Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Oni się śmieją i co ja mam o tym myśleć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mój pierwszy tekst o polityce...

 

Maciej Synak 2007-09-09
oni się śmieją i co ja mam o tym myśleć


Czy w latach 30-tych pisał ktoś w gazetach o tym , jak to Niemcy za kilka lat będą mordować całe wsie polskie celem zasiedlenia ich swymi rodakami?
Czy ktoś spodziewał się, że Niemcy, naród spokojny i rozmiłowany w pracy i zabawie – jak to ich opisuje niejaki Bratkowski - to zwyrodniałe bestie, bezlitośni mordercy kobiet i dzieci, bezbronnych cywilów, chciwi na złote zęby wyrywane z martwych ciał?
Polska uległa diametralnej zmianie po wojnie – nie ma ciągłości między nami a tamtymi, co tworzyli przedwojenną myśl polityczną Polaków (no może za wyjątkiem komunistów...)
Dzisiaj durnie chcą przywracać pomniki stawiane przez Niemców ku chwale polakożercy Bismarkowi, a wielu innych niezdrowo (dla nas) fascynuje się i gloryfikuje niemiecką historią na naszych ziemiach.


W Niemczech nic nie uległo zmianie – po prostu przestali głośno mówić o swoich planach.

Przedwojenne elity urzędnicze Niemiec, jak również tamtejsze elity intelektualne nie zostały wymordowane jak to się stało w Polsce. W LATACH 50-TYCH WIĘKSZOŚĆ NAZISTOWSKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH POWRÓCIŁA NA SWOJE STANOWISKA W NIEMCZECH ZACHODNICH .
Nic się nie zmieniło.

To tylko w Polsce nie pamiętamy o tamtych czasach, nie rozumiemy, że zmienili się Polacy, wychowani w komunistycznych szkołach ze specjalnie spreparowanym programem, wyzutym z wielu istotnych informacji dających światopogląd przede wszystkim na politykę.
Dlatego postrzegam Polaków, że są jakby nowi, bez doświadczenia, wiedzy na temat polityki zagranicznej , a i przejęte przez Niemców gazety, media opanowane przez „wybrańców” unikają tematów istotnych dla naszego bezpieczeństwa narodowego ( nie negują, krytykują tylko kompletnie pomijają – unikają ) – inne nacje to nie są filantropi miłujący i współczujący tym biednym pokrzywdzonym, uczciwym Polakom – obcy dbają o swoje interesy, a nie o nasze. W ich interesie jest to, abyśmy byli słabi gospodarczo i nieświadomi politycznie – wtedy mogą nas zdominować i manipulować olbrzymim rynkiem - siły roboczej i zbytu produktów konkurencyjnego przemysłu.
KTO MA RYNEK ZBYTU SWOICH PRODUKTÓW – TEN ZARABIA PIENIĄDZE, TYM WIĘKSZE IM WIĘKSZY TEN RYNEK.
KTO NIE MA żadnych WŁASNYCH PRODUCENTÓW – TEN KUPUJE OD INNYCH I POWIĘKSZA ICH DOBROBYT – A NIE SWÓJ.
TEN DBA O MIEJSCA PRACY INNYCH NACJI, A SOBIE STWARZA BEZROBOCIE.
Bez kapitału nie da rady....
***
Pamiętam kilka lat temu oglądałem na Planet francuski film o obozach niemieckich – prowadząca odszukała kobietę, która jeszcze przed wojną zadenuncjowała pewną dziewczynę z sąsiedztwa. Pokazała starszej nobliwej kobiecie pożółkłą kartę z jej danymi, tekstem donosu (oskarżała sąsiadkę ubierającą się na modłę męską o homoseksualizm – rzuciła podejrzenie, co skutkowało wywiezieniem do obozu koncentracyjnego i śmiercią) i jej podpisem.

„-Czy to pani podpis?
-Tak mój.
-To z całą pewnością mój podpis, ale kompletnie nie rozumiem co on robi na tej karcie” – uśmiecha się z zadowoleniem starsza pani.
Z zimną krwią przyznaje się do zamordowania tamtej kobiety i jeszcze bezczelnie się śmieje do młodej francuski, jakby chciała powiedzieć: „A co mi zrobisz???”
Po prostu brak słów. Miłujący spokój i pracę....

Nic nie dzieje się przypadkiem.

Euroregiony wokół Odry i Nysy, totalne regulacje ue, jedna waluta itd. itdPS. Podczas debaty piątkowej Kurski niesłusznie dowodził, że przedłużenie o kilka lat ustaleń Traktatu Nicejskiego to sukces tego rządu - w istocie egzekucja (utrata suwerenności )została odroczona (prawdopodobnie) o parę lat... co zamiast ryku potępienia wywołało dziki śmiech zgromadzonych... (a najbardziej było widać Jarmuziewicza z PO).
Polska po raz kolejny ma zostać rozebrana, a oni się śmieją – i co ja mam o tym myśleć?
Albo posły albo.....


To było dla:
upr.kartuzy.pl

 

//maciejsynak.blogspot.com/p/nadal-aktualne-uprkartuzypl.html

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej