Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 1456 komentarzy

Argonauta

Argo - Wszystko co chcesz jest możliwe. Patrz tylko na to, czego nie widać....

Rosja ćwiczy atak na cele w Europie Centralnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Manewry. NATO - kwiatek do kożucha

 

 

Cele w Polsce, Szwecji i krajach nadbałtyckich.

 

 

Szwedzkie media, powołując się na tamtejsze władze wojskowe, podały, że 28 października grupa rosyjskich samolotów wojskowych odbyła ćwiczenia nad wodami międzynarodowymi, ale w maksymalnej bliskości szwedzkiej wyspy Olandii.

W ćwiczeniach brały udział między innymi strategiczne bombowce TU-22M, mogące przenosić broń jądrową.


 

Szwedzkie media, powołując się na tamtejsze władze wojskowe, podały, że 28 października grupa rosyjskich samolotów wojskowych odbyła ćwiczenia nad wodami międzynarodowymi, ale w maksymalnej bliskości szwedzkiej wyspy Olandii.

W ćwiczeniach brały udział między innymi strategiczne bombowce TU-22M, mogące przenosić broń jądrową.Czytaj więcej na //fakty.interia.pl/swiat/news-u-wybrzezy-szwecji-rosjanie-cwicza-atak-lotniczy-na-cele-m-i,nId,1054940?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Kierujące się ku Olandii rosyjskie samoloty zostały wykryte przez szwedzkie radary i na ich spotkanie skierowano dwa myśliwce typu Jas-Gripen, które cały czas pozostawały w pobliżu rejonu rosyjskich ćwiczeń.

Tym razem reakcja szwedzka zdecydowanie różniła się od tej z wiosny, gdy podczas podobnych ćwiczeń Szwedzi nie wysłali w powietrze swych samolotów. Wówczas zareagowało na tę sytuację dowództwo NATO kierując do akcji dwa duńskie F-16 uczestniczące w NATO-wskiej operacji patrolowania przestrzeni powietrznej nad Estonią, Litwą i Łotwą.

Wysoki oficer szwedzkich sił zbrojnych - komentując ostatnie rosyjskie ćwiczenia - stwierdził, że oprócz szkolenia ich celem było też zaznaczenie stałej obecności Rosji na obszarach południowego Bałtyku.

Od 2 listopada na terenie m.in. Polski trwają ćwiczenia NATO Steadfast Jazz 2013. Bierze w nich udział 28 państw sojuszu i trzy spoza NATO: Finlandia, Szwecja i Ukraina. Ćwiczy ok. 6 tys. żołnierzy, w tym ok. 3 tys. z Polski.Czytaj więcej na //fakty.interia.pl/swiat/news-u-wybrzezy-szwecji-rosjanie-cwicza-atak-lotniczy-na-cele-m-i,nId,1054940?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

Kierujące się ku Olandii rosyjskie samoloty zostały wykryte przez szwedzkie radary i na ich spotkanie skierowano dwa myśliwce typu Jas-Gripen, które cały czas pozostawały w pobliżu rejonu rosyjskich ćwiczeń.

Tym razem reakcja szwedzka zdecydowanie różniła się od tej z wiosny, gdy podczas podobnych ćwiczeń Szwedzi nie wysłali w powietrze swych samolotów. Wówczas zareagowało na tę sytuację dowództwo NATO kierując do akcji dwa duńskie F-16 uczestniczące w NATO-wskiej operacji patrolowania przestrzeni powietrznej nad Estonią, Litwą i Łotwą.

Wysoki oficer szwedzkich sił zbrojnych - komentując ostatnie rosyjskie ćwiczenia - stwierdził, że oprócz szkolenia ich celem było też zaznaczenie stałej obecności Rosji na obszarach południowego Bałtyku.

Od 2 listopada na terenie m.in. Polski trwają ćwiczenia NATO Steadfast Jazz 2013. Bierze w nich udział 28 państw sojuszu i trzy spoza NATO: Finlandia, Szwecja i Ukraina. Ćwiczy ok. 6 tys. żołnierzy, w tym ok. 3 tys. z Polski.

 

 

Okolice Kaliningradu to najbardziej zmilitaryzowany obszar Federacji Rosyjskiej,  istnieje tu największe skupisko obiektów militarnych w Europie.  

 


 

W skład Sił Zbrojnych RP wchodzą jako ich rodzaje:

 

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej
statystyka
wiek poborowych 19 lat
mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat
mężczyźni w wieku 19-50 lat podlegający obowiązkowi służby wojskowej 24 000 000 osób (2012)
liczba poborowych 2 200 000 (2012)
służba czynna 3 075 000 (2013), 2. miejsce na świecie
stan mobilizacyjny 6 300 100 (2012), 4. miejsce na świecie

 

 

 

"Dobrze obecną zdolność bojową armii rosyjskiej ilustrują dane dotyczące operacji militarnych w Czeczeni oraz w Gruzji.

Przeciwko kilkunastotysięcznej armii Czeczeńskiej walczyło w latach 1999-2000 ok. 60 tys. Rosjan, z czego zginęło prawie 2 tys., a działania wojenne trwały pół roku.

 

Niecałą dekadę później, w 2008 roku, w walkach z liczniejszą, blisko 30-tysięczną i lepiej uzbrojoną armią gruzińską Rosja użyła tylko ok. 15 tys. żołnierzy a walki trwały zaledwie 5 dni przy stratach własnych wynoszących zaledwie 71 żołnierzy."

Andrzej Wilk, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich

 

 

 

 

"Posłanka do Parlamentu Europejskiego i była minister spraw zagranicznych Estonii Kristiina Ojuland skomentowała wspólne rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe „Zapad–2013”. Tłumacząc, dlaczego kraje bałtyckie były mocno nimi przestraszone , stwierdziła:

Nie tylko kraje bałtyckie, ale także cała wspólnota europejska była zaniepokojona. Ewentualne scenariusze tych manewrów są, moim zdaniem, nie do przyjęcia. [...] Niestety, nie wierzę w bezstronność  Białorusi i  Rosji, więc jestem  przekonana, że w tym przypadku chodzi o coś więcej .

Białorusko-rosyjskie strategiczne manewry wojskowe „Zapad–2013” (Zachód 2013) rozpoczęły się 20 września na poligonach Białorusi oraz w obwodzie kaliningradzkim i trwały do 26 września.

 

W ich trakcie wykorzystano około 400 pojazdów bojowych, w tym 70 czołgów i ponad 50 samolotów oraz śmigłowców.

Udział wzięło 12,9 tys. żołnierzy, z czego 2,5 tys. Rosjan.
 
 
( największe od 7 lat manewry NATO - Steadfast Jazz 2013 - 6 tysięcy żołnierzyz 22 państw - 3 tyś. Polaków i 3 tysiąceobcokrajowcówz 21 krajów, czyli średnio po 142 os. z każdego kraju.)
 
 
 

Jak zapowiadały Moskwa i Mińsk, podczas  manewrów ćwiczona będzie obrona granicy państwa związkowego,wprowadzanie  stanu wyjątkowego w regionie przygranicznym,poszukiwania i likwidacja grup dywersyjnych oraz nielegalnych ugrupowań zbrojnych."

 

 

 

"Kowal przypomniał, że poprzednie manewry Zapad w 2009 roku "wzbudziły znacznie więcej emocji". - W ich scenariuszu był bowiem zawarty wariant powstania wywołanej przez mniejszość polską na Białorusi.

W tegorocznych ćwiczeniach najbardziej kontrowersyjną kwestią jest prewencyjny atak na Warszawę. To musi budzić emocje - mówił prezes PJN."

 

 

"...trwają największe od 7 lat manewry NATO - Steadfast Jazz 2013. Scenariusz ćwiczeń: fikcyjne państwo zajmuje część terytorium Estonii. W ćwiczeniach bierze udział 28 państw NATO i kraje partnerskie: Szwecja, Finlandia i Ukraina.

 

 

Polska wystawiła do manewrów około trzech tysięcy żołnierzy i prawie połowę sprzętu, potrzebnego do realizacji planowanych zadań (300 pojazdów polskiej armii, 30 samolotów i śmigłowców oraz 10 okrętów). W naszym kraju odbędą się najważniejsze części ćwiczeń, czyli działania bojowe.

 

 

- Manewry to chyba za duże słowo, skoro bierze w nich udział zaledwie sześć tysięcy żołnierzy - ocenia tymczasem w wywiadzie dla RMF FM gen. Roman Polko.

- Jeżeli za naszą granica wschodnią prowadzone są manewry na dużą skalę, gdzie celem, nikt tego nie ukrywa, jest wojna z NATO, jeśli Rosjanie do spółki z Białorusią ćwiczą to, w jaki sposób będą prowadzić działania na terytorium Polski, to odpowiedź musi być przynajmniej adekwatna, czyli równa. A okazuje się, że ta odpowiedź jest o takiej skali, że te wojnę tak naprawdę przegraliśmy. Myślę, że to nie sześć tysięcy, ale sześćdziesiąt tysięcy żołnierzy powinno się zgrywać, wówczas moglibyśmy mówić o rzeczywistych manewrach - dodał w rozmowie ze stacją radiową"

 

 

Największe od 7 lat manewry NATO - Steadfast Jazz 2013 - 6 tysięcy żołnierzyz 22 państw -

3 tyś. Polaków i 3 tysiące obcokrajowców z 21 krajów,

czyli średnio po 142 os. z każdego kraju

 

 

 

 

 

 

 

 

//pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Rzeczypospolitej_Polskiej

//pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Federacji_Rosyjskiej

//www.blogpress.pl/node/11565

//www.studium.uw.edu.pl/?post/17401

//wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kowal-prewencyjny-atak-na-warszawe-to-budzi-emocje/pc8xd

//konflikty.wp.pl/kat,1329,title,Wielkie-manewry-NATO-w-Polsce,wid,16136427,wiadomosc.html

KOMENTARZE

 • No proszę
  Jak ruskie przebiegają nóżkami. Juz nie wystarcza im obecność militarna w Syrii, chcą rozszerzenia swego imperializmu na kraje europejskie w tym Polskę.
 • Nie wiem, czy innym czytelnikom
  artykułu nasuwa się też wniosek, że lepiej było pozostać w sojuszu z Rosją, gdyż ten układ był dla nas dużo lepszy niż NATO, które nie chroni nas przed niczym.
 • Straszył nas Pan V kolumną rodem z Niemiec. Teraz straszy nas Pan Rosjanami.
  W międzyczasie odgrzewał Pan stary kotlet WSI wkręcając w to Zakajewa.
  Czym teraz Pan nas zaskoczy ?
 • No cóż, bez złudzeń.
  Od lat obserwuję wspólne wysiłki żydokomuny i Werwolfu w celu wysłania Polaków na front wschodnim, mamy umierać jak najliczniej my za ich interesy (tych co nie umrą oni sami później dobiją).
  Ta cała jawnie agenturalna impreza polegająca na próbach demontażu Białorusi polskimi rękami. I nie w polskim interesie, i robiona przez jawną antypolską agentur, przez jakiś śmieć antypolski. Wiadomo że po Białorusi ma być Rosja. Więc że oni też pokazują że coś mogą, to nic dziwnego. A że Warszawa na celowniku? Toż to najmniej polskie z polskich miast, czy to jest w ogóle miasto polskie, czy raczej kwatera okupantów? Tych okupantów co teraz kombinują, jakby tu wymordować na froncie wschodnim jak najwięcej Polaków.
 • @vortex 07:53:26
  Słusznie i naukowo :)

  Nawet na NE buszuja ich ludzie - taki Mind albo Ranger.
  Cyrkówa tez sie ostatnio wyraźnie zdeklarowała.

  Pozdrawiam.
 • @Mind Service 18:05:18
  "Juz nie wystarcza im obecność militarna w Syrii, "

  No widzisz? Już twoim idolom znad Jordanu nawet wystawianie pomników bohaterskiej armii czerwonej nie pomogło...
  Aj waj... Tyle geldu wyrzuconego w błoto :)))
 • @AlexSailor 01:42:30
  Ano, wszystkim sie przejedli ruscy za PRL i w postPRL wiekszosc ludzi ma alergie na ruskich. Tak wiec z protektoratu ruskich weszlismy pod niemiecko-amerykansko-izralerski.
  Co wiecej ojciec narodow, chorazy pokoju, zastosowal taki maly trik w jalcie. Dajac polsce tereny sporne niemiec - chcial w ten sposob przywiazac polske na zsrr, na zasadzie wrog mojego wroga.
  W postPRL o tym zapomnieli, a o ziemie odzyskane niemcy sie jeszcze upomna, tym bardziej ze ponoc maja ku temu podstawy prawne.
 • @detektywmjarzynski 01:54:39
  Nikogo nie straszę, tylko staram się pokazać zakulisowe działania. To, że to jest straszne to inna sprawa.

  Nie straszę też Rosjanami, tylko pokazuję dysproporcje sił, tym, którzy poddają się amerykańskiej indoktrynacji antyrosyjskiej.

  Pokazuję również, że nato ma nas w nosie i że to my jesteśmy na pierwszej linii ognia anglosaskich interesów (3 tyś. naszych żołnierzy i po kropli z obcych państw)
  Oni nie potrzebują nato, bo mają broń jądrową, nato jest potrzebne, żeby przyciągnąć do siebie naiwniaków, których będzie można wkręcić na pierwszą linię ognia.

  Nie odgrzewam kotletów wkręcając Zakajewa - pokazuję absurdy antyrosyjskiej propagandy - guru Michałkowicz wkręca prawicę w termin "razwiedka" udając, ze nie dostrzega konsekwencji z użycia rosyjskiego terminu.

  Skoro ruska agentura rządzi Polska, to dlaczego nie sprzątnęła Zakajewa zgodnie z interesami Rosjan??

  Bo to zachodnia agentura, której interesy są rozbieżne z rosyjskimi.
 • @AlexSailor 01:42:30
  Po co im nato, skoro mają atomówki?

  Nato im potrzebne tylko po to, żeby było kogo na pierwszy ogień posłać, co by mniej angoli, francuzów zginęło.

  Jak zwykle zresztą.
 • @vortex 07:53:26
  "...poszukiwania i likwidacja grup dywersyjnych oraz nielegalnych ugrupowań zbrojnych."
 • @Maciej Piotr Synak 09:45:46
  Skoro interesują Pana sprawy zakulisowe, to na pewno słyszał Pan o tzw.planie /projekcie/harwardzkim wobec Rosji w zakresie dezintegracji jej terytorium i depopulacji ludności. Jestem ciekaw co Pan o tym sądzi i kto za tym stoi ? czy Pana zdaniem ten projekt nie narusza praw człowieka?
 • @detektywmjarzynski 13:39:50
  Nie słyszałem o takim projekcie, ale czytając to co pokazały gugle mogę jedynie dodać, że mam podobne odczucia: zachód dąży do wyniszczenia Słowian i zagarnięcia naszego dziedzictwa.

  Dlaczego?

  No, cóż, niech pan przeczyta to:

  http://argo.neon24.pl/post/84128,pieprzyc-tajemnice

  Opisałem to szerzej w innym miejscu.

  Myślę, że w ciągu 5 lat prawda wyjdzie na jaw.
 • @Maciej Piotr Synak 15:54:40
  Odnośnie tajemnicy, w tym tajemnicy poliszynela to według mnie element współczesnej gry wojennej prowadzonej pod nazwą wojny informacyjnej, czy jak kto woli dywersji ideologicznej. Chociaż oba pojęcia nie są synonimiczne tym niemniej opierają się na podobnych zasadach. Bez znajomości tych zasad prowadzenie współcześnie skutecznej polityki nie jest możliwe. Przypomina to trochę dzieci i ich zabawy w piaskownicy i ich niekiedy śmieszne i często słyszane żądanie : oddaj moją zabawkę. Wiedza na temat tajników rządzenia ludźmi, bez angażowania środków energetycznych jest w społeczeństwie bardzo niska. To samo dotyczy naszych polityków, czy też wojskowych. Oni w większości mają świadomość swoich misji i nie świadomość tego, że są tylko marionetkami. Paradoksalnie im są w swych staraniach głupsi, tym większą wartość stanowią dla swoich tajnych protektorów. Z tej gry się nie wychodzi. Wielu z nich z czasem na zasadzie kozła ofiarnego staje się ofiarą własnej głupoty.

  Odnośnie poliszynela moim ulubionym blogiem był i jest blog Poliszynela /obecnie Opolczyka.pl/. Pana wejście na ten blog nie zaliczam do udanych.

  Jeszcze raz odnośnie tajemnic : czy wie Pan , iż istnieje mapa podziału USA. /nowego Imperium Zła/ i wielką rolę w tym podziale mają odegrać obywatele murzyńscy przemianowanie na wzór słynnego boksera Mohameda Ali na islamistów. Co Pan o tym sądzi ? O co w tym wszystkim chodzi ? Pod pretekstem walki z islamistami na naszych oczach faktycznie następuje islamizacja świata, a stąd już krok do walki światów. Czy faktycznie światem rządzą psychopaci ?
 • @detektywmjarzynski 06:12:12
  Proszę pana istnieje wiele map podziału - ja np. posiadam mapę podziału Europy wyrysowaną 10 lat temu - mojom renkom osobiście.

  Kto ma jakieś plany ten rysuje mapy, pana to dziwi?

  Kto ma plany ten jest krok do przodu przed tymi, którzy planów nie mają - o to tu chodzi.

  Po to produkuję się w sieci, żeby zwracać ludziom na to uwagę - im bardzie się zatracacie w życiu celebrytów tym mniej czasu macie na myślenie o przyszłości i planowanie naszego rozwoju.

  Bez planu jest tylko dryf...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej