Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Tracimy rocznie ok. 200 mld zł

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

System, a obywatele

 

Gdyby nie biurokracja, polscy przedsiębiorcy zyskaliby 200 mld zł

 

Dla połowy przedsiębiorców regulacje i nadmierna biurokracja są największym hamulcem rozwoju - wynika z badania IBR 2013. To dla przedsiębiorców większy problem niż niepewność gospodarcza czy koszty finansowania inwestycji. Firmy szacują, że ich przychody byłyby 5-10 proc. wyższe, gdyby nie musieli się zmagać z problemami biurokratycznymi. W rezultacie podniosłoby to ich przychody o 200 mld zł.

 

biurokracja straty
Źródło: Thinkstock

 

 

Bariery biurokratyczne to nie tylko kwestia złożonych procedur, ale i nieprzejrzystych przepisów. Przekładają się bezpośrednio na efektywność działania przedsiębiorców, a tym samym ograniczają potencjalny wzrost przychodów.

  - Co trzeci przedsiębiorca wskazał, że po usunięciu głównych przeszkód wzrost przychodów mógłby sięgnąć nawet 10 proc. Jedna czwarta przedsiębiorców oceniała potencjalny wzrost przychodów na 5-10 proc.- mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Wróblewski, partner zarządzający w Grant Thornton. - Jeśli te oszacowania przeniesiemy na poziom całej gospodarki, to likwidacja barier biurokratycznych podniosłaby przychody polskich przedsiębiorstw o ponad 200 mld zł. To mniej więcej jedna ósma polskiego PKB.-

   

Z badania firmy Grant Thornton wynika, że polscy przedsiębiorcy do kluczowych barier zaliczają złożoność polskiego prawa, zwłaszcza prawa podatkowego, i niejednoznaczne, niejasne interpretacje. Podnoszą też kwestię częstych zmian w prawie oraz przedłużających się procedur przed sądami, zarówno cywilnymi, jak i administracyjnymi.

  - Ministerstwo Finansów wydaje rocznie 30 tys. indywidualnych interpretacji. To oznacza, że urzędnicy codziennie wydają ponad 100 interpretacji, czyli co 4 minuty powstaje jedna nowa. To daje pojęcie o złożoności obowiązujących regulacji i ich niejednoznaczności. Skoro tak wiele pytań dotyczących prawa podatkowego zadają przedsiębiorcy, to znaczy, że mają poważne problemy- przekonuje Tomasz Wróblewski.

Grant Thornton zadał przedsiębiorcom pytanie o konsekwencje wynikające z istnienia barier i konieczności radzenia sobie z nimi. 75 proc. wskazuje na stratę czasu związaną z przerostem procedur biurokratycznych. Ponad połowa mówi, że to prostu kosztuje.

  - Oba te elementy, angażowanie środków i angażowanie czasu, powodują, że na przedsięwzięcia rozwojowe czasu i środków pozostaje mniej. W ten sposób, pośrednio bariery biurokratyczne powodują, że mniej energii idzie na rozwój przedsiębiorstw. Co drugi przedsiębiorca jest gotów zaniechać przedsięwzięcia o charakterze rozwojowym, byle tylko uniknąć walki z przeszkodami i ryzyka administracyjnego. To bardzo poważny skutek- podkreśla Tomasz Wróblewski.

Co więcej, z rozmów prowadzonych przez Grant Thornton podczas II Forum Przedsiębiorców z przedsiębiorcami wynika, że chętnie zgodziliby się na likwidację wszystkich ulg podatkowych w zamian za uproszczony system, w którym skala podatkowa relatywnie atrakcyjna, biorąc pod uwagę skale podatkowe w krajach europejskich byłaby skalą rzeczywistą, a nie zapisem w ustawie.

  - Szeroki katalog wydatków nie uznawanych za koszt uzyskania przychodu  powodują, że obciążenie rzeczywiste jest wyższe aniżeli stawka ustawowa- dodaje Tomasz Wróblewski.

Biurokracja ogranicza innowacyjność, wręcz jest jej przeciwieństwem. A rozwiązanie problemów nie jest łatwe, choć wydawałoby się, że wystarczy by biznes i administracja zasiadły razem do stołu i wypracowały rozwiązanie. Ale na takie działania się nie zanosi.

  - Po pierwsze, to nie jest łatwy temat. Po drugie, sądzę, że to też sprawa priorytetów rządowych, a na nieszczęście przedsiębiorców, gospodarka nie jest obecnie oczkiem w głowie administracji publicznej. Ten niski priorytet wynika zapewne z przekonania polityków, że mają ważniejsze zadania i cele- uważa partner zarządzający w Grant Thornton.

Według partnera zarządzającego w Grant Thornton wprowadzenie odpowiedzialności majątkowej urzędników za podejmowane decyzje nie przyniosło żadnych efektów.

  - Statystyka mówi sama za siebie. Do końca  2012 roku nie mieliśmy do czynienia z żadnym postępowaniem przeciwko urzędnikowi właśnie o takie błędne wydanie decyzji. Mamy regulację, która w praktyce nie działa i nie przynosi spodziewanych korzyści- podsumowuje Tomasz Wróblewski.

Patronem II Forum Przedsiębiorców Grant Thornton była Krajowa Izba Gospodarcza, która objęła patronatem również raport, przygotowany na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród przedsiębiorców obecnych na Forum.

 

 

P.S.

 

 

Źródło: PAP

MF: państwowy dług publiczny w III kw. br. 890 mld 579,6 mln zł


Państwowy dług publiczny (PDP) w trzecim kwartale tego roku wzrósł o 0,2 proc. do 890 mld 579,6 mln zł - podało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów. Od końca 2012 r. dług publiczny wzrósł o 53 mld 309,5 mln zł, tj. o 6 proc.

Z wyliczeń resortu finansów wynika, że dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (EDP), stanowiący jeden z elementów kryterium fiskalnego z Maastricht, wyniósł 940 mld 182,1 mln zł. W minionym kwartale wzrósł on o 2 mld 283,5 mln zł, tj. o 0,2 proc. Natomiast od końca 2012 r. zwiększył się o 53 mld 309,5 mln zł, tj. o 6,0 proc.

"Największy wpływ na zmianę PDP w pierwszych trzech kwartałach br. miało finansowanie potrzeb pożyczkowych netto budżetu państwa (które po dziewięciu miesiącach 2013 r. wyniosły 48,5 mld zł)" - napisano w komunikacie.

Z danych wynika, że 92,5 proc. państwowego długu publicznego przypada na podsektor centralny, z tego na Skarb Państwa 92,3 proc. Z kolei z 7,5 proc. przypadających na podsektor samorządowy, 7,1 proc. stanowi zadłużenie jednostek samorządu terytorialnego i ich związków.

MF podało, że wzrost państwowego długu publicznego od początku 2013 r. był wynikiem: wzrostu zadłużenia podsektora rządowego o 52,6 mld zł, tj. o 6,8 proc.; spadku zadłużenia podsektora samorządowego o 0,7 mld zł, tj. o 1,0 proc.; spadku zadłużenia podsektora ubezpieczeń społecznych o 1,9 mld zł, tj. o 83,6 proc.

Na koniec trzeciego kwartału br. dług krajowy SFP, według kryterium miejsca emisji, wyniósł 619,1 mld zł, co oznacza wzrost w porównaniu z końcem 2012 r. o 42,7 mld zł, tj. o 7,4 proc. W tym samym okresie dług zagraniczny wzrósł o 7,4 mld zł, tj. o 2,8 proc., do poziomu 271,4 mld zł.

Udział długu zagranicznego na koniec minionego kwartału wyniósł 30,5 proc., co oznacza spadek z 31,4 proc. na koniec grudnia 2012 r. (PAP)

nik/ rbk/ pad/

 

//www.bankier.pl/wiadomosc/MF-panstwowy-dlug-publiczny-w-III-kw-br-890-mld-579-6-mln-zl-3011559.html

 

//www.bankier.pl/wiadomosc/Gdyby-nie-biurokracja-polscy-przedsiebiorcy-zyskaliby-200-mld-zl-3010891.html

 

 

KOMENTARZE

 • Tracimy 200 mld ,czy tylko?
  A popatrzmy na pozycje okradania nas :
  1.Przyrost PKB obecnie ok 2% od 600mld $ x 3=36mld zl /r,kto te pieniadze kradnie -jest zakaz od Rodshilda by wprowadzac je do obiegu Polskie ,natomiast jest nakaz pozyczania od niego kredytu!!!!
  2.Z tzw konta bledow NBP ginie co roku ok 75 mld zl-wywozone przez obcych!!!
  3. na konto rodshilda jako odsetki od przymusowego kredytu to strata dla nas ok 50mld zl /r
  4. banki zgrabiaja z nas rocznie ok 70 mld zl -I zabiera to obcy.
  5. unia jako skladke zabiera nam ok 4md EUR x 4=16 mld zl /r
  6 sklepy nam Polakom zabieraja ok 17 mld zl /r -tyle powinny placic podatku w Polsce a placa zaledwie 0.5 mld zl/r
  7. zaklady tzw obce montownie maja ulgi podatkowe ok 5mld zl /r-kolejna strata dla nas
  8.wplata na banki rodshilda w grecji to ok 4 mld zl /rok-strat
  9,oplaty na wojny irak ,iran ,afganistan itp to ok 5 mld zl/rok strat
  10 straty na zakupie gazu I ropy plus straty na oplatach rurociagow w polsce to ok 15 mld zl r/polska ma najwyzsze ceny gazu w UNI/roznica daje potezne straty na Polakach.
  Juz teraz razem jest to okolo 280 mld zl /rok strat=rabunek z Polski
  A gdzie jeszcze straty na metalach ,surowcach,paliwach ,lupkach itp Straszna ta krabiez Nas.
 • @Andrew08 13:03:11
  Dziękuję za ten wpis mimo, że straszny, ale są takie wpisy nam potrzebne, żeby uświadamiać Polaków, pozdrawiam
 • Biurokracja
  Do tego korupcja, nepotyzm i brak przejrzystych przepisów.
 • --------------------BARDZO WAŻNE !!!!!!!!!!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=84tdn3Gx3K4
 • Wszyscy
  Grzegorz Bierecki ujawnia kulisy operacji OFE: "Chodziło o to, by ktoś mógł kupić akcje ITI czy Agory. Stwórzmy mapę przepływu tych pieniędzy"

  Mamy dwa zarzuty: że rząd tak późno wziął się do roboty i że robi to tak źle. Ten skomplikowany mechanizm, zegarek, nakręcacie państwo kłonicą i to może się zemścić w późniejszym okresie. Chyba, że ta przyszłość państwa nie interesuje zgodnie z wytycznymi premiera Tuska, że liczy się 'tu i teraz', a to co będzie za trzy lata jest nieistotne

  - mówił senator Grzegorz Bierecki na posiedzeniu Senatu, który obradował nad zmianami w systemie ubezpieczeń społecznych, które chce przeprowadzić koalicja PO-PSL.

  Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił o poważnych konsekwencjach, jakie mogą nastąpić po wprowadzeniu postulowanych przez koalicję zmian:

  Przez to, w jaki sposób jest przeprowadzana ustawa, być może będzie trzeba zwrócić ponad 100 mld złotych i to się stanie za kilka lat, a w tzw. międzyczasie w ciągu trzech lat zaciągniecie - zgodnie z dokumentem rządowym - 150 mld nowych długów

  - przestrzegał.

  I dodawał:

  Jak to się nagle zsumuje, to mamy obawę, czy przypadkiem nie obudzimy się w nowej rzeczywistości przekroczenia progu 60% i będziemy mieli do wyboru albo zmianę konstytucji, albo stworzenie budżetu, który będzie zrobiony na wzór łotewski i obetnie 1/3 lub połowę emerytur. Państwo możecie do tego doprowadzić taką jakością pracy.

  Wielka szkoda, że nie zostały zastosowane sprawdzone węgierskie rozwiązania. I to sprawdzone na gruncie europejskim, bo przecież KE nie dopatrzyła się tam naruszenia przepisów

  - tłumaczył senator PiS.

  Bierecki podkreślał, że rząd premiera Tuska zdecydował się na zmiany, dopiero gdy stanął pod ścianą budżetu, który mógł po prostu się zawalić:

  Nasz rząd przeprowadza zmiany tylko wtedy, gdy kończą się pieniądze, bo nie da się zrobić budżetu na przyszły rok bez tej zmiany systemowej. Zmiany powinny wyprzedzać kryzys, a nie być jego wynikiem.
  Niska jakość legislacji, bylejakość pokryta butą i złośliwością zemścić się może na wszystkich Polakach za kilka lat

  - ocenił.

  Jak zatem jego zdaniem powinna wyglądać ta reforma?

  OFE powinny być dobrowolne, ludzie powinni mieć możliwość wypłaty swoich pieniędzy, a same OFE nie powinny brać prowizję od pieniędzy zarobionych, a nie wpłaconych. Powinny wreszcie gwarantować minimalną stopę zwrotu. Mamy prawo oczekiwać od obowiązkowego systemu, że takie warunki spełni.
  Tymczasem ten system jest obowiązkowy dla tych, którzy pozostaną w OFE. Dalej ci Polacy będą zmuszeni do podejmowania ryzyka inwestycyjnego bez jakichkolwiek gwarancji. Likwidacja stopu zwrotu w OFE, ryzyko - to wszystko wynika z tego, że nie zdecydowano się zrezygnować z całego systemu OFE. Dlaczego tak się nie stało? Ano dlatego, że potrzebne są pieniądze emerytów, by wpływały na giełdę. Potrzebne są tym, którzy są prawdziwymi beneficjentami tego systemu. I to od wielu lat. (...) Otwarte Fundusze Emerytalne zainwestowały w spółki, których akcji nikt by za takie pieniądze nie kupił

  - mówił Bierecki.

  Przewodniczący Światowej Rady Unii Kredytowych przekonywał, że zarówno resort finansów kierowany przez Mateusza Szczurka, jak i Komisja Nadzoru Finansowego powinny sporządzić specjalny raport, który zawierałby ścieżki, jakimi "poruszały się" pieniądze zainwestowane w OFE i przez OFE.

  Zadawałem pytanie przedstawicielom KNF, czy stworzono mapę tych, do których przepłynęły pieniądze. Bo pieniądze inwestowane przez OFE ktoś brał, ktoś sprzedawał i ktoś na tym naprawdę zarobił. W czasie gdy OFE wchodziły na rynek polski parkiet giełdowy był niewielki, można było przewidzieć, ile gotówki wpłynie na giełdę co miesiąc. Bardzo niewiele spółek było wpuszczanych na giełdę. Ci, którzy byli szczęśliwcami, zarobili wielkie pieniądze.

  W Stanach Zjednoczonych odpowiednik KNF na pewno stworzyłby taką mapę i dowiedzielibyśmy się, kto naprawdę zarobił na tych akcjach. Widziałem akcje, które były sprzedawane po 420 złotych, a dziś są warte 20 groszy. (...) W tym zakresie nic się nie zmienia! Wprost przeciwnie - OFE mają być jeszcze bardziej agresywnymi funduszami, mają podejmować jeszcze większe ryzyko. Chodzi o to, by ktoś mógł kupić akcje ITI, Agory czy innych spółek, których akcji OFE mają bardzo wiele w swoich portfelach. Ten dopływ pieniędzy państwo stale zapewniacie

  - mówił Bierecki.

  Kończąc swoje przemówienie w Senacie, polityk tłumaczył, że sporządzenie takiego raportu pozwoliłoby Polakom zrozumieć istotę całego przedsięwzięcia.

  Gdyby KNF sporządził taką mapę i odpowiedział nam, kto tak naprawdę zarobił na tej operacji, to wiedzielibyśmy, kto sprawia, że dalej ma zarabiać. Chciałbym, by ministerstwo finansów sporządziło taki raport, który pokaże powiązania podmiotów sprzedających te akcje, które kupowały OFE i który pokaże, gdzie się podziały nasze pieniądze.

  Nie mówię tego po to, by składać jakieś wnioski do prokuratury, bo pewnie się nie da - rynek, akcje... Takie było prawo, że na mały parkiet obowiązkowo wpuszczono wielkie pieniądze. Ale dla zrozumienia mechanizmów, które rządzą polską polityką i dla uratowania godziwej wysokości emerytur, my tę wiedzę o tym, gdzie się podziały nasze pieniądze, mieć musimy! Bardzo proszę, by MF i KNF sporządziły i upubliczniły taki raport

  - podkreślił Bierecki. http://wpolityce.pl/wydarzenia/69286-grzegorz-bierecki-apeluje-o-stworzenie-mapy-przeplywu-pieniedzy-w-ofe-chodzilo-o-to-by-ktos-mogl-kupic-akcje-iti-czy-agory-zrobmy-to-by-zrozumiec-mechanizmy-rzadzacych-nasza-polityka
 • Wszyscy!!!! Szok!!!
  Fundacja Republikańska: szokujące zarobki w administracji publicznej. 1,9 mln urzędników kosztuje nas rocznie 88 mld zł

  W dniu 11 grudnia 2013 Fundacja Republikańska przedstawiła raport „Wynagrodzenia w administracji publicznej”. Okazuje się, że aż 70 % Polaków zarabia mniej niż wynosi średnia pensja w administracji. Eksperci twierdzą że za wysokie w stosunku do zarobków w sektorze prywatnym pensje urzędnicze zapłacą młodzi Polacy wchodzący na rynek pracy.

  Stanie się tak dlatego, ponieważ rząd nie szuka oszczędności, a zamiast tego podnosi obciążenia fiskalne dla sfinansowania swoich wydatków ponad stan. Sytuacja w której średnie wynagrodzenie w administracji jest o 800 złotych wyższe niż pensja przeciętnego Polaka nie jest normalna, tym bardziej że duża część administracji zamiast pomagać przeszkadza w codziennym życiu Polaków

  – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Fundacji Republikańskiej

  Przeciętny urzędnik zarabia o 800 złotych więcej niż Polak pracujący poza administracją. Eksperci Fundacji twierdzą, że przed wyborami w roku 2015 prawdopodobnie odmrożone zostaną pensje w administracji, co miałoby przysporzyć głosów rządzącym.

  Wszystkie wynagrodzenia w sektorze publicznym kosztują Polaków 88 miliardów złotych, pracuje w nim prawie 1 milion 900 tysięcy osób. Urzędnicy zarabiają przeciętnie 4395 zł, podczas gdy średnia pensja w prywatnym sektorze to 3522 zł. Kwota ta prawdopodobnie by wzrosła, gdyby wziąć pod uwagę pomijane w oficjalnej statystyce GUS umowy o dzieło i zlecenia, którymi w sposób masowy posługuje się administracja, jednocześnie deklaratywnie z nimi walcząc.

  Państwo nie podejmuje realnych działań, by zmienić ten stosunek. Zarobki są także niezależne od wydajności i jakości pracy urzędnika, co może być wynikiem braku systemu monitorowania efektywności pracy urzędów. Co więcej, jest wiele instytucji, których sens istnienia jest co najmniej wątpliwy. Któż jest świadom, że w Polsce funkcjonuje Polski Klub Wyścigów Konnych, który nie jest typowym związkiem sportowym, a jednostką finansowaną z budżetu państwa, gdzie zarabia się średnio 7930 zł miesięcznie? Takich zaskakujących danych jest znacznie więcej. Innym ciekawym faktem jest różnica zarobków w Prokuraturze Wojskowej i Generalnej - oficerowie zarabiają 13 657 zł czyli o ponad 3752 zł więcej niż ich koledzy z cywila. Waga instytucji nie ma odzwierciedlenia w średnich zarobkach, np. pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zarabiają średnio mniej niż pracownicy Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

  Kolejny problem to dysproporcje w zarobkach w ramach tej samej instytucji. Średnie pensje w pomocy społecznej w zależności od części Polski różnią się o 300%. Racjonalizacja wynagrodzenia w sektorze publicznym jest istotną rezerwą oszczędności. Pracownicy administracji publicznej zarabiają znacząco ponad średnią krajową.

  Dlatego też praca w administracji jest dużo bardziej atrakcyjna niż w innych sektorach rynku. Nie można wymagać od młodych i wykształconych ludzi by rzucali się na grząski grunt prywatnej przedsiębiorczości, gdy w perspektywie mają bezpieczne i dobrze płatne państwowe posady, oczywiście po znajomości – jak podał NIK, niemal 50% stanowisk w instytucjach samorządowych w latach 2010-2012 zostało obsadzonych z pominięciem konkursów!

  Pełen tekst raportu można przeczytać TUTAJ http://cafr.pl/wp-content/blogs.dir/4/files/filebase/Raport/10.12.13%20Zarobki%20FINAL.pdf

  Kolejne absurdy będą prezentowane państwu codziennie za pomocą infografik. Zapraszamy do lektury raportu. Ps. Prawda. To są koszty tylko osobowe. Dodajmy do tego jeszcze koszty utrzymania budynków, biur,transportu, bieżącej obsługi. Są to też kolejne dziesiątki straconych miliardów. I jeśli zsumujemy to z pośrednimi choć równie "ciężkimi" stratami wynikającymi z niekompetencji, przewlekłości procedur czy zwykłej korupcji to już częściowo wyjaśnia ruinę państwa i biedę większości obywateli. Bezproduktywni biurokraci na synekurach za świetną gażę. Fundacja Republikańska ma wiele ciekawych publikacji i monitoruje wydatki rządzących. Warto poczytać, polecam. Możemy do tego jeszcze dodać pośrednio finansowaną grupę przyrządowych celebrytów, 16 tyś czynnych częściowo i pośrednio finansowanych fundacji (np.WOŚP), ok. 60 tyś stowarzyszeń i organizacji tzw. dobra publicznego i mamy niemal całą pasożytniczą i próżniaczą klasę stanowiącą żelazny elektorat Tuskolandu i układu III RP/PRLbis. I potrzeba naprawdę aktywizacji i myślenia jednak większych grup społecznych by z taką patologią wygrać w najbliższych wyborach.
 • @Kula Lis 62 17:37:19
  Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

  Taką mamy konstytucję i takie - wynikającez niej prawo.

  I PiS - jeśli dojdzie do władzy - konstytucji nie zmieni.
  Głupiego obowiązku (dla siebie) referendum - NIE WPROWADZI.

  Więc dlaczego - miałoby być inaczej?
 • Wszyscy!!!! Szok!!!
  UWAGA PIERWSZE W POLSCE MORDERSTWO Z GŁODU !!!

  Chciał zabić za placki ziemniaczane

  NIE BOJĄ SIE JUŻ ANI KSIĘDZA , ANI POLICJANTA , ANI PIEKŁA ANI PIERDLA

  I O TO CHODZI SAMI SIE W TO PAKUJECIE …

  Kilkukrotnie wbił nóż w plecy przypadkowemu mężczyźnie, bo ten nie chciał mu kupić placków ziemniaczanych. Jak dowiedziało się Radio Kraków dziś do aresztu trafił bezdomny 32-latek, podejrzany o usiłowanie zabójstwa.
  Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek przy ulicy Grodzkiej w Krakowie. Kobieta i mężczyzna kupowali jedzenie w budce z hamburgerami.

  Podszedł do nich bezdomny i poprosił o zamówienie dla niego placków ziemniaczanych. Gdy para go zignorowała, bezdomny wyjął z kieszeni nóż i kilkukrotnie ugodził mężczyznę w kręgosłup, bark i szyję.

  - Ofiara trafiła z ranami ciętymi i złamaniami do szpitala. Napastnik został zatrzymany kilka godzin później – mówi Bogusława Marcinkowska, rzecznik prokuratury okręgowej w Krakowie.

  Nie potrafił wyjaśnić dlaczego tak postąpił. Twierdzi jednak, że nie chciał zabić. Za usiłowanie zabójstwa 32-latkowi grozi do 25 lat więzienia.

  Czytaj więcej na http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/chcial-zabic-za-placki-ziemniaczane,1972474,3320?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  A I ODE MNIE UZUPEŁNIENIE – OSTRZEGAŁEM

  http://miziaforum.wordpress.com/2011/07/24/do-noworyszy-zlodzieji-i-wyksztalconych-chamow-a-teraz-ta-zielona-wyspe-wam-zasraja-zarzygaja-a-moze-i-lby-urzna/
  Trak powiedział/a
  Grudzień 11, 2013 @ 5:29 PM


  2 Votes

  Prognozy się pomału sprawdzają.
  Mój pradziad siedział w carskim więzieniu na Świetym Krzyżu (klasztor).
  Tam plagą było wśród więźniów ludożerstwo. Więźnia, który zmarł kompani zjadali. Władze carskie karcerem za to karały.
  To pomału wróci. Wypasiony strażnik miejski może z patrolu nie wrócić a przełożony wpisze w formularzu; – został zjedzony. Oczywiście, jeśli coś zostanie z munduru.
  Hej!
  ZA ŚMIERĆ GŁODOWĄ HISZPANIE POZWĄ POLSKI RZĄD

  witam i doczekali się SKURWYSYNY Z RZĄDU MEGA WSTYDU NA CAŁY ŚWIAT

  JAK WIEMY POLSKI RZĄD TRUCHLEJE ZE STRACHU NA WIEŚĆ, ŻE MEDIA EUROPEJSKIE SIĘ ŹLE WYPOWIADAJĄ O STANIE ZIELONEJ WYSPY

  Bezdomny Polak zmarł w przytułku w Sewilli

  Bezdomny, młody Polak, zmarł w przytułku w Sewilli. Mężczyzna był skrajnie wycieńczony i ważył tylko 30 kg. Organizacje pozarządowe uznały go za pierwszą osobę, która umiera z głodu w Hiszpanii.

  Do publicznej wiadomości nie podano nawet inicjałów Polaka, a agencje nie są też zgodne, czy miał 23 czy 26 lat. Wiadomo, że mieszkał na ulicy. Kilka dni temu miał źle się poczuć i zgłosić do szpitala. Był skrajnie wycieńczony.

  Ponieważ chłopak nie miał nikogo bliskiego w Hiszpanii, szpital uznał, że nie może wrócić na ulicę i poszukał mu miejsca w przytułku. Spędził w nim jedną noc – z wtorku na środę – bo 2 października zmarł.

  Władze Sewilli ujawniły informację dzisiaj i poinformowały o rozpoczęciu dochodzenia.

  Organizacje pozarządowe pytają zaś, jak można było dopuścić do skrajnego wycieńczenia bezdomnego. Ostrzegają też, że jeśli zostanie potwierdzone, że zmarł z głodu, oddadzą sprawę do sądu.

  WŁADZE HISZPAŃSKIE WNIOSEK DO SADU CHCĄ SKIEROWAĆ PRZECIWKO POLSKIEMU RZĄDOWI

  JAK INFORMUJĄ MEDIA HISZPAŃSKIE KOMENTUJĄCE TĄ SPRAWĘ

  ZMARŁY Z GŁODU POLAK WIELOKROTNIE ZWRACAŁ SIĘ Z PROŚBĄ DO POLSKICH WŁADZ DYPLOMATYCZNYCH O JAKAKOLWIEK POMOC W ZWIĄZKU ZE ZŁYM STANEM ZDROWIA

  POLSKIE PLACÓWKI PO PROSTU ZIGNOROWAŁY PROBLEMY TEGO CZŁOWIEKA

  NIE UDZIELAJĄC MU ŻADNEJ POMOCY ANI WSPARCIA

  W ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI PRASA HISZPAŃSKA PODNIOSŁA PROBLEM ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOICH OBYWATELI PRZEZ PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE DO RANGI SKANDALU

  JEŚLI PROWADZONE W TEJ SPRAWIE ŚLEDZTWO WYKAŻE CHOĆBY CZĄSTKOWA WINĘ POLSKICH SŁUŻB DYPLOMATYCZNYCH JAK ZAPOWIADAJĄ HISZPAŃSKIE WŁADZE ZOSTANIE SKIEROWANY POZEW DO SĄDU PRZECIW POLSKIEMU RZĄDOWI

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/10/04/za-smierc-glodowa-hiszpanie-pozwa-polski-rzad/?relatedposts_exclude=8916
 • @Kula Lis 62 19:11:07
  Opieka konsularna

  Opieka nad obywatelami polskimi

  Zgodnie z art.36 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej obywatel polski ma podczas pobytu za granicą prawo do opieki ze strony Rzeczypospolitej Polskiej.

  O zapewnieniu pomocy obywatelom polskim w realizacji praw przysługujących im zgodnie z prawem państwa przyjmującego oraz prawem i zwyczajami międzynarodowymi stanowi także art.11 ustawy z dnia 13 lutego 1984 r. o funkcjach konsulów Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz.U.z 2002 r. Nr 215, poz.1823 z późn.zm.)

  Zakres funkcji konsula:

  konsul dokłada starań, aby uzyskać pełnię informacji odnośnie praw iinteresów obywateli polskich na terenie okręgu konsularnego, w którym wykonuje swoje funkcje,
  czuwa by nie dochodziło do dyskryminacji obywateli polskich,
  w wyjątkowych sytuacjach – na podstawie pełnomocnictwa przyjętego za zgodą Ministra Spraw Zagranicznych – z urzędu może podejmować przed sądami lub innymi władzami państwa przyjmującego czynności niezbędne dla ochrony praw iinteresów obywateli polskich, jeżeli z powodu nieobecności lub innej ważnej przyczyny nie mogą oni w odpowiednim czasie bronić swoich praw i interesów ani nie ustanowili pełnomocników,

  udziela pomocy finansowej na pokrycie kosztów powrotu do Polski (najtańszym środkiem transportu) oraz zapomóg. Pomoc finansowa nie jest udzielana jeśli możliwe jest:
  – przekazanie pieniędzy z Polski drogą bankowa, przekazem lub przesyłką wartościową,
  – opłacenie należności za świadczenia przelewem bankowym lub ich skredytowanie,

  – opłacenie biletu powrotnego „na odległość”,
  – korzystanie przez wnioskodawcę z kart kredytowych i innych form bezgotówkowych,
  – uzyskanie środków na pokrycie kosztów powrotu wnioskodawcy do Polski na podstawie przepisów dot. usług turystycznych;
  czuwa, by obywatele polscy zatrzymani, aresztowani lub w inny sposób pozbawieni wolności w państwie przyjmującym mieli zapewniona ochronę prawną i traktowanie zgodne z prawem tego państwa,
  w razie zgonu obywatela polskiego powiadamia w razie potrzeby bliskich zmarłego i udziela im pomocy w załatwieniu sprawy przewozu ciała do Polski lub pochowania na terenie państwa przyjmującego. Konsul nie ma obowiązku uczestniczyć w sekcji zwłok;
  jeśli jest to konieczne dla ochrony interesów lub praw obywatela polskiego konsul przyjmuje do depozytu dokumenty, środki płatnicze oraz przedmioty wartościowe,
  przyjmuje i przechowuje przedmioty i dokumenty, utracone przez obywateli polskich i odnalezione na terytorium państwa przyjmującego,
  ustala adresy lub miejsce pobytu obywateli polskich lub cudzoziemców zamieszkałych albo przebywających w okręgu konsularnym,
  na wniosek obywatela polskiego prowadzi poszukiwania archiwalne.

  Każdy obywatel RP przebywający za granicą i znajdujący się w nagłej sytuacji losowej (wypadek, aresztowanie, choroba itp.) może zwrócić się do Konsulatu z prośbą o pomoc konsularną. W tym celu Konsulat uruchomił telefon interwencyjny: (514) 236-87 -63.

  Telefon jest czynny codziennie poza godzinami urzędowania Konsulatu.
 • @Kula Lis 62 19:12:56
  ZATEM HISZPANIE MAJA POWODY I ARGUMENTY PODPARTE POLSKIMI PRZEPISAMI KTÓRYM SPRZENIEWIERZYLI SIĘ OLEWAJĄC PROŚBĘ O POMOC
  A JA DODAM I DORADZĘ BO JAK WIDZIMY TU CHODZI O WASZE ŻYCIE

  za chwilę prosty sposób jak obciążać polskie placówki dyplomatyczne długami oraz jak w związku z tym dorabiać “mordę” polskim dyplomatom konsulom ambasadorom

  =============

  oczywiście co jest normą i tradycją tak zwani Polacy tubylcy nie interesują się co zmienia się w swerze prawa i jak zwykle po prostu zwyczajnie nie wiedzą

  co wiąże się z wydaniem nowego wzoru paszportu – biometrycznego

  A WIEC DO RZECZY JAK ZROBIĆ WBREW MSZ I JAK KREOWAĆ ZŁY WIZERUNEK POLSKICH DYPLOMATÓW W OCZACH OBCOKRAJOWCÓW

  SPRAWA PIERWSZA

  NOWY PASZPORT POLSKI ZOSTAŁ WPROWADZONY DLATEGO ŻE ZMIENIŁO SIĘ PRAWO W TAKI SPOSÓB ŻE UNIA EUROPEJSKA JEST NADRZĘDNYM ORGANEM ZARZĄDZAJĄCYM POLAKAMI I JEST TO JUŻ FAKT BEZDYSKUSYJNY

  NA CO DOWODEM JEST PIERWSZA STRONA PASZPORTOWEJ OKŁADKI

  OPISANA W KOLEJNOŚCI NAZW ZGODNIE Z HIERARCHIĄ PODLEGŁOŚCI

  A WIĘC

  UNIA EUROPEJSKA

  RZECZPOSPOLITA POLSKA

  tu nowa okładka http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRb4W1qXRGnMATOtidYes2EnEy8tWVFWNrDalklG4DOkYIxoIA5

  hierarchie podległości mamy jasno określoną

  tu stara okładka http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7eCfhNUOCExKlUpzn_CcciYiHW6uWh8kUMeAoM5ZxMZaXiQw4gQ

  ponadto 2 ważna sprawa i nowa informacja na ostatniej stronienowego paszportu

  Ponownie informuje obywatela jaka jest hierarchia podległości

  ponadto zawiera bardzo istotną informacje

  KTÓRĄ MOŻEMY ZGODNIE Z PRAWEM WYKORZYSTAĆ PRZECIW POLSKIM PLACÓWKOM MSZ W CELU WYGENEROWANIA SŁONEGO RACHUNKU ZA POMOC PRAWNĄ ..

  A WIĘC STRONA NR. 6

  ZAWIERA TO CO NAS INTERESUJE I NA CO MAMY PRAWO SIĘ POWOŁAĆ ZA GRANICĄ

  “każdy obywatel unii korzysta na terytorium państwa trzeciego gdzie państwo członkowskie którego jest obywatelem, niema swojego przedstawicielstwa z ochrony dyplomatycznej i konsularnej każdego z pozostałych państw członkowskich i na takich samych warunkach jak obywatel tego państwa”

  CZYLI OZNACZA TO ŻE JAKO OBYWATEL UNII MAMY PRAWO DO POMOCY WSZYSTKICH PLACÓWEK UNIJNYCH JAKO OBYWATELE UNII

  I TU JEST KLUCZ DO MOŻLIWOŚCI ZASYPYWANIA POLSKICH PLACÓWEK SŁONYMI RACHUNKAMI ZA POMOC PRAWNĄ UDZIELANĄ NP. PRZEZ NIEMIECKIE BRYTYJSKIE PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE POLAKOM

  NA PODSTAWIE NIE PODLEGAJĄCEJ DYSKUSJI ZASADZIE POPARTEJ PRZEPISAMI PRAWA UNIJNEGO

  MAMY BĘDĄC ZA GRANICĄ PRAWO DO SWOBODNEGO WYBORU PLACÓWKI DYPLOMATYCZNEJ KTÓRA BĘDZIE DZIAŁAŁA W NASZYM IMIENIU DLA NASZEGO DOBRA

  NIE MUSISZ KORZYSTAĆ Z POLSKIEJ PLACÓWKI MSZ NAWET JEŚLI KONSULAT BRYTYJSKI JEST ŚCIANA W ŚCIANĘ Z POLSKIM

  O TYM MAŁO KTO WIE

  ŻE UDAJĄC SIĘ PO POMOC PRAWNĄ – DYPLOMATYCZNĄ DO NP. NIEMIECKIEJ PLACÓWKI – NA PYTANIE NIEMIECKIEGO PRACOWNIKA KONSULATU LUB AMBASADY PRÓBUJĄCEGO NAS PRZEKIEROWAĆ DO POLSKIEGO ODPOWIEDNIKA JAKO NARODOWEJ PLACÓWKI

  ODPOWIADAMY ŻE:

  NIE MAMY ZAUFANIA DO POLSKICH DYPLOMATÓW A ICH SZCZUPŁA WIEDZA JAKĄ WEDŁUG NASZEJ OCENY DYSPONUJĄ POLSCY DYPLOMACI MOŻE NARAZIĆ NAS NA ZŁE ZAŁATWIENIE NASZEJ SPRAWY

  I JAKO OBYWATEL UNII WYBIERAM NIEMIECKĄ PLACÓWKĘ DO KTÓREJ MAM PEŁNE ZAUFANIE CO DO ZAŁATWIENIA NASZEJ SPRAWY FACHOWO

  ===========================================

  WYSTARCZY STWIERDZENIE ŻE NIE MAMY ZAUFANIA DO POLSKIEJ PLACÓWKI I Z AUTOMATU NASZĄ SPRAWĄ ZAJMUJE SIĘ NIEMIECKI LUB BRYTYJSKI KONSULAT

  NIE MOGĄ NAS ZMUSIĆ DO KORZYSTANIA Z POMOCY INSTYTUCJI CO DO KTÓREJ NIE MAMY ZAUFANIA :-)

  W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM KONSULAT NIEMIECKI ZAŁATWIAJĄC NASZĄ SPRAWĘ MUSI KORZYSTAĆ Z TŁUMACZY ORAZ KONSULTACJI PRAWNYCH

  ZA KTÓRE MA PRAWO ŻĄDAĆ OD POLSKIEGO M.S.Z

  ZWROTU WSZELKICH PONIESIONYCH KOSZTÓW JAKIE PONIOSŁO W ZASTĘPSTWIE POLSKIEJ PLACÓWKI

  RACHUNKI SĄ NAPRAWDĘ SŁONE !!!

  JEŚLI BĘDZIESZ ZA GRANICĄ MIAŁ PROBLEM OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM POLSKIE PLACÓWKI WAL JAK W DYM DO ANGOLA FRANCUZA LUB NIEMCA

  NIECH PŁACĄ :-)

  ===========================

  WAŻNE UPIERAĆ SIĘ PRZY WERSJI NASZEGO WYBORU !!

  PONADTO GŁOŚNO WYRAŻAĆ OPINIE ŻE W POLSKICH PLACÓWKACH SĄ OSOBY Z PRZYPADKU NIE POSIADAJĄCE STOSOWNEJ WIEDZY LUB WYKSZTAŁCENIA

  I PODKREŚLIĆ ŻE BRYTYJSKI LUB NIEMIECKI URZĘDNIK ZGODNIE Z NASZĄ OCENĄ JEST DLA NAS FACHOWCEM Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

  :-)

  ROSNĄ POŁECHTANI W OCZACH :-) A O POLSKICH “KOLEGA” MAJĄ NATYCHMIAST WYROBIONĄ OPINIĘ I POCZTĄ PANTOFLOWĄ IDZIE W ŚWIAT

  TUSK WYSYŁA NAM KOLEŻKÓW NA PLACÓWKI – GŁUPICH I Z KLUCZA WYBRANEGO BYĆ MOŻE NA SPOTKANIU W BURDELU PRZY WÓDZIE

  TAK TAK ZARÓWNO NIEMCY JAK I BRYTOLE UWIELBIAJĄ WIESZAĆ SZMATY NA POLAKACH

  DO DZIEŁA NIECH SIĘ K…….. WSTYDZĄ I TŁUMACZĄ :-)
 • @Kula Lis 62 19:12:56
  http://miziaforum.wordpress.com/2013/10/04/za-smierc-glodowa-hiszpanie-pozwa-polski-rzad/?relatedposts_exclude=8916
 • Wszyscy
  DO! , noworyszy, złodzieji i wykształconych chamów -A TERAZ TĄ ZIELONĄ WYSPĘ WAM ZASRAJĄ , ZARZYGAJĄ , A MOZE I ŁBY URŻNĄ. W CYWILIZOWANYCH KRAJACH ZASIŁKI SIĘ ROZDAJE , NIE DLATEGO ŻE SĄ KOMUNISTAMI – TYLKO DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU KAPITALISTY !!!!!!
  kto tego nie rozumie jest kiep cham i głupek – CECHA NOBILITOWANYCH CHAMÓW DO RANGI ELYT ….
  polecam przeczytać przyczyny i skutki “rewolucji francuskiej ….
  JEŚLI KTOŚ NIEMA WYOBRAŹNI I INSTYNKTU SAMOZACHOWAWCZEGO ….

  http://c.wrzuta.pl/wi16306/6f3802bc000c5fe647111568/0/lumpy
  Żebracy zdobyli Kraków !!! http://miziaforum.wordpress.com/2011/07/24/do-noworyszy-zlodzieji-i-wyksztalconych-chamow-a-teraz-ta-zielona-wyspe-wam-zasraja-zarzygaja-a-moze-i-lby-urzna/
 • @Kula Lis 62 19:40:11
  Trafna uwaga, tylko wykształcony cham brzmi coś jak pachnący kloszard. Lepsze --- cham z dyplomem ukończenia pożal się ... uczelni "wyższej" pozdrawiam.
 • polscy przedsiębiorcy zyskaliby 200 mld zł
  a pracownicy nadal przymierali głodem.
 • @Kula Lis 62 19:11:07
  niestety, my Polacy, nie potrafimy zaprowadzić porządku we własnym kraju,

  obcy będą musieli pokazać nam, gdzie nasze miejsce.
 • @Kula Lis 62 19:11:07
  "Za usiłowanie zabójstwa 32-latkowi grozi do 25 lat więzienia."

  czyli przez 25 lat nie będzie głodny.

  I o to chodzi.
 • Biurokracja w Polsce wrosła od czasów komuny...
  20! - krotnie (w sensie pogłowia). Do dajmy teraz że średnie wynagrodzenie w administracji państwowej i samorządowej wzrosło -powiedzmy- 3-krotnie, to mamy już wzrost wydatków 60- krotny na hamującą rozwój gospodarczy biurokrację. Teraz jeżeli weźmiemy pod uwagę, że współczesny biurokrata nie zadawala się już standardem gierkowskim miejsca pracy to, jak by tu nie liczyc, wychodzi nam jakiś ok 100-krotny wzrost kosztów na biurokrację od czasów komuny...
 • ------------------------- NADCHODZĄ ŚWIETA -------------
  http://www.youtube.com/watch?v=DVL72LyIelA
 • @ninanonimowa 22:30:37
  ---------------------------ŚWIETA -----------------
  http://www.youtube.com/watch?v=UTRkYPiGWlg
 • I to niech bedzie puenta .
  https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1450244_476422082475605_774541846_n.jpg
 • @interesariusz z PL 20:46:42
  Zgadza się, będzie miał papu i ciepło, wszystko i tak na nasz podatników koszt. Pzdr!
 • @Witkacy 00:12:06
  Dobre!!! Pzdr!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej