawka Ukrainy, czyli kalambur dla "zwykłych" Amerykanów: listopad 2013

Rumunia zgadzając się na instalowanie amerykańskiej tarczy antyrakietowej naraża się na kontratak ze strony Rosji.

 

 

  

"Media rumuńskie z zaskoczeniem przyjmują fakt, że na stronie internetowej tamtejszej Ambasady USA wisi  ostrzeżenie dla przybywających do tego kraju Amerykanów. Wynika z niego, że istnieje wysokie ryzyko trzęsienia ziemi w tym kraju.


 

Przedstawiciele Ambasady wskazują na rejestrowaną kiedyś i obecnie aktywność sejsmiczną w kilku miejscach Rumunii ze stolic, Bukaresztem włącznie. Co jeszcze bardziej uderza rumuńskie media jest tam napisane, że gdy do trzęsienia dojdzie rumuński rząd z pewnością nie będzie w stanie odpowiednio reagować.

 

 

Potem znajduje się wiele rad dla obywateli USA przebywających w Rumunii i sposobu postępowania na wypadek katastrofy.  Przedstawiciele rządu amerykańskiego opisują wszystko w taki sposób jakby kolejne wielkie i niszczące trzęsienie ziemi w Rumunii było kwestią najbliższego czasu i to dodatkowo szokuje Rumunów.

 

Amerykańscy dyplomaci mają powody do formowania takich ostrzeżeń. Ostatnie wielkie trzęsienie ziemi, które w 1977 roku wystapiło w okolicy regionu Vrancea, miało 7,4 stopni w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały w Bukareszcie śmierć 1570 osób a raniły 15 tysięcy. Zniszczeniu uległo wtedy wiele pięknych zabytkowych budynków."

//argo.neon24.pl/post/101157,usa-przewiduja-bombardowanie-rumunii

 

 

 

Styczeń 2014:

Barroso straszy wojną.

Albo Stany Zjednoczone Europy, albo będzie wojna.

 

Stany Zjednoczone Europy? Głosowanie już na wiosnę!

 

Wyborcy europejscy wiosną tego roku będą musieli zadecydować, czy są za czy przeciw Stanom Zjednoczonym Europy – zadeklarowała ostatnio wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Viviane Reding.

 

Europejscy politycy, będący zwolennikami ściślejszej integracji przygotowują – jak się wyraził korespondent The Daily Telegrpah z Brukseli, Bruno Waterfield – bezprecedensową kampanię, która „ma trafić do serc i umysłów wyborców”. [A jak nie trafi, to i tak się "integrację" przeprowadzi - admin]

Propagowanie idei Stanów Zjednoczonych Europy ma być – wg wiceprzewodniczącej KE, Viviane Reding – najlepszą bronią przeciwko eurosceptykom.

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, najdłużej sprawująca funkcję komisarza unijnego, wezwała do stworzenia „prawdziwej unii politycznej”. Szczegółowa wizja tej unii zostanie zaprezentowana podczas wiosennej kampanii poprzedzającej wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane na 22 maja.

- Musimy zbudować Stany Zjednoczone Europy z Komisją jako rządem i dwiema izbami: Parlamentem Europejskim oraz Senatem państw członkowskich – powiedziała.
Zgodnie z koncepcją Reding, podzielaną przez unijnych polityków, w miejsce dotychczasowej UE ma powstać superpaństwo, w którym parlamenty i rządy państw członkowskich pełniłyby rolę samorządów. Kompetencje krajowych władz miałyby być przekazane instytucjom unijnym, przy czym największą władzę miała by mieć Komisja Europejska.

Rada Europejska złożona z przywódców państw członkowskich miałaby pełnić wyłącznie funkcję organu konsultacyjnego, bez większego znaczenia.
Wysocy rangą urzędnicy unijni przygotowali bezprecedensową kampanię wyborczą, w której zamierzają wykorzystać setną rocznicę wybuchu I wojny światowej do straszenia przed eurosceptykami i prawicowymi partiami.

Eurokratów niepokoją sondaże we Francji, Holandii i Grecji, w których partie antyunijne prowadzą. Wysocy rangą politycy UE zamierzają wyciszyć debatę dot. sytuacji gospodarczej i kondycji eurostrefy, a skupić się na promowaniu wizji „wielkiej Europy”.

- Ta debata już teraz wchodzi w decydującą fazę. Już za cztery miesiące obywatele w całej Europie będą musieli dokonać wyboru, w jakiej Europie chcą żyć – przekonywała wiceszefowa KE. – Jest dużo do stracenia. Wyniki tych wyborów zadecydują o kształcie Europy w najbliższych latach. Dlatego też głosowanie ma kluczowe znaczenie – dodała.

Wg Reding, najlepszą bronią przeciwko eurosceptykom, będzie uświadomienie wyborcom, że ich głos jest naprawdę ważny.

Przemawiając w Atenach, José Manuel Barroso zasygnalizował, iż UE wykorzysta stulecie wojny światowej, aby ostrzec przed eurosceptycyzmem i prawicowymi partiami antyeuropejskimi, które mogą sprowadzić wojnę do Europy. – Żadna inna konstrukcja polityczna dotychczas nie okazała się lepszym sposobem życia, pozwalającym zmniejszyć zagrożenie wystąpienia zorganizowanego barbarzyństwa w tym świecie – mówił w Atenach.

- Ważne jest, aby przypomnieć to szczególnie w tym roku, w którym przypada setna rocznica rozpoczęcia pierwszej wojny światowej. Nigdy nie wolno nam brać pokoju, demokracji i wolności za pewnik – dodawał. I dalej: – Szczególnie ważne jest, aby przypomnieć to w maju, kiedy narody Europy będą brać udział w wyborach europejskich.


Źródło: The Daily Telegraph, AS.

 
 
 
//wyszperane.neon24.pl/post/104554,stany-zjednoczone-europy-glosowanie-juz-na-wiosne
 
//www.pch24.pl/stany-zjednoczone-europy--glosowanie-juz-na-wiosne-,20383,i.html
 
 
 

//maciejsynak.blogspot.com/2014/01/barroso-straszy-wojna-albo-stany.html

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ciekawe spojrzenie.
  Wszystkie warianty są możliwe a pewne jest tylko to, że jak byśmy się nie obrócili to d... zawsze z tyłu.
  Pozdrawiam.
 • Wystąpić z niemieckiej UE, wystąpić z NATO
  I handlować z Rosją ile wlezie.
  To oznaczałoby szybką odbudowę polskiego przemysłu i rolnictwa bo chłonność rynku rosyjskiego jest nieograniczona.
  To oznaczałoby gwałtowny przyrost liczby miejsc pracy dla Polaków w Polsce a w konsekwencji rozwój Polski, również demograficzny.
  To oznaczałoby renegocjację cen gazu i ropy importowanych z Rosji i jednocześnie odrzucenie bzdurnych limitów unijnych które duszą polską gospodarkę.

  A nasi "sojusznicy" ? Pies och obs.ał (byle nie mój bo mój za porządny).
 • ADMIN
  Admin, czy ktoś mi zmienił tytuł artykułu?

  Szczucie na Rosję - 2 cel

  A nie tylko

  Szczucie na Rosję
 • @Ptasznik z Trotylu 15:01:52
  Czy ty masz 20 lat, że nie wiesz, co ruscy z nami robili przez 45 lat??? Jak czytam takie bzdury, to tylko jest jeden komentarz:" St. Lem:" doki nie wszedłem do internetu, nie wiedziałem, że w Polsce jest tylu idiotów"!!!
  Także wynajetych i oplacanych, aby robili ludziom, szczególnie młodym, wodę z mózgu i prali je jak TUSK VISION NETWORK!!!
 • @zibi 23:57:49
  Węgrzy mają nie mniejsze rachunki z Ruskimi (Budapeszt 1956) ale są ludźmi racjonalnymi i budują siłę ekonomiczną Węgier na handlu z Rosją.
  Polska zamiast robić to samo, daje się wykorzystywać jako pies łańcuchowy szarpiący Rosję wtedy kiedy jest to dogodne USraelowi.
  Kiedy USrael ma inne plany wtedy pies dostaje kopniaka (10.04.2010.), żeby nie przeszkadzał "resetowi".
  USrael zawsze zdradza swoich najmitów (Gruzja 2008) kiedy mu to pasuje.
  Jeśli potrafisz używać mózgu to wysil się i pomyśl o tym.
 • @zibi 23:57:49
  Na pewno wszystko robili ruscy?


  http://maciejsynak.blogspot.com/p/50-pytan.html
  http://werwolfcompl.blogspot.com/

  A niemcy co nam robili przez ostatnie 1000 lat?

  A tzw. ukraińcy?

  Skoro można się bratać z Ukraińcami, jak Kaczyński, to czemu nie z ruskimi?

  Ruskom nie można zapomnieć co nam zrobili, a wszystkim innym można?
 • Tuskowi chlodzi tylko o wykazanie sie staraniami o dobre wrażenie Putina o Merkel njako dobrotliwej euromatuszce
  na tle prywuślańsko probanderowsskiego hajdamactwa we wspólnym froncie z pokatastrofalnym bliźniakiem w malpowaniu Piłsudskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej